Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V okrajové části Frýdku-Místku se rozšiřuje veřejné osvětlení

Podchod a podjezd pod dálnicí D48 v Zelinkovicích se dočká osvětlení. Nově ho tam postupně budují Technické služby. Důvodem je zajištění pocitu většího bezpečí pro občany. Stejně tak se chystá vybudování úplně nových autobusových zálivů na Panských Nových Dvorech, poblíž Frýdecké skládky.

Na okraji frýdecko-místecké části Zelinkovice se aktuálně buduje nové veřejné osvětlení. Získá ho cesta s podchodem směrem na Lysůvky.

Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na základě podnětu občanů a osadního výboru Zelinkovice jsme přistoupili k realizaci osvětlení přístupové komunikace, která tam scházela a povede od křižovatky ulice Hraniční po podchod pod dálnicí D48 a dále bude pokračovat od tohoto podchodu zase po křižovatku s ulicí Příborskou. V rámci této realizace dojde i k nasvětlení podchodu, čímž občané se budou cítit bezpečněji, hlavně ve večerních a nočních hodinách."

Práce provádějí Technické služby Frýdek-Místek.

Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vybudování osvětlení v Zelinkovicích, tato investice bude stát 966 tisíc korun a hotovo by mělo být do konce měsíce listopadu."

Dalším drobným rozšířením v rámci bezpečnosti na cestách je plán vybudovat úplně nové autobusové zálivy zhruba na půli cesty k Frýdecké skládce.

Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zpracováváme projektovou dokumentaci pro výběrové řízení zálivu a zastávky u Frýdecké skládky. A toto bylo zase na podnět občanů a osadního výboru Panské Nové Dvory."

Důvodem nových zastávek je hlavně bezpečnost dětí z nedalekých domů, které chodí pěšky po silnici až na zastávku restaurace U Lesa.

Nahlásit chybu


K tématu
ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail