Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve Frýdku-Místku má moderní skiaskopicko-skigrafický komplet

Nemocnice ve Frýdku-Místku otevřela nové pracoviště se skiaskopicko-skigrafickým komplexem. Díky tomu je možné u pacientů na jednom místě provézt řadu vyšetření během jednoho výkonu. Vybudování stálo 34 milionů korun.

Nemocnice ve Frýdku-Místku má za sebou další významnou modernizaci. V rámci Beskydského gastrocentra vybudovala nový EURCP sál.

Petr Vítek, primář interního oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Jedná se o endoskopický sál, na kterém se kombinují různé vyšetřovací metody pro pacienta během jednoho výkonu. Jedná se o rentgenové metody. To znamená skiaskopii, skiagrafii, dále endoskopické metody a dále endosonografické, čili ultrazvukové metody. Navíc zde máme možnost i pohledu do žlučových cest. Všechny tyto výkony jsme schopni udělat u jednoho pacienta během jednoho zákroku."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Celé toto pracoviště a tato vyšetřovna stála 34 milionů korun. 25 milionů korun stál přístroj, něco přes 9 milionů stály stavební úpravy. My jsme tady museli upravovat podlahu, protože jsme museli zvyšovat nosnost podlahy. Původně tady byly šatny. Ale ten prostor je medicínsky velmi lukrativní, takže jsme v těchto prostorech, kde byly původně šatny vybudovali jednak toto pracoviště a naproti jsme vybudovali nový bronchoskopický sál, což je také endoskopická metoda, ale slouží to plicním pacientům."

Beskydské gastrocentrum získalo letos jako jediné z nemocnic v Moravskoslezském kraji statut Centra digestivní endoskopie Ministerstva zdravotnictví. Modernizace tak napomůže v šetrnosti, rychlosti a zjednodušení výkonů.

Petr Vítek, primář interního oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Těch výkonů, kdy pacient není úplně upsaný, jsme schopni dělat třeba pět až šest denně. U těch celkových anestezií většinou děláme maximálně dva za den."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Před rokem a půl nebo dvěma lety jsme dostavěli jedno patro tohoto objektu, kde jsme vybudovali 18 nových lůžek pro ortopedické a traumatologické pacienty. Takže ta kapacita se výrazně zvýšila a v současné době jsme zase plní, takže je dobře, že jsme to udělali."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jako město nemocnici podporujeme. A samozřejmě vítáme jakoukoliv změnu rozšíření služeb pro občany. A důkazem té dobré spolupráce je příprava nové rámcové smlouvy, kterou s nemocnicí město připravuje. Ta rozšíří tu současnou spolupráci, kde pravidelně přispíváme nemocnici na vybavení technické. Tak nyní rozšiřujeme spolupráci v rámci preventivních programů zejména pro děti našich škol. A to se týká oblasti první pomoci a nově i dentální nebo zubní prevence."

Nemocnice zároveň vybudovala za 11 milionů korun 11 stanic potrubní pošty, která přepraví za den na 120 zásilek.

Martin Kaňok, vedoucí správy majetku Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Dá se posílat jakýkoliv materiál. Léčiva, dají se posílat různé zprávy a podobné. A ze vzorků posílají se vzorky krve, moči a takové. To všechno, co v naší laboratoři zpracováváme."

A kromě toho vzniklo v areálu i 74 nových parkovacích míst za dalších 11 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail