Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se hledají kuchařské týmy do soutěže o nejlepší zelňačku

Frýdek-Místek už se pomalu připravuje na letní gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí. Letos bude jeho součástí nová soutěž o nejlepší zelňačku. Už teď se hledají kuchařské týmy, které se do soutěže přihlásí a přímo na festivalu pak uvaří 20 litrů polévky.

Po několikaletém zápolení v soutěži o nejlepší štrúdl, se pořadatelé gastrofestivalu ve Frýdku-Místku rozhodli pro změnu. Letos se totiž bude hledat nejlepší zelňačka a do hodnocení se budou moci zapojit, kromě odborné poroty, i návštěvníci akce.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Opět se chystáme na tradiční akce. Mezi ně patří také gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí, který proběhne letos v srpnu. V současné době připravujeme soutěž o nejlepší zelňačku. Takže se mohou hlásit účastníci, kteří ví, že jejich zelňačka je nejlepší. Takže do 9. června mohou podávat přihlášky."
Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Do soutěže je možné se přihlásit prostřednictvím formuláře na webu našeho gastrofestivalu fmplnychuti.cz. Pro zapojení do souboje týmů je potřeba si zajistit suroviny, vařič a vlastní stánek, který si mohou soutěžící stylově vyzdobit. Na což bude u hodnocení také brán zřetel. Ve stanovených třech hodinách je potřeba uvařit 20 litrů polévky. Tři hotové porce od každého týmu budou určeny odborné porotě. Ostatní polévku mohou poté prodávat návštěvníkům, kteří rovněž pomohou rozhodnout o historicky prvním vítězi."

Gastrofestival letos nabídne úplně nový koncept akce.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Gastrofestival bude probíhat tradičně v zámeckém parku a v podzámčí. Takže návštěvníci se mohou těšit na krásné prostředí, výtečné jídlo a také na skvělý program."
Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Kromě stánků s vybranými jídly a pitím, které budou lemovat Zámecké náměstí, nalákáme už nyní třeba na vinný festival na Frýdeckém zámku a do programu jsme letos zapojili také místní podnikatele v přilehlých uličkách, kteří zavedou návštěvníky do zákulisí svých podniků a výroben."

Uzávěrka přihlášek do soutěže o nejlepší zelňačku je do 9. června. Podrobnosti o soutěži i celé akci najdou zájemci na webu fmplnychuti.cz Gastrofestival pak proběhnce v sobotu 19. srpna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy