Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři Frýdku-Místku chtějí vylepšit výsledek z minulé sezóny, cílem je opět play off

Házenkáři Frýdku-Místku jsou na letošní sezónu dobře připraveni. Tým sice opustilo několik špičkových hráčů, ale přišly další významné posily. Cílem je opět zaútočit na nejvyšší příčky a dostat se do vyřazovacích bojů v play off. Podobně jako tomu bylo v loňské sezóně.

Frýdecko-Místečtí házenkáři vstoupili do nové sezony s jasným cílem. Probojovat se znovu do play off a uhrát co nejlepší výsledek. Dokonce si věří, že mají tým, který může porážet i favority.

Daniel Valo, trenér hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "Byli bychom rádi, kdybychom zopakovali výsledky a umístění z posledního ročníku. To znamená, chceme být v play off, to je základní cíl. A pak se uvidí, protože play off je nová soutěž. Tam bude záležet na různých věcech. Zdravotní stav hráčů, momentální forma. Takže ten základní cíl je play off."

Kádr prošel výraznou obměnou. Odešli čtyři zkušení hráči. Tři ukončili hráčskou kariéru a jeden přestoupil.

Daniel Valo, trenér hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "To jsou Tomáš Sklenák, Víťa Pyško, Tomáš Motek a Kuba Ondrušík. Další kluci zůstali. Já pevně věřím, že se posunuli za ten rok a budeme schopni je nahradit. Zároveň do týmu přibyli dva zahraniční hráči. Adrian Chełmiński z Polska, který působil už v Holandsku. Takže to je zkušený hráč, který nám, pevně věřím, pomůže jak v obraně, tak v útoku. A Marian Hajko, člen reprezentačního týmu Slovenska, který má také za sebou působení v Německu a v Novém Veselí, takže zná extraligu."

Odešla zkušenost, ale přišlo dravé mládí. A nové posily se velmi dobře zapracovaly. Tým má také nového kapitána, kterým je zkušený pivot Adam Gřešek.

ADAM GŘEŠEK, Adam Gřešek, kapitán týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "Určitě je to pro mě čest být kapitánem extraligového týmu. Zvlášť po tom, kdy to přebírám po Tomáši Sklenákovi. Což byla legenda frýdecké házené. O to víc to je pro mě taková čest, že tu důvěru ve mně vložili kluci, celá kabina. Když se rozhodovalo o tom, kdo bude kapitán, tak řekli mě. Hrálo asi i to, že jsem tady v podstatě služebně nejstarší."

Na rok 2023 dalo město klubu už 1,9 milionu na profesionální sport a 2,6 milionu na práci s mládeží.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku "Já jsem rád, že mohu říct, že za mého působení, když mám i sport v gesci, ta podpora obecně roste. A i když není v našich silách vybudování nové sportovní haly, tak samozřejmě se budeme snažit, aby ty kluby měly zázemí. A do budoucna plánujeme i s nějakou rekonstrukcí a vybudování zázemí na 6. Základní škole, které by podpořilo fungování těch klubů, které tam hrají. A zároveň, pokud se bude dařit, tak máme i halu Polárka. Už jsme si ověřili, že je možné, v době, kdy už není led, uspořádat i zápasy."

Klub si připsal velký úspěch ve 3. kole extraligy, kdy na palubovce obhájců titulu a jednoho z největších favoritů soutěže Talent týmu Plzeňského kraje uhrál remízu 32:32.

Nahlásit chybu


K tématu
ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail