Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dražba Českého domu ve Frýdku-Místku se bude opakovat

Český dům ve Frýdku-Místku půjde opět do dražby. Město se do ní plánuje zapojit, ale koupě nemovitosti negarantuje. Záležet bude na průběhu dražby. Vyvolávací cena se sníží o několik milionů. Pravděpodobně reflektuje znalecký posudek, který si město nechalo vypracovat.

Město Frýdek-Místek má už několik měsíců zájem o Český dům. Na červnovém zastupitelstvu požádalo vedení města zastupitele o možnost účastnit se veřejné elektronické dražby. V té se dům ale neprodal. U posledního zastupitelstva se scénář opakoval, protože dražba se bude opakovat.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My bychom na to patrně měli být připraveni. Čili dostáváme se znovu do té situace jako před předchozí dražbou. Chystáme se, připravujeme se. A pokud to pro nás bude průchozí, zajímavé, možná i výhodné, tak chystáme všechny kroky, abychom se té dražby účastnit mohli. Neříkám museli, ale mohli. Tak, aby nám ten majetek za určité situace definitivně neutekl."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Není to jenom o tom, abychom koupili ten dům, ale už víme, že do budoucna máme náplň, kdy bychom chtěli do tohoto objektu u parku centralizovat aktivity pro děti a pro rodiny s dětmi. A zase v budoucnu jsme se mohli zbavit některých budov, které jsou třeba zanedbané, budou znamenat náklady. A postupně bychom takto chtěli opravdu zefektivnit chod města. A získávat do rozpočtu další prostředky, které potom v tom dlouhodobém hledisku umožní opravdu občanům poskytovat kvalitní služby."

Původní vyvolávací cena Českého domu byla 25 milionů korun. Do dražby ale nikdo nepřihodil, ani město. To navíc nechalo zpracovat vlastní znalecký posudek na cenu nemovitosti.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na minulém zasedání zastupitelstva opozice žádala znalecký posudek. Já jsem jej nechal vyhotovit. Ten úkol jsem zadal správě obecního majetku v červnu. V podstatě po konání zastupitelstva. A já mohu konstatovat, že jsem rád, že tím znaleckým posudkem disponujeme. To je pak věcí znalce, do jaké míry podrobností se pouštěl při posuzování té hodnoty. Ale já opravdu nemám žádné indicie a nejsem schopen ten znalecký posudek vyvrátit. A ani to nechci činit. Znalec odhadl hodnotu toho majetku na 22 milionů 600 tisíc korun."

Opětovná dražba proběhne v pátek dopoledne a vyvolávací cena byla stanovena na 22,5 milionu korun. Pokud se městu podaří nemovitost pořídit, bude muset připravit její ještě nákladnější rekonstrukci.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail