Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé se zajímali o podobu budoucího bulváru Adolfa Landsbergera ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Architekt seznámil veřejnost ve Frýdku-Místku s návrhem na podobu nového bulváru. V rámci participačního setkání se mohli lidé zeptat na vše co je k budoucí podobě zajímá. Zároveň padla spousta dotazů týkajících se například parkování, zeleně nebo podoby bezbariérového chodníku.

Budova bývalé tkalcovny v Těšínské ulici ve Frýdku-Místku se stala místem participačního setkání k projektu budoucího sousedního bulváru Adolfa Ladsbergera.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Ten by měl být součástí nové páteřní komunikace mezi Frýdkem a Místkem, která by měla vzniknout od sídliště Slezská, přes právě zmíněný bulvár, kolem nového dopravního terminálu, bývalého hotelu Centrum do Místku, kde vznikne nové kulturní centrum. A myslím si, že tahle nová trasa by měla celá vznikat ve spolupráci s občany. A právě proto jsme se tady dneska sešli."
Jan Beneš, architekt petit atelier: "Naším cílem je zpřístupnit území, které doposud bylo nepřístupné pro veřejnost. Tak, aby měla do něj možnost vstoupit. A hlavně ho adekvátně užívat. Takže proto tam vzniká bulvár, veřejné prostranství, které bude lemováno na jedné straně nepochybně nějakými službami, aby bulvár žil. V centru potom vzrostlou zelení. Tak, aby byl adekvátně zastíněn a bylo v něm příjemně. Právě těm, kteří ho budou používat."
Anketa: "Mě se to líbí ten projekt. Nejsem odborník. Vypadá to dobře a těším se na to, jestli to dopadne. Kéž by."

Zájemci byli seznámeni s historií lokality a aktuálním stavem spolupráce mezi městem a společností Slezan Holding. Lidé se také mohli vyjádřit k architektonické studii pro přípravu bulváru.

Tomáš Čech, odborný poradce pro participaci: "Jedná se o bulvár. O pěší prostor, který má být významným propojením v rámci města. Takže se občané nejčastěji ptali právě na tento aspekt. Jakým způsobem bude místo přístupné, kudy budou chodit pěší, kudy se mohou pohybovat cyklisté, kde bude existovat bezbariérový přístup pro starší občany, pro maminky s kočárky."

U bulváru bude zřízena retenční nádrž na zachycování dešťové vody, která bude využívána k zalévání zeleně. Boční komunikace pro pěší směřující ke schodišti budou tvořit zelenou oázu s lavičkami.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Současně řešíme odvod dešťových vod. Přihlásili jsme se k adaptační strategii, takže musíme ty vody použít tak, abychom je dostali k zálivce na zeleň. A abychom je smysluplně využili. Ta situace není bilančně dobrá. Nastávají suché měsíce, takže musíme se naučit hospodařit s vodou. A využít ji. Takže si myslím, že dnešní jednání bylo užitečné, občané přišli, kladli dotazy. Pro nás to bude podnět tak, ať je zapracujeme a dále se je snažíme využít. Tak, aby byli všichni spokojeni."

Po dokončení sídla městské policie v letošním roce začnou práce na výstavbě a úpravách bulváru. Město by ho chtělo mít hotový do dvou let.

Nahlásit chybu


K tématu

FM City Fest 2024 bude ve větším areálu. Mirai chce přivézt i světové hvězdy

23. října 2023 16:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Jeden z nejoblíbenějších hudebních festivalů v kraji, frýdecko-místecký FM City Fest, oznámil velkou novinku. Na šestý ročník ho čeká přesun do většího areálu. Díky tomu ho zřejmě čeká zápis ho historie města. Organizátoři totiž chtějí přivézt do města světovou hudbu.

Frýdek-Místek chce využít šanci na proměnu města

21. srpna 2023 13:11 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Otevření obchvatu a proměna ulice Hlavní. Postupný plán realizace rekonstrukce Národního domu, bývalé Moravia banky a vznik nového sálu. Co by mohl přinést městu Český dům? I stav výstavby nového bulváru. Témata pro rozhovor s primátorem Frýdku-Místku Petrem Korčem.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.


Bouřky opět zaměstnávají hasiče. Nejčastěji u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prochází přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr láme a vyvrací stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají opět plno práce.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Lidé se zajímali o podobu budoucího bulváru Adolfa Landsbergera ve Frýdku-Místku
Vydáno 18. září 2023 11:52, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Architekt seznámil veřejnost ve Frýdku-Místku s návrhem na podobu nového bulváru. V rámci participačního setkání se mohli lidé zeptat na vše co je k budoucí podobě zajímá. Zároveň padla spousta dotazů týkajících se například parkování, zeleně nebo podoby bezbariérového chodníku.

Budova bývalé tkalcovny v Těšínské ulici ve Frýdku-Místku se stala místem participačního setkání k projektu budoucího sousedního bulváru Adolfa Ladsbergera.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Ten by měl být součástí nové páteřní komunikace mezi Frýdkem a Místkem, která by měla vzniknout od sídliště Slezská, přes právě zmíněný bulvár, kolem nového dopravního terminálu, bývalého hotelu Centrum do Místku, kde vznikne nové kulturní centrum. A myslím si, že tahle nová trasa by měla celá vznikat ve spolupráci s občany. A právě proto jsme se tady dneska sešli."
Jan Beneš, architekt petit atelier: "Naším cílem je zpřístupnit území, které doposud bylo nepřístupné pro veřejnost. Tak, aby měla do něj možnost vstoupit. A hlavně ho adekvátně užívat. Takže proto tam vzniká bulvár, veřejné prostranství, které bude lemováno na jedné straně nepochybně nějakými službami, aby bulvár žil. V centru potom vzrostlou zelení. Tak, aby byl adekvátně zastíněn a bylo v něm příjemně. Právě těm, kteří ho budou používat."
Anketa: "Mě se to líbí ten projekt. Nejsem odborník. Vypadá to dobře a těším se na to, jestli to dopadne. Kéž by."

Zájemci byli seznámeni s historií lokality a aktuálním stavem spolupráce mezi městem a společností Slezan Holding. Lidé se také mohli vyjádřit k architektonické studii pro přípravu bulváru.

Tomáš Čech, odborný poradce pro participaci: "Jedná se o bulvár. O pěší prostor, který má být významným propojením v rámci města. Takže se občané nejčastěji ptali právě na tento aspekt. Jakým způsobem bude místo přístupné, kudy budou chodit pěší, kudy se mohou pohybovat cyklisté, kde bude existovat bezbariérový přístup pro starší občany, pro maminky s kočárky."

U bulváru bude zřízena retenční nádrž na zachycování dešťové vody, která bude využívána k zalévání zeleně. Boční komunikace pro pěší směřující ke schodišti budou tvořit zelenou oázu s lavičkami.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Současně řešíme odvod dešťových vod. Přihlásili jsme se k adaptační strategii, takže musíme ty vody použít tak, abychom je dostali k zálivce na zeleň. A abychom je smysluplně využili. Ta situace není bilančně dobrá. Nastávají suché měsíce, takže musíme se naučit hospodařit s vodou. A využít ji. Takže si myslím, že dnešní jednání bylo užitečné, občané přišli, kladli dotazy. Pro nás to bude podnět tak, ať je zapracujeme a dále se je snažíme využít. Tak, aby byli všichni spokojeni."

Po dokončení sídla městské policie v letošním roce začnou práce na výstavbě a úpravách bulváru. Město by ho chtělo mít hotový do dvou let.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000039168/lide-se-zajimali-o-podobu-budouciho-bulvaru-adolfa-landsbergera-ve-frydkumistku