Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Legorobotika děti ve Frýdku-Místku baví. SVČ má na všech akcích plno

Frýdek-Místek |

Legorobotika děti velmi baví. Dokazují to pravidelně plné kroužky i akce z programu Prázdniny ve městě, které na léto připravilo Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku. Děti se naučí roboty skládat, a dokonce i jednoduše programovat, aby je mohly následně rozhýbat.

Učebna plná dětí, které skládají z lega roboty a rovnou je programují. Většinou jde o stroje připomínající auta, aby s nimi mohly mezi sebou závodit.

Anketa: 1.) "Je to tady dobré a stavěli jsme to ještě s Jakubem a Míšou. A je to robot, který má vzadu kolečka poháněná motory. Tady je mozek, dá se říct. Tlačítko, které spouští program jízdy, ultrazvukový senzor. Tady je takový kryt. Tady je vrtule, co se dá přidělat a točí se. A tady jsem ještě na závody přidělal převod."
Anketa: 2.) "Mě se tady líbí dobře a vždycky jsem tady chtěla jít."
Anketa: 3.) "S mými kámoši jsme vytvořili amerického Hot Roda. Je to normální jezdící auto. Má to motory, které pohání kola. A kostku, která celého robota ovládá. A ovladač, kterým se ovládá dopředu, dozadu, doleva a doprava." – Jak se ti tady líbí? – "Líbí se mi tady, byl jsem tu i minule, tak jsem tu přišel znovu, protože mě to tady hrozně bavilo."

Legorobotika je u dětí velmi oblíbená. Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku proto pořádá pravidelné kroužky během školního roku. O prázdninách pak letní tábory nebo dopolední akce.

David Plánička, pedagog SVČ Klíč: "Hlavně tyto kroužky rozvijí kreativitu. Rozvijí nějaké logické myšlení, dovednosti, zručnost u dětí. Pomáhá jim to celkově spolupracovat v týmu i samostatně. Naučí se zacházet s počítači, tablety a další elektronikou."

Děti se dozví, jak robota stavět, jak ho naprogramovat a jak s ním dál zacházet.

David Plánička, pedagog SVČ Klíč: "Těžké to není, dá se na to přijít za tu hodinu až hodinu a půl. Největší problém tam občas je, že program není v češtině. Je to v angličtině, takže občas s tím děti bojují, ale ve výsledku pomocí logického myšlení dokáží ihned sestrojit program."
Anketa: 4.) "Vždy, když stiskneme tohle tlačítko, tak se dají motory na maximum a začnou jezdit vpřed."

Středisko volného času už pomalu připravuje harmonogram kroužků na nadcházející sezonu a je jasné, že legorobotika bude patřit k těm nejžádanějším.

Nahlásit chybu


K tématu

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku připravilo v nové sezóně 155 kroužků

9. října 2023 16:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku už rozjelo další sezónu zájmových kroužků. Letos jich je jen pro děti a veřejnost připraveno na 155. Další se také pořádají například přímo na školách. Z nabídky si vyberou všechny věkové kategorie. I když je někde už plno, ještě se přijímají náhradníci.

Děti ve Frýdku-Místku se rozloučí s prázdninami u SVČ Klíč na akci Ahoj, prázdniny!

4. září 2023 15:45 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku připravilo závěrečné rozloučení s prázdninami. Na pátek 8. září chystá zábavný program pro malé i velké v rámci akce Ahoj, prázdniny! Vyplněné hrací plánky budou moci děti na akci vyměnit za dárky.

Prázdniny ve Frýdku-Místku a tábory pod taktovkou SVČ si užilo na 3 200 dětí

5. října 2023 11:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Střediskem volného času Klíč ve Frýdku-Místku prošlo letos o prázdninách na 3 200 dětí. Dvě třetiny z nich absolvovaly zdarma aktivity z programu oblíbené akce Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb. Zhruba tisícovka pak trávila čas na příměstských i městských táborech.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Mladí házenkáři SKP Frýdek-Místek vybojovali v žákovské soutěži bronz

Mladí házenkáři SPK Frýdek-Místek letos zaznamenali velký sportovní úspěch. Starší žáci po sedmi letech vybojovali v celostátní žákovské lize 3. místo. Bronzové medaile jim osobně předal primátor města přímo na magistrátu.

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek přivezly medaile z Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek mají za sebou účast na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Početná výprava bojovala v téměř všech kategoriích, a nakonec vybojovala několik stříbrných i bronzových medailí.

Frýdek-Místek ocenil účastníky výzvy 10 000 kroků, jednotlivci ušli i přes 900 kilometrů

Mají rádi chůzi, proto se zapojili do výzvy 10 000 kroků. Ty nejlepší jednotlivce i týmy nyní ocenil Frýdek-Místek. V dubnové ti nejlepší nachodili v dubnové výzvě přes 900 kilometrů. Cílem akce je vrátit chůzi do běžného života a udělat něco pro své zdraví.

Ke stovce mají hasiči v Čeladné opravenou zbrojnici, časem bude i zbrusu nová budova

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. Oslava se bude konat v červnu. Dárek, opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice, už převzali.

Čeladenští hasiči dostali ke stovce opravenou zbrojnici, oslava bude v červnu

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. I když se hlavní oslavy uskuteční v červnu, dopředu už si mohli převzít dárek - opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Legorobotika děti ve Frýdku-Místku baví. SVČ má na všech akcích plno
Vydáno 31. srpna 2023 12:32, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Legorobotika děti velmi baví. Dokazují to pravidelně plné kroužky i akce z programu Prázdniny ve městě, které na léto připravilo Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku. Děti se naučí roboty skládat, a dokonce i jednoduše programovat, aby je mohly následně rozhýbat.

Učebna plná dětí, které skládají z lega roboty a rovnou je programují. Většinou jde o stroje připomínající auta, aby s nimi mohly mezi sebou závodit.

Anketa: 1.) "Je to tady dobré a stavěli jsme to ještě s Jakubem a Míšou. A je to robot, který má vzadu kolečka poháněná motory. Tady je mozek, dá se říct. Tlačítko, které spouští program jízdy, ultrazvukový senzor. Tady je takový kryt. Tady je vrtule, co se dá přidělat a točí se. A tady jsem ještě na závody přidělal převod."
Anketa: 2.) "Mě se tady líbí dobře a vždycky jsem tady chtěla jít."
Anketa: 3.) "S mými kámoši jsme vytvořili amerického Hot Roda. Je to normální jezdící auto. Má to motory, které pohání kola. A kostku, která celého robota ovládá. A ovladač, kterým se ovládá dopředu, dozadu, doleva a doprava." – Jak se ti tady líbí? – "Líbí se mi tady, byl jsem tu i minule, tak jsem tu přišel znovu, protože mě to tady hrozně bavilo."

Legorobotika je u dětí velmi oblíbená. Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku proto pořádá pravidelné kroužky během školního roku. O prázdninách pak letní tábory nebo dopolední akce.

David Plánička, pedagog SVČ Klíč: "Hlavně tyto kroužky rozvijí kreativitu. Rozvijí nějaké logické myšlení, dovednosti, zručnost u dětí. Pomáhá jim to celkově spolupracovat v týmu i samostatně. Naučí se zacházet s počítači, tablety a další elektronikou."

Děti se dozví, jak robota stavět, jak ho naprogramovat a jak s ním dál zacházet.

David Plánička, pedagog SVČ Klíč: "Těžké to není, dá se na to přijít za tu hodinu až hodinu a půl. Největší problém tam občas je, že program není v češtině. Je to v angličtině, takže občas s tím děti bojují, ale ve výsledku pomocí logického myšlení dokáží ihned sestrojit program."
Anketa: 4.) "Vždy, když stiskneme tohle tlačítko, tak se dají motory na maximum a začnou jezdit vpřed."

Středisko volného času už pomalu připravuje harmonogram kroužků na nadcházející sezonu a je jasné, že legorobotika bude patřit k těm nejžádanějším.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038871/legorobotika-deti-ve-frydkumistku-bavi-svc-ma-na-vsech-akcich-plno