Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby Frýdek-Místek chystají Den otevřených dveří

Komentované prohlídky celého areálu, vstup do dílen i ukázka téměř veškeré techniky. Takový je i letošní plán Dne otevřených dveří Technických služeb Frýdek-Místek. Ten proběhne v sobotu 27. května dopoledne. A prohlídky budou tentokrát v hodinových intervalech.

Areál Technických služeb Frýdek-Místek se v sobotu 27. května opět otevře návštěvníkům. Prohlídky začínají v 9 hodin a budou 3 v hodinových intervalech.

Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Chtěli bychom široké veřejnosti, a především občanům Frýdku-Místku ukázat činnosti technických služeb v celé šíři."
Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Den otevřených dveří by měl probíhat na 3 takové cykly. Zhruba po hodinových okruzích, kdy se návštěvníci budou moci seznámit ve zkratce něco k historii technických služeb. Budou odprezentovány mechanismy, kterými práce provádíme. Sdělíme i nějakou specifikaci majetku, počty třeba metrů čtverečních zeleně, počty sloupů veřejného osvětlení, kilometry místních komunikací, o které se staráme. Samozřejmě budeme reagovat i na případné dotazy návštěvníků."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Většina lidí ví, že sekáme trávu, udržujeme cesty a chodníky. Ale ne všichni vědí, že se dbá také na veřejné osvětlení, provozujeme křižovatky, provozujeme pro městkou policii kamerový systém. Máme vlastní optickou síť. Provozujeme ale také pohřební službu. Takže tuto šíři bychom chtěli nějak prezentovat."

Návštěvníci se dozví například, jak se postupně společnost vyvíjela od malých technických služeb, až do dnešní pohody. A že je dnes téměř soběstačná a všechny důležité práce ve městě zvládne.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Nejzajímavější bude asi odprezentování té komunální techniky, kdy fakticky je to obrovská škála všech možných strojů, počínaje nějakým komunálním vysavačem, konče sekačkami, traktory, vysokozdvižné plošiny. To všechno budou moci návštěvníci vidět z blízka. Nejen tak, jak jsou zvyklí z města z dálky."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Uvidí většinu strojů, některé stroje uvidí také v chodu. Mohou se podívat nebo nahlédnout do dílen. Mohou se podívat právě do toho dispečinku veřejného osvětlení. Mohou se podívat do skladu, kde máme různé zajímavé věci, včetně rakví, takže je to i zajímavé."

Na den otevřených dveří technických služeb zavítalo naposledy zhruba 150 návštěvníků. I letos se očekává podobná, možná i větší účast.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy