Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajní pruhy Ostravské ulice ve Frýdku-Místku dostávají nový povrch

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek se pustil do další série oprav komunikací. Zatímco technické služby finišují s rekonstrukcí autobusového zálivu ve Frýdlantské ulici v Místku, rozběhla se také do oprava silnice v části ulice Ostravská. A následovat budou další lokality.

Silnice ve Frýdku-Místku v těchto dnech obsadila pracovní technika. Na řadě místech se opravují povrchy nebo například mostní konstrukce. Technické služby začaly v minulém týdnu s opravami krajních pruhů v ulici Ostravská v úseku od 8. pěšího pluku po křižovatku U Vykopnutého.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Krajní pruhy se budou opravovat, protože ty jsou ty nejvytíženější, nejfrekventovanější a fakticky nejvíc zdeformované. V rámci té opravy proběhne výměna obrusné vrstvy."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jako město samozřejmě během letních měsíců provádíme opravy městských komunikací. A to i celoplošné. Nyní aktuálně probíhá oprava na Ostravské ulici, která v budoucnu projde kompletní revitalizací. Nicméně ten stav je tak špatný, že jsme se rozhodli, že dva vnější pruhy celoplošně upravíme, protože jsou opravdu v dezolátním stavu."

Práce budou rozděleny do několika etap. Kromě výměny povrchu se totiž musí opravit zhruba 30 uličních vpustí. Polovina v jednom směru a poté i zhruba stejný počet v opačném směru.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Budou vyměněny rámy, budou vyměněny prstence na uličních vpustích, tak aby se dostaly do funkčního stavu, kdy dnes už jsou mnohdy popraskané. A následně bude provedena celoplošná pokládka té obrusné vrstvy. Nyní máme vyfrézováno. S tím, že plánujeme na 16. a 17. srpna, pokud nám to počasí dovolí, pokládku obrusné vrstvy na té straně u křižovatky U Vykopnutého po 8. pěší pluk. Frézování té protější strany by mělo být 21. 8. a pokládka je plánována velice předběžně, pokud tedy počasí dovolí, na 28. a 29. srpna. Co se týká omezení dopravy, to samozřejmě nějaké je, ale ulice není zavřená, zastávky jsou také na svých místech. Takže dojde k nějakému omezení a snížení komfortu, ale fakticky ta ulice bude opravena za plného provozu."

Následně se technické služby přemístí také do frýdeckých ulic Na Kopci, Javorová a Habrová. V Místku pak opraví povrch Bezručovy ulice ve slepé části od ulice Palackého k parku.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Tam fakticky ten rozsah opravy bude obdobný jako na té ulici Ostravské, ale bude to celoplošně. Takže vyfrézování obrusné části, opravy nezbytně nutných věcí, uličních vpustí a podobně. A pak ještě celoplošná oprava, kterou bychom chtěli stihnout taky v srpnu."

Ředitelství silnic a dálnic zároveň opravuje za obousměrné uzavírky mostní konstrukce v Beskydské ulici. Tady práce potrvají až do února příštího roku.

Nahlásit chybu


K tématu

Ve Frýdku-Místku už začaly provizorní opravy výtluků na cestách

Technické služby ve Frýdku-Místku už začaly s prvními provizorními opravami výtluků na městských silnicích. Oprava probíhá pomocí studené obalované asfaltové směsi. Obalovny s teplým asfaltem se totiž rozjedou až na jaře. Až poté pak přijdou na řadu velké celoplošné opravy komunikací.

Řidiči nově odbočí ve Frýdku-Místku z Frýdlantské na Hlavní. Město rozjíždí úpravy průtahu

13. července 2023 11:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek zavedl první změnu na Hlavní třídě po otevření obchvatu. Nově bylo obnoveno odbočení vlevo z ulice Frýdlantská. Postupně se připravují i další úpravy, které by v budoucnu měly ulici Hlavní zklidnit a usnadnit přes ni řidičům průjezd a chodcům přechod.

Do oprav cest a chodníků půjde letos ve Frýdku-Místku přes 51 milionů korun

4. května 2023 16:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

V první polovině dubna začaly obalovny vyrábět asfaltobetonovou směs. To je signál, že se mohly naplno rozjet práce na opravách cest a výtluků, které se každoročně po zimě objevují. V ulicích Frýdku-Místku se tak opět objevili pracovníci technických služeb i se všemi stroji.


Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Nemocnice Karviná-Ráj připravila pro páry čekající potomka předporodní pokoj v porodnici

22. dubna 2024 16:30 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

Frýdek-Místek zve školy i veřejnost na Den Země ve znamení Světa zvířat

Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci oslav Dne Země. Letošní ročník proběhne v pátek 26. dubna. Dopoledne hlavně pro školy a odpoledne pro veřejnost. Připraven bude tradičně bohatý program zvířecích, ekologických a vzdělávacích aktivit.

Frýdek-Místek zpevní některé chodníky za Centrálním hřbitově

Procházení mezi hrobovými místy na Centrálním hřbitově ve Frýdku-Místku bude komfortnější. Radnice nechá ještě letos zpevnit některé travnaté chodníčky v urnovém háji. Dostanou pevné zatravňovací dlaždice. Město tak postupně pokračuje ve zlepšování komfortu pro návštěvníky hřbitova.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Krajní pruhy Ostravské ulice ve Frýdku-Místku dostávají nový povrch
Vydáno 14. srpna 2023 13:54, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek se pustil do další série oprav komunikací. Zatímco technické služby finišují s rekonstrukcí autobusového zálivu ve Frýdlantské ulici v Místku, rozběhla se také do oprava silnice v části ulice Ostravská. A následovat budou další lokality.

Silnice ve Frýdku-Místku v těchto dnech obsadila pracovní technika. Na řadě místech se opravují povrchy nebo například mostní konstrukce. Technické služby začaly v minulém týdnu s opravami krajních pruhů v ulici Ostravská v úseku od 8. pěšího pluku po křižovatku U Vykopnutého.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Krajní pruhy se budou opravovat, protože ty jsou ty nejvytíženější, nejfrekventovanější a fakticky nejvíc zdeformované. V rámci té opravy proběhne výměna obrusné vrstvy."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jako město samozřejmě během letních měsíců provádíme opravy městských komunikací. A to i celoplošné. Nyní aktuálně probíhá oprava na Ostravské ulici, která v budoucnu projde kompletní revitalizací. Nicméně ten stav je tak špatný, že jsme se rozhodli, že dva vnější pruhy celoplošně upravíme, protože jsou opravdu v dezolátním stavu."

Práce budou rozděleny do několika etap. Kromě výměny povrchu se totiž musí opravit zhruba 30 uličních vpustí. Polovina v jednom směru a poté i zhruba stejný počet v opačném směru.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Budou vyměněny rámy, budou vyměněny prstence na uličních vpustích, tak aby se dostaly do funkčního stavu, kdy dnes už jsou mnohdy popraskané. A následně bude provedena celoplošná pokládka té obrusné vrstvy. Nyní máme vyfrézováno. S tím, že plánujeme na 16. a 17. srpna, pokud nám to počasí dovolí, pokládku obrusné vrstvy na té straně u křižovatky U Vykopnutého po 8. pěší pluk. Frézování té protější strany by mělo být 21. 8. a pokládka je plánována velice předběžně, pokud tedy počasí dovolí, na 28. a 29. srpna. Co se týká omezení dopravy, to samozřejmě nějaké je, ale ulice není zavřená, zastávky jsou také na svých místech. Takže dojde k nějakému omezení a snížení komfortu, ale fakticky ta ulice bude opravena za plného provozu."

Následně se technické služby přemístí také do frýdeckých ulic Na Kopci, Javorová a Habrová. V Místku pak opraví povrch Bezručovy ulice ve slepé části od ulice Palackého k parku.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Tam fakticky ten rozsah opravy bude obdobný jako na té ulici Ostravské, ale bude to celoplošně. Takže vyfrézování obrusné části, opravy nezbytně nutných věcí, uličních vpustí a podobně. A pak ještě celoplošná oprava, kterou bychom chtěli stihnout taky v srpnu."

Ředitelství silnic a dálnic zároveň opravuje za obousměrné uzavírky mostní konstrukce v Beskydské ulici. Tady práce potrvají až do února příštího roku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038616/krajni-pruhy-ostravske-ulice-ve-frydkumistku-dostavaji-novy-povrch