Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé se zajímali o podobu budoucího bulváru Adolfa Landsbergera ve Frýdku-Místku

Architekt seznámil veřejnost ve Frýdku-Místku s návrhem na podobu nového bulváru. V rámci participačního setkání se mohli lidé zeptat na vše co je k budoucí podobě zajímá. Zároveň padla spousta dotazů týkajících se například parkování, zeleně nebo podoby bezbariérového chodníku.

Budova bývalé tkalcovny v Těšínské ulici ve Frýdku-Místku se stala místem participačního setkání k projektu budoucího sousedního bulváru Adolfa Ladsbergera.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Ten by měl být součástí nové páteřní komunikace mezi Frýdkem a Místkem, která by měla vzniknout od sídliště Slezská, přes právě zmíněný bulvár, kolem nového dopravního terminálu, bývalého hotelu Centrum do Místku, kde vznikne nové kulturní centrum. A myslím si, že tahle nová trasa by měla celá vznikat ve spolupráci s občany. A právě proto jsme se tady dneska sešli."
Jan Beneš, architekt petit atelier: "Naším cílem je zpřístupnit území, které doposud bylo nepřístupné pro veřejnost. Tak, aby měla do něj možnost vstoupit. A hlavně ho adekvátně užívat. Takže proto tam vzniká bulvár, veřejné prostranství, které bude lemováno na jedné straně nepochybně nějakými službami, aby bulvár žil. V centru potom vzrostlou zelení. Tak, aby byl adekvátně zastíněn a bylo v něm příjemně. Právě těm, kteří ho budou používat."
Anketa: "Mě se to líbí ten projekt. Nejsem odborník. Vypadá to dobře a těším se na to, jestli to dopadne. Kéž by."

Zájemci byli seznámeni s historií lokality a aktuálním stavem spolupráce mezi městem a společností Slezan Holding. Lidé se také mohli vyjádřit k architektonické studii pro přípravu bulváru.

Tomáš Čech, odborný poradce pro participaci: "Jedná se o bulvár. O pěší prostor, který má být významným propojením v rámci města. Takže se občané nejčastěji ptali právě na tento aspekt. Jakým způsobem bude místo přístupné, kudy budou chodit pěší, kudy se mohou pohybovat cyklisté, kde bude existovat bezbariérový přístup pro starší občany, pro maminky s kočárky."

U bulváru bude zřízena retenční nádrž na zachycování dešťové vody, která bude využívána k zalévání zeleně. Boční komunikace pro pěší směřující ke schodišti budou tvořit zelenou oázu s lavičkami.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Současně řešíme odvod dešťových vod. Přihlásili jsme se k adaptační strategii, takže musíme ty vody použít tak, abychom je dostali k zálivce na zeleň. A abychom je smysluplně využili. Ta situace není bilančně dobrá. Nastávají suché měsíce, takže musíme se naučit hospodařit s vodou. A využít ji. Takže si myslím, že dnešní jednání bylo užitečné, občané přišli, kladli dotazy. Pro nás to bude podnět tak, ať je zapracujeme a dále se je snažíme využít. Tak, aby byli všichni spokojeni."

Po dokončení sídla městské policie v letošním roce začnou práce na výstavbě a úpravách bulváru. Město by ho chtělo mít hotový do dvou let.

Nahlásit chybu


K tématu
Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail