Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do oprav cest a chodníků půjde letos ve Frýdku-Místku přes 51 milionů korun

Frýdek-Místek |

V první polovině dubna začaly obalovny vyrábět asfaltobetonovou směs. To je signál, že se mohly naplno rozjet práce na opravách cest a výtluků, které se každoročně po zimě objevují. V ulicích Frýdku-Místku se tak opět objevili pracovníci technických služeb i se všemi stroji.

Technické služby ve Frýdku-Místku se po celý rok téměř nezastaví. Ve městě je totiž stále co dělat. Po zimě už naplno probíhají opravy a údržba komunikací.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Opravy výtluků, případně celoplošné opravy. Opravy uličních vpustí, obrub a podobně. Samozřejmě jsme odkázáni na dodávky asfaltobetonové směsi, kdy náš dodavatel zahájil počátkem měsíce dubna. Takže tam jsme už začali výtluky opravovat."
Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V březnu odbor dopravy spolu s Technickými službami vypracoval návrh oprav místních komunikací na rok 2023. U komunikací se jedná většinou o celoplošné opravy vozovky. Někde včetně výměny obrubníků. Další plánované opravy jsou opravy chodníků a schodů u domů v majetku města. Opravy pro město bude provádět městská společnost Technické služby, některé již probíhají a odhadované náklady činí 51 milionů korun."

Opravy probíhají téměř každodenně a pracuje se většinou až do prosince. Samozřejmě v závislosti na počasí.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Není úplně vhodné, když například jsou nějaké dešťové srážky a asfaltuje se. Takže i třeba takový deštivý den, jako ten dnešní, tak provádíme nějaké frézování, opravy vpustí a podobně. Nedá se pokládat."

Práce probíhají podle priorit. Začíná se u těch nejdůležitějších komunikací, jako jsou například autobusové trasy.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Takže už opravou prošly například ulice Míru, ulice Křižíkova, Resslova, Horní, Olbrachtova. ČSA. Teď momentálně jsme započali opravu TGM. Co se týče samotných oprav, fakticky máme dvě čety. Jednu na takové ruční práce menšího rozsahu. A druhou četu s finišerem, která už je schopna dělat trošičku velkoplošnější opravy, případně celoplošné opravy komunikací. Ta priorita oprav spočítá v tom, že se začíná od těch komunikací, které jsou nejfrekventovanější, nejdůležitější. A samozřejmě ještě s přihlédnutím k tomu, v jakém jsou stavbě technickém stavu. Takže pokud je to důležitá místní komunikace, a ještě je v nějakém špatném stavebně technickém stavu, tak ta je logicky opravovaná na prvním místě."

Denně položí pracovníci technických služeb při opravách i 100 tun asfaltu. A v průběhu roku se spotřeba finální směsi pohybuje kolem 8 tisíc tun.

Nahlásit chybu


K tématu

Ve Frýdku-Místku už začaly provizorní opravy výtluků na cestách

Technické služby ve Frýdku-Místku už začaly s prvními provizorními opravami výtluků na městských silnicích. Oprava probíhá pomocí studené obalované asfaltové směsi. Obalovny s teplým asfaltem se totiž rozjedou až na jaře. Až poté pak přijdou na řadu velké celoplošné opravy komunikací.

Krajní pruhy Ostravské ulice ve Frýdku-Místku dostávají nový povrch

14. srpna 2023 13:54 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se pustil do další série oprav komunikací. Zatímco technické služby finišují s rekonstrukcí autobusového zálivu ve Frýdlantské ulici v Místku, rozběhla se také do oprava silnice v části ulice Ostravská. A následovat budou další lokality.

V Karviné začal jarní úklid, opravují se chodníky i výtluky na cestách

29. dubna 2023 13:08 | Karviná | Monika Danková

V Karviné začal velký jarní úklid. Všechny komunikace se po zimě dávají do pořádku. Do ulic vyrazily čistící stroje, aby zametly přebytečný štěrk a nánosy po zimě z cest a chodníků.


Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Dnes 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Dnes 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Dívka se topila v řece Ostravici, spadl jí tam telefon. Zachránili ji policisté a hasiči

17. dubna 2024 8:34 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

21leté dívce padl mezi kameny v řece Ostravici ve Frýdku-Místku telefon. Chtěla ho vytáhnout, spadla do vody a strhl ji proud. Náhodný svědek zburcoval záchranné složky. Jako první byl na místě strážník městské policie, který držel dívku na laně. Do vody se pak pro dívku vrhl státní policista.

Do oprav cest a chodníků půjde letos ve Frýdku-Místku přes 51 milionů korun
Vydáno 4. května 2023 16:21, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
V první polovině dubna začaly obalovny vyrábět asfaltobetonovou směs. To je signál, že se mohly naplno rozjet práce na opravách cest a výtluků, které se každoročně po zimě objevují. V ulicích Frýdku-Místku se tak opět objevili pracovníci technických služeb i se všemi stroji.

Technické služby ve Frýdku-Místku se po celý rok téměř nezastaví. Ve městě je totiž stále co dělat. Po zimě už naplno probíhají opravy a údržba komunikací.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Opravy výtluků, případně celoplošné opravy. Opravy uličních vpustí, obrub a podobně. Samozřejmě jsme odkázáni na dodávky asfaltobetonové směsi, kdy náš dodavatel zahájil počátkem měsíce dubna. Takže tam jsme už začali výtluky opravovat."
Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V březnu odbor dopravy spolu s Technickými službami vypracoval návrh oprav místních komunikací na rok 2023. U komunikací se jedná většinou o celoplošné opravy vozovky. Někde včetně výměny obrubníků. Další plánované opravy jsou opravy chodníků a schodů u domů v majetku města. Opravy pro město bude provádět městská společnost Technické služby, některé již probíhají a odhadované náklady činí 51 milionů korun."

Opravy probíhají téměř každodenně a pracuje se většinou až do prosince. Samozřejmě v závislosti na počasí.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Není úplně vhodné, když například jsou nějaké dešťové srážky a asfaltuje se. Takže i třeba takový deštivý den, jako ten dnešní, tak provádíme nějaké frézování, opravy vpustí a podobně. Nedá se pokládat."

Práce probíhají podle priorit. Začíná se u těch nejdůležitějších komunikací, jako jsou například autobusové trasy.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Takže už opravou prošly například ulice Míru, ulice Křižíkova, Resslova, Horní, Olbrachtova. ČSA. Teď momentálně jsme započali opravu TGM. Co se týče samotných oprav, fakticky máme dvě čety. Jednu na takové ruční práce menšího rozsahu. A druhou četu s finišerem, která už je schopna dělat trošičku velkoplošnější opravy, případně celoplošné opravy komunikací. Ta priorita oprav spočítá v tom, že se začíná od těch komunikací, které jsou nejfrekventovanější, nejdůležitější. A samozřejmě ještě s přihlédnutím k tomu, v jakém jsou stavbě technickém stavu. Takže pokud je to důležitá místní komunikace, a ještě je v nějakém špatném stavebně technickém stavu, tak ta je logicky opravovaná na prvním místě."

Denně položí pracovníci technických služeb při opravách i 100 tun asfaltu. A v průběhu roku se spotřeba finální směsi pohybuje kolem 8 tisíc tun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037043/do-oprav-cest-a-chodniku-pujde-letos-ve-frydkumistku-pres-51-milionu-korun