Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den otevřených dveří Technických služeb Frýdek-Místek přilákal přes 150 lidí

Frýdek-Místek |

Zhruba 150 malých i velkých návštěvníků si letos nenechalo ujít Den otevřených dveří Technických služeb ve Frýdku-Místku. Lidé viděli veškerou techniku, která se ve společnosti používá. A dozvěděli se informace o všem, co mají technické služby ve městě na starost.

Areál Technických služeb ve Frýdku-Místku se po dvou letech opět otevřel veřejnosti.

Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Připravili jsme většinu strojů, které používají Komunikace, které tady stojí za mnou, na údržbu cest. Připravili vzorek našich sekaček. Těch máme celou flotilu. Ale je tady vzorek té největší a střední. Připravili jsme tady vysokozdvižné plošiny, ty máme tři druhy, tak jsou tady tři stroje. Ti návštěvníci mohou navštívit také velín veřejného osvětlení, ze kterého sledujeme, jak probíhá provoz na křižovatkách i jak funguje veřejné osvětlení ve městě. Takže myslím si, že myslím si, že návštěvníci měli co vidět a zájem byl velký."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek je zřizovatelem technických služeb, které mají opravdu široký záběr. Většina občanů vnímá, že se kosí tráva, případně že se opravují chodníky. Ale technické služby se věnují veřejnému osvětlení, od kamerového systému, až po správu městské pohřební služby."

Za dopoledne přišlo přes 150 návštěvníků, kteří absolvovali tři zhruba padesátiminutové prohlídky.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Věřím, že návštěvníci, kteří se seznámí s tou činností detailní, tak budou pak i lépe rozumět tomu, jak město funguje a kolik město investuje do jednotlivých činností. Tak, aby se nám tady všem líbilo."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Z hlediska finančního technické služby dosáhly pod novým vedením nejlepšího výsledku v historii, v minulém roce. Takže dividendu, která byla také nejvyšší, ve výši 8 milionů korun, jsme zapojili do rozpočtu, která nám zase pomůže realizovat spoustu věcí. Jak v investicích, tak v opravách, nových chodnících a cestách."

Technické služby jsou důležitou městskou společností, která realizuje většinu zakázek ve městě.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Z hlediska investic teď dokončujeme školu ve Skalici, zateplení. Teď jsme to ještě rozšířili na fasádu. Zateplení půdy a tak dále. V minulém roce nám předali hřbitov. Dále s nimi počítáme třeba při výstavbě cyklostezky do Palkovic. A z hlediska životního prostředí konzultujeme na koordinačních schůzkách možnosti úpravy veřejného prostoru."

Téměř 90 procent prací, které technické služby vykonávají jsou právě z města.

Nahlásit chybu


K tématu

Technické služby Frýdek-Místek chystají Den otevřených dveří

22. května 2023 16:12 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Komentované prohlídky celého areálu, vstup do dílen i ukázka téměř veškeré techniky. Takový je i letošní plán Dne otevřených dveří Technických služeb Frýdek-Místek. Ten proběhne v sobotu 27. května dopoledne. A prohlídky budou tentokrát v hodinových intervalech.

Řidiči nově odbočí ve Frýdku-Místku z Frýdlantské na Hlavní. Město rozjíždí úpravy průtahu

13. července 2023 11:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek zavedl první změnu na Hlavní třídě po otevření obchvatu. Nově bylo obnoveno odbočení vlevo z ulice Frýdlantská. Postupně se připravují i další úpravy, které by v budoucnu měly ulici Hlavní zklidnit a usnadnit přes ni řidičům průjezd a chodcům přechod.

Krajní pruhy Ostravské ulice ve Frýdku-Místku dostávají nový povrch

14. srpna 2023 13:54 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se pustil do další série oprav komunikací. Zatímco technické služby finišují s rekonstrukcí autobusového zálivu ve Frýdlantské ulici v Místku, rozběhla se také do oprava silnice v části ulice Ostravská. A následovat budou další lokality.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Dnes 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Dnes 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Dnes 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 20. května 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Den otevřených dveří Technických služeb Frýdek-Místek přilákal přes 150 lidí
Vydáno 29. května 2023 16:19, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Zhruba 150 malých i velkých návštěvníků si letos nenechalo ujít Den otevřených dveří Technických služeb ve Frýdku-Místku. Lidé viděli veškerou techniku, která se ve společnosti používá. A dozvěděli se informace o všem, co mají technické služby ve městě na starost.

Areál Technických služeb ve Frýdku-Místku se po dvou letech opět otevřel veřejnosti.

Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Připravili jsme většinu strojů, které používají Komunikace, které tady stojí za mnou, na údržbu cest. Připravili vzorek našich sekaček. Těch máme celou flotilu. Ale je tady vzorek té největší a střední. Připravili jsme tady vysokozdvižné plošiny, ty máme tři druhy, tak jsou tady tři stroje. Ti návštěvníci mohou navštívit také velín veřejného osvětlení, ze kterého sledujeme, jak probíhá provoz na křižovatkách i jak funguje veřejné osvětlení ve městě. Takže myslím si, že myslím si, že návštěvníci měli co vidět a zájem byl velký."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek je zřizovatelem technických služeb, které mají opravdu široký záběr. Většina občanů vnímá, že se kosí tráva, případně že se opravují chodníky. Ale technické služby se věnují veřejnému osvětlení, od kamerového systému, až po správu městské pohřební služby."

Za dopoledne přišlo přes 150 návštěvníků, kteří absolvovali tři zhruba padesátiminutové prohlídky.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Věřím, že návštěvníci, kteří se seznámí s tou činností detailní, tak budou pak i lépe rozumět tomu, jak město funguje a kolik město investuje do jednotlivých činností. Tak, aby se nám tady všem líbilo."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Z hlediska finančního technické služby dosáhly pod novým vedením nejlepšího výsledku v historii, v minulém roce. Takže dividendu, která byla také nejvyšší, ve výši 8 milionů korun, jsme zapojili do rozpočtu, která nám zase pomůže realizovat spoustu věcí. Jak v investicích, tak v opravách, nových chodnících a cestách."

Technické služby jsou důležitou městskou společností, která realizuje většinu zakázek ve městě.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Z hlediska investic teď dokončujeme školu ve Skalici, zateplení. Teď jsme to ještě rozšířili na fasádu. Zateplení půdy a tak dále. V minulém roce nám předali hřbitov. Dále s nimi počítáme třeba při výstavbě cyklostezky do Palkovic. A z hlediska životního prostředí konzultujeme na koordinačních schůzkách možnosti úpravy veřejného prostoru."

Téměř 90 procent prací, které technické služby vykonávají jsou právě z města.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037453/den-otevrenych-dveri-technickych-sluzeb-frydekmistek-prilakal-pres-150-lidi