Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce pobočky Domova pro seniory ve Frýdku-Místku je před zahájením

Frýdek-Místek |

Plán rekonstruovat pobočku domova pro seniory v ulici Školská ve Frýdku-Místku je těsně před zahájením. Město už podepsalo smlouvu se zhotovitelem a práce by měly začít v nejbližších dnech. Po rekonstrukci získá domov jedno patro navíc a výrazně zvýší se komfort pro budoucí klienty.

Frýdek-Místek pokročil ve fázi příprav rekonstrukce pobočky domova pro seniory v ulici Školská.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: Stojíme před objektem sociálního zařízení. Je to domov pro seniory na ulici Školská. Cílem je udělat rekonstrukci, udělat další patro, vyměnit střechu. Udělat tady celkovou rekonstrukci. S tím, že se zvýší komfort pro klienty."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Budova je dlouhodobě nedostatečná v rámci absencí sociálních zařízení. Chybí tady WC na pokoji, není tady sprcha na pokoji. Noví uživatelé, kteří si přijdou budoucí domov obhlédnout, tak vesměs odmítnou nástup na tuto budovu. Čekají až na zařazení na možné zařazení na volné místo na 28. říjnu."

Rekonstrukce se plánovala více než rok a byla opravdu potřeba. V průběhu posledních měsíců se navíc několikrát měnila i cena.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Měli jsme s tím značné problémy, protože ta doba není úplně optimální pro stavění. Nicméně se nám podařilo vybrat zhotovitele. To znamená, odbor zadávání veřejných zakázek vypsal soutěž a k našemu milému překvapení klesla cena, která byla rozpočtována na 63 milionů. Vysoutěžená cena je 47 milionů včetně DPH, což znamená určité oživení na trhu. Samozřejmě i trošku ceny začínají klesat, což je dobrá zpráva."

Klienti byli postupně přestěhováni na budovu 28. října. Dnes už je prázdná a připravená k zahájení prací.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chceme začít co nejdřív. Zpráva pro obyvatele v okolí. Bude tady trošku rušno. Hlavně ze začátku tady budou nějaké bourací práce a prach, ale myslím, že to firma zvládne. Doufáme, že firma přistoupí k rekonstrukci zodpovědně. Máme zhruba na to rok. Teď jsme splnili jeden z požadavků dotačního orgánu, to znamená, že musíme mít do konce června podepsanou smlouvu o dílo, což se stalo. Takže jsme optimisté v tom, že dostaneme i dotaci."

Ministerstvo práce a sociálních věcí v minulosti přislíbilo, při splnění všech podmínek, dotaci na rekonstrukci ve výši 23 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Práce na přestavbě bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku výrazně pokročily

V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku pokračuje rekonstrukce. Městská společnost DISTEP kompletně demontovala interiér a chystá se na odstrojení obkladů z vnější části budovy. Z hotelu mají být rezidenční byty a společnost tam přestěhuje své zázemí.

Pobočka Domova pro seniory ve Frýdku-Místku prochází rekonstrukcí

27. listopadu 2023 16:52 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pobočka domova pro seniory ve Školské ulici ve Frýdku-Místku prochází kompletní rekonstrukcí. Budova už má přistavěno další patro a také probíhají práce na rozvodech. Hotovo má být do léta příštího roku. V domově vznikne 27 lůžek s vysokým komfortem pro klienty.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.


Charitativní utkání osobností Opavy s REAL TOP Praha vyneslo 400 tisíc korun pro tři postižené děti

14. června 2024 11:43 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkaly osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání proběhlo v rámci oslav 800 let města. Výtěžek z něj byl v plné výši věnován třem zdravotně postiženým dětem.

90letý senior na elektrokoloběžce v Ostravě přehlédl tramvaj, následný střet nepřežil

Včera 9:49 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

V Ostravě-Porubě, poblíž křižovatky ulic Martinovická a Třebovická, se během pátečního odpoledne stala tragická dopravní nehoda. Místem projížděl na elektrokoloběžce 90letý muž. Podle policejních informací při odbočování vlevo zřejmě přehlédl souběžně jedoucí tramvaj a srazil se s ní.

Pohádkovou stezkou v lesoparku Dubina se prošly desítky karvinských dětí

Lesopark Dubina se stal poprvé v historii místem, na kterém mohly děti potkat své oblíbené pohádkové hrdiny, a to v rámci Pohádkové stezky.

Zaměstnanci Liberty Ostrava mohou žádat stát o výplatu mzdy a kraj o bezúročnou půjčku

14. června 2024 12:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček | Regionální zprávy POLAR

Moravskoslezský kraj nabízí pomocnou ruku zaměstnancům Liberty. Zřídil bezplatnou informační linku a připravil rychlé bezúročné půjčky. Firma na sebe podala insolvenci a přestala vyplácet mzdy.

Zastupitelé schválili programové dotace na příští rok, spolky, kluby a organizace podpoří 31 miliony

14. června 2024 12:51 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Jedním z nosných témat červnové schůze zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Město oslavuje své výročí kontrastními výstavami, jedna putuje, druhá je na radnici

14. června 2024 16:54 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Týden oslav výročí založení Studénky zahájily dvě výstavy. Ta první s názvem “Tři obce - jedno město” obsahuje fotografie, které připomínají zdejší historii. Ta druhá prezentuje budoucnost města očima dětí.

Porubští předškoláci prochází screeningem školní zralosti. Jde o unikátní službu v rámci ČR i Evropy

13. června 2024 19:41 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Městský obvod Ostrava-Poruba už 4. rokem organizuje pro své mateřské a základní školy screening školní zralosti. Je v tom unikání v rámci ČR i Evropy. Nikdo jiný tuto službu školám, rodičům a dětem neposkytuje.

Lidé v Moravské Ostravě a Přívozu mohou hlasovat pro další lokalitu k proměně v participaci

Obyvatelé centrálního ostravského obvodu mohou vybírat další místo k proměně. Z hlasování v participativním rozpočtu Náš obvod vyjde ze čtyř lokalit jedna, která projde příští rok revitalizací.

Ministr Petr Hladík navštívil pohornickou krajinu

13. června 2024 16:41 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Ministr životního prostředí Petr Hladík navštívil Moravskoslezský kraj. Jeho cesta vedla i na Karvinsko, konkrétně k bývalému dolu Gabriela, kde díky dotaci z Fondu pro spravedlivou transformaci vznikne návštěvnické, kulturní a technologické centrum.

Mezinárodní gymnastický trojboj v Bruntále otestoval novou podlahu zdejšího sálu

14. června 2024 7:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

Výtvarný obor ZUŠ Frýdek-Místek pořádá v Galerii F-M výstavu Tkanina vjemů

Výtvarný obor Základní umělecké školy Frýdek-Místek připravil výstavu s názvem Tkanina vjemů. V prostorách bývalé záložny mohou návštěvníci vidět obrazy, keramiku i látky, které mají připomenout historii a slávu textilu ve městě.

Studenti Střední školy v Jablunkově předvedli své roboty na výstavě

13. června 2024 13:30 | Jablunkov | Libor Běčák | Beskydský expres

Také v podhůří Beskyd žijí mladí lidé, kteří se v budoucnu chtějí věnovat práci s roboty. Studenti Střední školy v Jablunkově nedávno prezentovali své úspěchy na výstavě Invent arena v Třinci.

Frýdek-Místek koupí Český dům. Chce tam vybudovat centrum pro děti a mládež

Frýdek-Místek koupí Český dům. Nebytí nemovitosti s okolními pozemky za cenu téměř 20 milionů korun schválili po náročném jednání zastupitelé. Město chce v objektu vybudovat centrum pro děti s mládež a přestěhovat tam aktivity Střediska volného času Klíč.

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou náročné 9. zasedání. Trvalo 7,5 hodiny

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou další náročné zasedání. Probírala se na něm celá řada důležitých bodů. Od schválení výsledku hospodaření, přes dotace až po návrh na koupi Českého domu.

Oblastní kolo Wolframu opět pořádala i partyzánská obec Čeladná

12. června 2024 12:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Sportovní areál u Základní školy Čeladná byl dějištěm oblastního kola 7. ročníku branně vědomostní soutěže Wolfram. O postup do krajského kola tu soupeřilo 13 družstev, dvě domácí a další ze škol přilehlého regionu.

Frýdek-Místek se připravuje na 20. ročník festivalu Sweetsen fest

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest, který letos slaví 20 let od svého založení. I letos opět nabídne více než 100 programových bodů na sedmi scénách.

Rekonstrukce pobočky Domova pro seniory ve Frýdku-Místku je před zahájením
Vydáno 22. května 2023 13:46, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Plán rekonstruovat pobočku domova pro seniory v ulici Školská ve Frýdku-Místku je těsně před zahájením. Město už podepsalo smlouvu se zhotovitelem a práce by měly začít v nejbližších dnech. Po rekonstrukci získá domov jedno patro navíc a výrazně zvýší se komfort pro budoucí klienty.

Frýdek-Místek pokročil ve fázi příprav rekonstrukce pobočky domova pro seniory v ulici Školská.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: Stojíme před objektem sociálního zařízení. Je to domov pro seniory na ulici Školská. Cílem je udělat rekonstrukci, udělat další patro, vyměnit střechu. Udělat tady celkovou rekonstrukci. S tím, že se zvýší komfort pro klienty."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Budova je dlouhodobě nedostatečná v rámci absencí sociálních zařízení. Chybí tady WC na pokoji, není tady sprcha na pokoji. Noví uživatelé, kteří si přijdou budoucí domov obhlédnout, tak vesměs odmítnou nástup na tuto budovu. Čekají až na zařazení na možné zařazení na volné místo na 28. říjnu."

Rekonstrukce se plánovala více než rok a byla opravdu potřeba. V průběhu posledních měsíců se navíc několikrát měnila i cena.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Měli jsme s tím značné problémy, protože ta doba není úplně optimální pro stavění. Nicméně se nám podařilo vybrat zhotovitele. To znamená, odbor zadávání veřejných zakázek vypsal soutěž a k našemu milému překvapení klesla cena, která byla rozpočtována na 63 milionů. Vysoutěžená cena je 47 milionů včetně DPH, což znamená určité oživení na trhu. Samozřejmě i trošku ceny začínají klesat, což je dobrá zpráva."

Klienti byli postupně přestěhováni na budovu 28. října. Dnes už je prázdná a připravená k zahájení prací.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chceme začít co nejdřív. Zpráva pro obyvatele v okolí. Bude tady trošku rušno. Hlavně ze začátku tady budou nějaké bourací práce a prach, ale myslím, že to firma zvládne. Doufáme, že firma přistoupí k rekonstrukci zodpovědně. Máme zhruba na to rok. Teď jsme splnili jeden z požadavků dotačního orgánu, to znamená, že musíme mít do konce června podepsanou smlouvu o dílo, což se stalo. Takže jsme optimisté v tom, že dostaneme i dotaci."

Ministerstvo práce a sociálních věcí v minulosti přislíbilo, při splnění všech podmínek, dotaci na rekonstrukci ve výši 23 milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037342/rekonstrukce-pobocky-domova-pro-seniory-ve-frydkumistku-je-pred-zahajenim