Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předávání vysvědčení ukončilo školní rok ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Poslední školní den patří tradičně velkolepé události předávání vysvědčení. Největší zážitek je to vždy hlavně pro žáky prvních tříd. Deváťáci se tím zase definitivně loučí se základní školou.

Žáci devátých tříd 6. Základní školy ve Frýdku-Místku se společně sešli v aule, kde slavnostně ukončili školní rok. Ještě předtím, než dostali vysvědčení, tak měli proslov, ve kterém shrnuli celé období základního vzdělávání.

Anketa žáci: 1.) Před devíti lety jsme vstoupili poprvé do této školy. Během těch devíti let jsme se naučili na prvním stupni psát, počítat, objevili jsme anglický jazyk. Potom, že na druhém stupni přišla covidová pandemie. Byla distanční výuka, ale nakonec jsme to zvládli s třídními učiteli."
Iveta Rzymanová, třídní učitelka 9. D, 6. ZŠ Frýdek-Místek: "Já musím říct jenom samé klady a pozitiva, protože to byli skvělí lidé, vychovaní, společenští, přátelští, takže na ně budu vzpomínat. A doufám, že v tom dalším studiu budou tak šikovní, jako byli tady."

Po proslovu jednotlivých pedagogů a také primátora města, který si letos vybral k návštěvě právě 6. Základní školu, dostávali žáci postupně svá poslední vysvědčení.

Anketa žáci: 2.) "I když jsem tady nechodil všech devět let, tak škola se mi celá líbila. Mám hodně kamarádů odtud. A i se budu stěhovat pryč, tak budu mít odtud hodně zážitků." – Kam se chystáš? – "Budu se stěhovat do Prahy, protože tam jsem se i narodil. A stěhuje se tam táta za prací, tak musím s ním." – A na školu? – "Na školu, to bude na gymnázium v Praze 6."
Anketa žáci: 3.) "Já si myslím, že to bylo super. Já jsem si to tady moc užila a chystám se na obchodní akademii."
Anketa žáci: 1.) "Já se chystám na obchodní akademii tady v Místku. Myslím si, že těch devět let bylo dobrých. Já jsem si to užil. Asi na to budu dlouho vzpomínat."
Iveta Rzymanová, třídní učitelka 9. D, 6. ZŠ Frýdek-Místek: "Většinou jdou na maturitní obory, gymnázia, průmyslové školy, zdravotní školy. Ale máme tam i manuálně zručné, takže budeme mít truhláře, tesaře, prodavačku."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Tak jako chodívám vítat prvňáčky na začátku školního roku, tak jsem se dnes rozhodl, že navštívím 6. Základní školu a zúčastním se předávání vysvědčení dvou devátých tříd a symbolicky se s nimi rozloučím. A samozřejmě jsem nakoukl i do dalších tříd. Včetně prvňáčků. A to, co já bych si přál nejvíc. A určitě nejenom já, ale i celý pedagogický sbor, aby to nadšení, které bylo cítit z těch očí těch nejmladších, tak aby jim vydrželo až do té deváté třídy a opouštěli tu školu opravdu s tím, že se mnohé naučily. Opouštěli ji rádi a vzpomínali na ni."

Frýdek-Místek zřizuje celkem 12 základních škol, z toho tři jsou v okrajových částech města.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já přeji všem žákům a celým rodinám, aby během těch prázdnin je nic nepřekvapilo a aby se nestal žádný úraz. A abychom se ve zdraví zase v září potkali ve škole, všichni odpočatí a začali jsme nový školní rok."

Aktuálně ukončený školní rok měly všechny základní školy v evidenci 4 734 žáků.

Nahlásit chybu


K tématu

Začal školní rok, pro prvňáčky to byl velký den

1. září 2025 11:47 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Školáci po prázdninách opět usedli do lavic. Začal nový školní rok a pro ty nejmenší to byl také první den ve škole. Ve Frýdku-Místku přivítal prvňáčky primátor na 11. základní škole.

Dolnolutyňští prvňáci dostali na pololetní vysvědčení samé jedničky

29. ledna 2026 13:19 | Dolní Lutyně | Libor Běčák

Samé jedničky a pochvalný list navrch. Tak vypadalo pololetní vysvědčení u prvňáků Základní školy v Dolní Lutyni.

Základní škola v Horní Suché přivítala nové prvňáčky

2. září 2025 10:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Základní škola v Horní Suché slavnostně přivítala 31 nový prvňáčků. Na ty čekal pestrý program tak, aby na svůj první den ve škole děti nikdy nezapomněly.


Motorkář se srazil s osobním autem v centru Havířova, stroj vyletěl ze silnice na chodník

Včera 18:48, vydáno včera 17:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podle svědků jel velkou rychlostí centrem Havířova. Do cesty mu ale vjelo odbočující auto a následovala srážka. Motorka vylétla ze silnice, prorazila zábradlí a stroj skončil na chodníku. Motorkář utrpěl velmi vážná zranění a byl letecky přepraven do nemocnice.

V Palkovicích válí s humornými videi, na dožínky jede Petr Kotvald na kombajnu

Včera 9:16 | Palkovice | Libor Běčák

Hajný Horyna a malý Pavlík s jointem marihuany, dvojice kosmonautů Elon Kula a Neil Baca na cestě ke kolonizaci Marsu, král a šašek a mnoho dalších postav už při propagaci Palkovic ztvárnili starosta Radim Bača a místostarosta David Kula.

Senior akademie v Opavě zahájila další běh. Zájem seniorů byl obrovský

Včera 10:28 | Opava | Yvona Fajtová

V Obecním domě v Opavě odstartoval další běh Senior akademie. Šedesát účastníků čeká až do konce října celkem třináct setkání plných odborných přednášek i poznávání města. Na závěr převezmou úspěšní absolventi certifikáty o absolvování studia a drobné dárky.

Havířov řeší parkování v ulicích Haškova a M. Majerové, místní sepsali petici

7. srpna 2026 11:56 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov stále bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Radnice ale nemůže dovoli, aby lidé nechávali stát auta v jednosměrných ulicích, kde nezbývá místo pro průjezd IZS. Situace se teď řeší v jednom vnitrobloku, kde se někteří obyvatelé rozhodli sepsat petici.

Frýdek-Místek pokračuje v instalaci fotovoltaických elektráren

7. srpna 2026 15:43 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek se snaží využívat plochy na střechách svých objektů pro výstavbu fotovoltaických elektráren. Tentokrát přišla řada na 11. Základní školu ve Frýdku.

Horní Suchá uctila památku obětí Životické tragédie u muralu

7. srpna 2026 10:24 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Horní Suchá si připomněla 82. výročí Životické tragédie. Zástupci obce uctili památku šesti místních obětí a zároveň ocenili spolek Životice Sobě za zpřístupnění informací o tragédii prostřednictvím QR kódů u památníků.

OZO bude mít vlastní elektřinu. V Kunčicích vyrostou 2 kogenerační jednotky

6. srpna 2026 10:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava udělala další krok k energetické soběstačnosti. Moderní kogenerační jednotky v areálu OZO vyrobí elektřinu i teplo a sníží náklady i emise. Malou elektrárnu postaví Veolia přímo v Kunčicích.

Zdrogovaný a opilý muž vylezl bez jištění na lezeckou stěnu ve Frýdku-Místku

7. srpna 2026 15:39 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Volnočasový areál Rivka Park ve Frýdku-Místku se otevře pro veřejnost až v polovině srpna, už teď se tam ale sjely všechny složky záchranného systému. Důvodem bylo vniknutí opilého muže pod vlivem drog do areálu. Vyšplhal na lezeckou stěnu a nemohl dolů.

A přece se točí! Na bíloveckých Nových Dvorech se po 84 letech roztočily lopatky historického mlýna

7. srpna 2026 13:00 | Bílovec | Michal Slonina

A přece se točí! Po 84 letech se na bíloveckých Nových Dvorech znovu roztočily lopatky historického větrného mlýna z 19. století. Kvůli nepříznivému větru je ale museli rozpohybovat dobrovolníci.

Dvouletého chlapečka v Havířově pokousal pes, policie hledá majitele

6. srpna 2026 14:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ošklivé zranění v obličeji utrpěl teprve dvouletý chlapeček v Havířově. Podle policie i příbuzných ho napadl pes, který pobíhal bez vodítka a náhubku. Majitel psa údajně z místa odešel. Případem už se zabývá policie, která majitele psa hledá.

Oblíbený gastrofestival se blíží, zaměří se na řeckou kuchyni

7. srpna 2026 15:57 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Další ročník oblíbeného gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí je tady. Už tuto sobotu se Zámecké náměstí promění ve velkolepou hostinu, která nabídne spoustu kulinářských zážitků i zábavy pro celou rodinu. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program.

Film Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku získal zvláštní cenu na soutěži Envofilm

7. srpna 2026 15:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Český Těšín se stal dějištěm slavnostního vyhlášení soutěže Envofilm 2026. A mezi oceněnými nechyběli ani studenti z Frýdku-Místku.

Lidé se zkušeností s duševním onemocněním se sešli na akci Duše na dlani

5. srpna 2026 16:18 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Teď společně navštívíme Faunapark ve Frýdku-Místku, kde se konala akce Duše na dlani. Pořádala ji Charita Frýdek-Místek a jejím cílem byla prevence a osvěta v oblasti duševního zdraví.

Policejní cyklohlídky ve Frýdku-Místku budou jezdit na elektrokolech

5. srpna 2026 16:15 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Cyklohlídky Městské policie ve Frýdku-Místku budou rychlejší a budou mít větší akční rádius. To vše díky čtyřem novým elektrokolům, které strážníkům pořídilo město.

Dohoda Frýdku-Místku a Slezanu Holding přinesla novou parkovací plochu

5. srpna 2026 16:12 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Začneme dobrou zprávou pro řidiče a obyvatele Frýdku. Na pozemcích Slezanu vznikla dočasná plocha pro parkování aut. Dohodlo se na tom město s vedením společnosti Slezan Holding.

Velká lávka přes řeku Morávku v Dobré prošla celkovou rekonstrukcí

5. srpna 2026 9:21 | Dobrá | Libor Běčák

Mezi Dobrou a Skalicí už mohou lidé opět bezpečně procházet po opravené lávce nad řekou Morávkou. Nová je mostovka i veřejné osvětlení.

Předávání vysvědčení ukončilo školní rok ve Frýdku-Místku
Vydáno 30. června 2023 15:12, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Poslední školní den patří tradičně velkolepé události předávání vysvědčení. Největší zážitek je to vždy hlavně pro žáky prvních tříd. Deváťáci se tím zase definitivně loučí se základní školou.

Žáci devátých tříd 6. Základní školy ve Frýdku-Místku se společně sešli v aule, kde slavnostně ukončili školní rok. Ještě předtím, než dostali vysvědčení, tak měli proslov, ve kterém shrnuli celé období základního vzdělávání.

Anketa žáci: 1.) Před devíti lety jsme vstoupili poprvé do této školy. Během těch devíti let jsme se naučili na prvním stupni psát, počítat, objevili jsme anglický jazyk. Potom, že na druhém stupni přišla covidová pandemie. Byla distanční výuka, ale nakonec jsme to zvládli s třídními učiteli."
Iveta Rzymanová, třídní učitelka 9. D, 6. ZŠ Frýdek-Místek: "Já musím říct jenom samé klady a pozitiva, protože to byli skvělí lidé, vychovaní, společenští, přátelští, takže na ně budu vzpomínat. A doufám, že v tom dalším studiu budou tak šikovní, jako byli tady."

Po proslovu jednotlivých pedagogů a také primátora města, který si letos vybral k návštěvě právě 6. Základní školu, dostávali žáci postupně svá poslední vysvědčení.

Anketa žáci: 2.) "I když jsem tady nechodil všech devět let, tak škola se mi celá líbila. Mám hodně kamarádů odtud. A i se budu stěhovat pryč, tak budu mít odtud hodně zážitků." – Kam se chystáš? – "Budu se stěhovat do Prahy, protože tam jsem se i narodil. A stěhuje se tam táta za prací, tak musím s ním." – A na školu? – "Na školu, to bude na gymnázium v Praze 6."
Anketa žáci: 3.) "Já si myslím, že to bylo super. Já jsem si to tady moc užila a chystám se na obchodní akademii."
Anketa žáci: 1.) "Já se chystám na obchodní akademii tady v Místku. Myslím si, že těch devět let bylo dobrých. Já jsem si to užil. Asi na to budu dlouho vzpomínat."
Iveta Rzymanová, třídní učitelka 9. D, 6. ZŠ Frýdek-Místek: "Většinou jdou na maturitní obory, gymnázia, průmyslové školy, zdravotní školy. Ale máme tam i manuálně zručné, takže budeme mít truhláře, tesaře, prodavačku."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Tak jako chodívám vítat prvňáčky na začátku školního roku, tak jsem se dnes rozhodl, že navštívím 6. Základní školu a zúčastním se předávání vysvědčení dvou devátých tříd a symbolicky se s nimi rozloučím. A samozřejmě jsem nakoukl i do dalších tříd. Včetně prvňáčků. A to, co já bych si přál nejvíc. A určitě nejenom já, ale i celý pedagogický sbor, aby to nadšení, které bylo cítit z těch očí těch nejmladších, tak aby jim vydrželo až do té deváté třídy a opouštěli tu školu opravdu s tím, že se mnohé naučily. Opouštěli ji rádi a vzpomínali na ni."

Frýdek-Místek zřizuje celkem 12 základních škol, z toho tři jsou v okrajových částech města.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já přeji všem žákům a celým rodinám, aby během těch prázdnin je nic nepřekvapilo a aby se nestal žádný úraz. A abychom se ve zdraví zase v září potkali ve škole, všichni odpočatí a začali jsme nový školní rok."

Aktuálně ukončený školní rok měly všechny základní školy v evidenci 4 734 žáků.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038001/predavani-vysvedceni-ukoncilo-skolni-rok-ve-frydkumistku