Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek řeší možnosti úprav Hlavní třídy

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek připravuje konkrétní úpravy na zklidnění Hlavní třídy. Dlouhodobě přetížený průtah nyní po spuštění očekávaného obchvatu zklidní řada opatření. Připravují se výstavby křižovatek, přechodů pro chodce i kruhových objezdů.

Frýdek-Místek si nechal zpracovat studii Českým vysokým učením technickým, která odpovídá na otázky, jakým způsobem se dá zklidnit Hlavní třída.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Vysoká škola navrhla několik velmi zajímavých řešení. Nicméně ta řešení je třeba rozdělit do dvou skupin. Ty které, je možné realizovat ihned za relativně nízkých finančních nákladů. A řešení, která budou vyžadovat opravdu léta, aby se zrealizovala. My bychom chtěli, aby se ta komunikace nezužovala. Čili zůstane v těch dvou pruzích, nicméně aby na ní přibyly bezpečné kruhové objezdy, zastávky, napojily se některé slepé ulice."
Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Úprava komunikace mezi Hlavní třídou a Ostravskou ulicí, tam jsou dva projekty. Jeden je na úpravu křižovatky klasicky, druhý je formou okružní cesty. Vybíráme variantu, která bude nejrychlejší a momentálně nejlevnější. A to je úprava klasická. Poněvadž, kdybychom chtěli dělat úpravu okružní silnice, museli bychom čekat ještě dalších 5 až 8 let, než se tato silnice převede z ŘSD na kraj."

Protože v tomto případě by šlo o dlouhý proces, tak vznikl seznam opatření, která mají být rychlá a pomoci vyřešit některá současná omezení.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Bude možné propojení Frýdku a Místku rychlejší. Tím, že z ulice 8. pěšího pluku umožníme odbočení doleva, například i pro městskou hromadnou dopravu. Kdy by se opravdu velmi zkrátila dojezdová doba mezi městskými částmi. Budeme chtít obnovit levé odbočení z bývalého autobusového stanoviště a u křižovatky „U vykopnutého“, když se pojede od Riviery, přibydou nějaké autobusové zálivy u nového kulturního centra, které by mělo vzniknout. Vznikne například vyvolávací přechod směrem k Tescu. To jsou opatření, která jsou rychlá, budou levná a pomohou bezpečnosti, plynulosti a pomohou zpomalit a zabránit tomu tranzitu, který chceme, aby veškerý projížděl po obchvatu. Ale samozřejmě chceme do budoucna, aby se na tento průtah dostaly zejména kruhové objezdy, které jsou plynulejší, bezpečnější a budou určitě občany i lépe kvitovány."

Město už nechalo provést částečné měření provozu po spuštění obchvatu. Údaje z jednoho úseku získané z řadičů křižovatky ukázaly, že v průběhu ledna zde projíždělo 20 000 až 25 000 vozidel denně, přitom před zprovozněním obchvatu šlo o 32 000 vozidel za den. Přesnější průzkum radnice plánuje zadat půl roku po spuštění obchvatu v celém rozsahu.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidiči nově odbočí ve Frýdku-Místku z Frýdlantské na Hlavní. Město rozjíždí úpravy průtahu

13. července 2023 11:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek zavedl první změnu na Hlavní třídě po otevření obchvatu. Nově bylo obnoveno odbočení vlevo z ulice Frýdlantská. Postupně se připravují i další úpravy, které by v budoucnu měly ulici Hlavní zklidnit a usnadnit přes ni řidičům průjezd a chodcům přechod.

Frýdek-Místek chce využít šanci na proměnu města

21. srpna 2023 13:11 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Otevření obchvatu a proměna ulice Hlavní. Postupný plán realizace rekonstrukce Národního domu, bývalé Moravia banky a vznik nového sálu. Co by mohl přinést městu Český dům? I stav výstavby nového bulváru. Témata pro rozhovor s primátorem Frýdku-Místku Petrem Korčem.

Obchvat Frýdku-Místku sbírá dopravu z průtahu městem. ŘSD řeší i měření hlučnosti

20. listopadu 2023 16:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Obchvat Frýdku-Místku jednoznačně ulevil dopravě v centru. Aktuálně mohou lidé vnímat komplikace spojené s uzavírkami a omezeními kvůli některým opravám. Ředitelství silnic a dálnic aktuálně řeší také stížnosti na hluk z obchvatu. Měření pomůže zpracovat dodatečná protihluková opatření.


Ostravané tvoří prostor. Podpořeno bylo dalších 5 projektů

V Ostravě už několik let funguje oblíbený dotační program, který umožňuje obyvatelům města zvelebit si okolí svého bydliště. Nese název Tvoříme prostor a v těchto dnech zastupitelé schválili dalších 5 zajímavých projektů.

Provoz na D1 před Ostravou půl roku omezí oprava mostu, další se opravuje v opačném směru

Dnes 9:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nejbližších 5 měsíců budou muset řidiči strpět omezení na dálnici D1, kde na 340. kilometru ve směru na Ostravu probíhá celková rekonstrukce mostů.

Většina věřitelů schválila restrukturalizační plán Liberty Ostrava

Dnes 14:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Věřitelé společnosti Liberty Ostrava schválili restrukturalizační plán. Hlasovalo pro něj více než 90 procent věřitelů, překonali tak hranici 75 procent, která je potřebná pro schválení restrukturalizace.

Komisariát MP v Balzacově ulici se bude stěhovat

Už příští týden se otevře zrekonstruovaná budova pro městskou policii v Kubelíkově ulici. Právě zde se přestěhuje komisariát z Podlesí. Přípravy si vyžádají částečné omezení provozu.

Žena se poranila o jehlu v zahradnickém substrátu, testy budou trvat rok

Velmi nepříjemná událost se stala jedné zaměstnankyni Muzea Těšínska. Při práci v archeoparku se poranila o injekční jehlu, která byla v zahradnickém substrátu. Žena teď podstupuje testy, zda není nakažená některou z infekčních nemocí.

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

Včera 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Frýdek-Místek řeší možnosti úprav Hlavní třídy
Vydáno 20. března 2023 15:27, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek připravuje konkrétní úpravy na zklidnění Hlavní třídy. Dlouhodobě přetížený průtah nyní po spuštění očekávaného obchvatu zklidní řada opatření. Připravují se výstavby křižovatek, přechodů pro chodce i kruhových objezdů.

Frýdek-Místek si nechal zpracovat studii Českým vysokým učením technickým, která odpovídá na otázky, jakým způsobem se dá zklidnit Hlavní třída.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Vysoká škola navrhla několik velmi zajímavých řešení. Nicméně ta řešení je třeba rozdělit do dvou skupin. Ty které, je možné realizovat ihned za relativně nízkých finančních nákladů. A řešení, která budou vyžadovat opravdu léta, aby se zrealizovala. My bychom chtěli, aby se ta komunikace nezužovala. Čili zůstane v těch dvou pruzích, nicméně aby na ní přibyly bezpečné kruhové objezdy, zastávky, napojily se některé slepé ulice."
Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Úprava komunikace mezi Hlavní třídou a Ostravskou ulicí, tam jsou dva projekty. Jeden je na úpravu křižovatky klasicky, druhý je formou okružní cesty. Vybíráme variantu, která bude nejrychlejší a momentálně nejlevnější. A to je úprava klasická. Poněvadž, kdybychom chtěli dělat úpravu okružní silnice, museli bychom čekat ještě dalších 5 až 8 let, než se tato silnice převede z ŘSD na kraj."

Protože v tomto případě by šlo o dlouhý proces, tak vznikl seznam opatření, která mají být rychlá a pomoci vyřešit některá současná omezení.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Bude možné propojení Frýdku a Místku rychlejší. Tím, že z ulice 8. pěšího pluku umožníme odbočení doleva, například i pro městskou hromadnou dopravu. Kdy by se opravdu velmi zkrátila dojezdová doba mezi městskými částmi. Budeme chtít obnovit levé odbočení z bývalého autobusového stanoviště a u křižovatky „U vykopnutého“, když se pojede od Riviery, přibydou nějaké autobusové zálivy u nového kulturního centra, které by mělo vzniknout. Vznikne například vyvolávací přechod směrem k Tescu. To jsou opatření, která jsou rychlá, budou levná a pomohou bezpečnosti, plynulosti a pomohou zpomalit a zabránit tomu tranzitu, který chceme, aby veškerý projížděl po obchvatu. Ale samozřejmě chceme do budoucna, aby se na tento průtah dostaly zejména kruhové objezdy, které jsou plynulejší, bezpečnější a budou určitě občany i lépe kvitovány."

Město už nechalo provést částečné měření provozu po spuštění obchvatu. Údaje z jednoho úseku získané z řadičů křižovatky ukázaly, že v průběhu ledna zde projíždělo 20 000 až 25 000 vozidel denně, přitom před zprovozněním obchvatu šlo o 32 000 vozidel za den. Přesnější průzkum radnice plánuje zadat půl roku po spuštění obchvatu v celém rozsahu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036271/frydekmistek-resi-moznosti-uprav-hlavni-tridy