Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu novou potrubní poštu

Frýdek-Místek |

Nemocnice ve Frýdku-Místku má nově vybudovanou potrubní poštu. Ta umožní rychlejší transport vzorků a materiálu mezi jednotlivými odděleními. Kromě toho přibyl v nemocnici nový diagnostický komplet a rozšířila se i parkovací místa.

Nemocnice ve Frýdku-Místku vybudovala v areálu 11 stanic potrubní pošty. Během jednoho dne jí projde na 120 zásilek.

Martin Kaňok, vedoucí správy majetku Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Dá se posílat jakýkoliv materiál. Léčiva, dají se posílat různé zprávy a podobné. A ze vzorků posílají se vzorky krve, moči a takové. To všechno, co v naší laboratoři zpracováváme."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Cílem bylo výrazně zrychlit přesun vzorků do laboratoře, protože dřív to nosili zaměstnanci, ošetřovatelé. A než sebrali ty vzorky a vrátili se zpátky, tak to trvalo několik desítek minut. Nyní trvá přesun vzorků do laboratoře do dvou minut."
Martin Kaňok, vedoucí správy majetku Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Pohání se to strojovnou, která je v suterénu a funguje jak na přetlaku, tak na podtlaku. Podle toho, kterým směrem ta pouzdra jsou. Buď jsou jakoby dofouknuté do toho místa nebo jsou vsány pod tlakem zpět tam, kde to má být."

Nejdelší trasa měří přibližně 300 metrů a transportní pouzdro se na této trase vrátí do počáteční stanice za přibližně 3,5 minuty.

Martin Kaňok, vedoucí správy majetku Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Zatím je to na takových hlavních intenzivních péčích. Plus urgentním příjmu a takovém tom nejdůležitějším, kde těch vzorků vzniká nejvíce."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "První etapa stála něco přes 11 milionů korun. 4 miliony jsme platili jako nemocnice a zbytek financoval zřizovatel Moravskoslezský kraj."

Výstavba je rozdělena do čtyř etap a cílem je mít v budoucnu 33 stanic. Další novinkou v nemocnici je vznik nového pracoviště za 35 milionů korun se skiaskopicko-skiagrafickým kompletem pro lepší diagnostiku.

Petr Vítek, primář interního oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Jedná se o endoskopický sál, na kterém se kombinují různé vyšetřovací metody pro pacienta během jednoho výkonu. Jedná se o rentgenové výkony. To znamená skiaskopii, skiagrafii, dále endoskopické metody a dále endosonografické, čili ultrazvukové metody. Navíc zde máme možnost i pohledu do žlučových cest."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jako město nemocnici podporujeme. A samozřejmě vítáme jakoukoliv změnu rozšíření služeb pro občany. A důkazem té dobré spolupráce je příprava nové rámcové smlouvy, kterou s nemocnicí město připravuje. Ta rozšíří tu současnou spolupráci, kde pravidelně přispíváme nemocnici na vybavení technické. Tak nyní rozšiřujeme spolupráci v rámci preventivních programů zejména pro děti našich škol. A to se týká oblasti první pomoci a nově i dentální nebo zubní prevence."

Nemocnice dále v areálu vybudovala také 74 nových parkovacích míst za 11 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Nemocnice ve Frýdku-Místku má moderní skiaskopicko-skigrafický komplet

25. září 2023 16:19 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Nemocnice ve Frýdku-Místku otevřela nové pracoviště se skiaskopicko-skigrafickým komplexem. Díky tomu je možné u pacientů na jednom místě provézt řadu vyšetření během jednoho výkonu. Vybudování stálo 34 milionů korun.

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře a správně pečovat o zuby

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře. Preventivní program pro rodiče s dětmi se nově rozšířil o základní a mateřské školy. Děti navštíví ordinaci, kde si doslova vyzkouší práci zubních lékařů a zároveň se dozví, jak správně pečovat o zuby. Nový vzdělávací program podpořil magistrát.

Opavská nemocnice má po rekonstrukci nejstaršího pavilonu L. Práce vyšly na čtvrt miliardy

4. ledna 2024 21:01 | Opava | Jiří Cileček

Pavilon L v Opavské nemocnice, vybudovaný na přelomu 19. a 20. století, má po rozsáhlé rekonstrukci. Dříve zde fungovaly interní obory, nyní se zaměření rozšiřuje. V pavilonu přibude například rehabilitace nebo jednotka následné péče. Rekonstrukce, která se týkala vnitřních prostor dlouhého památkově chráněného východního křídla a kratšího severního křídla objektu, stála zhruba čtvrt miliardy korun a byla hrazena zřizovatelem nemocnice, kterým je Moravskoslezský kraj.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

FM City Fest přepsal kulturní historii Frýdku-Místku

Šestý ročník FM City Festu byl v mnoha ohledech prémiový. Akce proběhla v novém a větším areálu. Poprvé dorazilo přes 20 tisíc lidí a vystoupily světové hudební hvězdy. Organizátoři zvládli akci s velkým náporem návštěvníků na výbornou.

Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu novou potrubní poštu
Vydáno 21. září 2023 13:24, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Nemocnice ve Frýdku-Místku má nově vybudovanou potrubní poštu. Ta umožní rychlejší transport vzorků a materiálu mezi jednotlivými odděleními. Kromě toho přibyl v nemocnici nový diagnostický komplet a rozšířila se i parkovací místa.

Nemocnice ve Frýdku-Místku vybudovala v areálu 11 stanic potrubní pošty. Během jednoho dne jí projde na 120 zásilek.

Martin Kaňok, vedoucí správy majetku Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Dá se posílat jakýkoliv materiál. Léčiva, dají se posílat různé zprávy a podobné. A ze vzorků posílají se vzorky krve, moči a takové. To všechno, co v naší laboratoři zpracováváme."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Cílem bylo výrazně zrychlit přesun vzorků do laboratoře, protože dřív to nosili zaměstnanci, ošetřovatelé. A než sebrali ty vzorky a vrátili se zpátky, tak to trvalo několik desítek minut. Nyní trvá přesun vzorků do laboratoře do dvou minut."
Martin Kaňok, vedoucí správy majetku Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Pohání se to strojovnou, která je v suterénu a funguje jak na přetlaku, tak na podtlaku. Podle toho, kterým směrem ta pouzdra jsou. Buď jsou jakoby dofouknuté do toho místa nebo jsou vsány pod tlakem zpět tam, kde to má být."

Nejdelší trasa měří přibližně 300 metrů a transportní pouzdro se na této trase vrátí do počáteční stanice za přibližně 3,5 minuty.

Martin Kaňok, vedoucí správy majetku Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Zatím je to na takových hlavních intenzivních péčích. Plus urgentním příjmu a takovém tom nejdůležitějším, kde těch vzorků vzniká nejvíce."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "První etapa stála něco přes 11 milionů korun. 4 miliony jsme platili jako nemocnice a zbytek financoval zřizovatel Moravskoslezský kraj."

Výstavba je rozdělena do čtyř etap a cílem je mít v budoucnu 33 stanic. Další novinkou v nemocnici je vznik nového pracoviště za 35 milionů korun se skiaskopicko-skiagrafickým kompletem pro lepší diagnostiku.

Petr Vítek, primář interního oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Jedná se o endoskopický sál, na kterém se kombinují různé vyšetřovací metody pro pacienta během jednoho výkonu. Jedná se o rentgenové výkony. To znamená skiaskopii, skiagrafii, dále endoskopické metody a dále endosonografické, čili ultrazvukové metody. Navíc zde máme možnost i pohledu do žlučových cest."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jako město nemocnici podporujeme. A samozřejmě vítáme jakoukoliv změnu rozšíření služeb pro občany. A důkazem té dobré spolupráce je příprava nové rámcové smlouvy, kterou s nemocnicí město připravuje. Ta rozšíří tu současnou spolupráci, kde pravidelně přispíváme nemocnici na vybavení technické. Tak nyní rozšiřujeme spolupráci v rámci preventivních programů zejména pro děti našich škol. A to se týká oblasti první pomoci a nově i dentální nebo zubní prevence."

Nemocnice dále v areálu vybudovala také 74 nových parkovacích míst za 11 milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000039227/nemocnice-ve-frydkumistku-uvedla-do-provozu-novou-potrubni-postu