Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akademie Podnikej F-M pomáhá drobným podnikatelům ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Drobní a začínající podnikatelé z Frýdku-Místku se opět mohou zapojit do akademie Podnikej F-M. Bezplatný vzdělávací program jim poradí, jak na záludnosti jejich podnikání. V rámci seminářů a setkání se dozví praktické tipy z různých oblastí týkajících se nejen propagace.

Pozitivní ohlas a dobrá zkušenost opět motivovala město Frýdek-Místek v podpoře dalšího ročníku akademie pro obchodníky Podnikej F-M.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bude se skládat z osmi kurzů, které budou buďto semináře nebo workshopy. S tím, že toto pro nás zajišťuje paní Kamila Smutná, kterou jsme si vybrali, aby sérii těchto seminářů zorganizovala. Mělo by se jednat o další spolupráci s už vzniklou platformou obchodníků, kteří ve Frýdku-Místku podnikají nebo chtějí začít podnikat. S tím, že by se měly postupně projít veškeré ty součásti podnikání a mělo by to pomoct hlavně v navazování třeba na moderní technologie a na to, jakým způsobem se podniká dneska ve světě.¨"

První setkání bylo rozděleno do dvou dnů, které byly naplánovány na 25. září a 2. října. Cílem bylo důkladně rozebrat marketingovou strategii.

Kamila Smutná, organizátorka Akademie pro obchodníky: "V říjnu nás čeká praktický workshop k produktové fotografii. Takže zájemci se budou učit, jak si nafotit produkty, které prodávají nebo jak se prezentovat pomocí fotky. A v listopadu nás čeká seminář k cenotvorbě. A to si zase budeme říkat, jak si nastavit ceny pro ten nadcházející rok."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Celý projekt je zacílený na malé a střední podnikatele. Tak, aby jim pomohl v této době co nejlépe podnikat. Aby mohli zefektivnit své podnikání, zefektivnit komunikaci. A hlavně se umět propagovat na sociálních sítích a celkově v mediálních prostoru."
Kamila Smutná, organizátorka Akademie pro obchodníky: "Od ledna nás potom čekají další semináře a setkání. Jenom namátkou například Instagram reels nebo například zákaznická zkušenost. A budeme končit v červnu 2024 a kdo se může přihlásit? Tak přihlásit se mohou podnikatelé z Frýdku-Místku, ale třeba i zájemci o podnikání, o daná témata. Pokud máte provozovnu, prodejnu, e-shop nebo opravdu si chcete jenom rozjet svůj malý projekt, tak určitě neváhejte a podívejte se na stránky Podnikej F-M, kde najdete seznam veškerých setkání a seminářů."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tato akademie je zdarma pro všechny účastníky. Město tuto akci plně dotuje. S tím, že si ji objednáváme jako službu, která je nám poskytována. Tak jako v ostatních městech."

Do prvních dvou ročníků akademie Podnikej F-M se přihlásilo už na 150 obchodníků.

Nahlásit chybu


K tématu

Akademie Podnikej F-M radila drobným podnikatelům s výzdobou výloh a poutavými texty

Vzdělávací akademie pro obchodníky Podnikej F-M radí už několik let drobným podnikatelům ve městě. Na posledním workshopu se zaměřila na to, jak správně vyzdobit výlohu nebo napsat poutavou ceduli. Sledovat moderní trendy je totiž podle odborníků velmi důležité.

Křest Diáře podnikatele ve Frýdlantě završil vzdělávací akademii

30. listopadu 2023 12:03 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Ve Frýdlantě nad Ostravicí vyvrcholil další projekt zaměřený na vzdělávání podnikatelů. Akademie byla završena společným setkáním a křtem Diáře podnikatele.

Den řemesel představil výuku i práce studentů SŠ řemesel F-M, škola otevřela i nový polygon

29. června 2023 14:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Střední škola řemesel Frýdek-Místek připravila zajímavou prezentaci svých oborů. Uspořádala Den řemesel, kde studenti předváděli jednotlivá řemesla v praxi. Akce měla za cíl také motivovat budoucí studenty, kteří mají na školu nastoupit už v září.


Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 15:12, vydáno dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Akademie Podnikej F-M pomáhá drobným podnikatelům ve Frýdku-Místku
Vydáno 2. října 2023 11:47, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Drobní a začínající podnikatelé z Frýdku-Místku se opět mohou zapojit do akademie Podnikej F-M. Bezplatný vzdělávací program jim poradí, jak na záludnosti jejich podnikání. V rámci seminářů a setkání se dozví praktické tipy z různých oblastí týkajících se nejen propagace.

Pozitivní ohlas a dobrá zkušenost opět motivovala město Frýdek-Místek v podpoře dalšího ročníku akademie pro obchodníky Podnikej F-M.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bude se skládat z osmi kurzů, které budou buďto semináře nebo workshopy. S tím, že toto pro nás zajišťuje paní Kamila Smutná, kterou jsme si vybrali, aby sérii těchto seminářů zorganizovala. Mělo by se jednat o další spolupráci s už vzniklou platformou obchodníků, kteří ve Frýdku-Místku podnikají nebo chtějí začít podnikat. S tím, že by se měly postupně projít veškeré ty součásti podnikání a mělo by to pomoct hlavně v navazování třeba na moderní technologie a na to, jakým způsobem se podniká dneska ve světě.¨"

První setkání bylo rozděleno do dvou dnů, které byly naplánovány na 25. září a 2. října. Cílem bylo důkladně rozebrat marketingovou strategii.

Kamila Smutná, organizátorka Akademie pro obchodníky: "V říjnu nás čeká praktický workshop k produktové fotografii. Takže zájemci se budou učit, jak si nafotit produkty, které prodávají nebo jak se prezentovat pomocí fotky. A v listopadu nás čeká seminář k cenotvorbě. A to si zase budeme říkat, jak si nastavit ceny pro ten nadcházející rok."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Celý projekt je zacílený na malé a střední podnikatele. Tak, aby jim pomohl v této době co nejlépe podnikat. Aby mohli zefektivnit své podnikání, zefektivnit komunikaci. A hlavně se umět propagovat na sociálních sítích a celkově v mediálních prostoru."
Kamila Smutná, organizátorka Akademie pro obchodníky: "Od ledna nás potom čekají další semináře a setkání. Jenom namátkou například Instagram reels nebo například zákaznická zkušenost. A budeme končit v červnu 2024 a kdo se může přihlásit? Tak přihlásit se mohou podnikatelé z Frýdku-Místku, ale třeba i zájemci o podnikání, o daná témata. Pokud máte provozovnu, prodejnu, e-shop nebo opravdu si chcete jenom rozjet svůj malý projekt, tak určitě neváhejte a podívejte se na stránky Podnikej F-M, kde najdete seznam veškerých setkání a seminářů."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tato akademie je zdarma pro všechny účastníky. Město tuto akci plně dotuje. S tím, že si ji objednáváme jako službu, která je nám poskytována. Tak jako v ostatních městech."

Do prvních dvou ročníků akademie Podnikej F-M se přihlásilo už na 150 obchodníků.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000039397/akademie-podnikej-fm-pomaha-drobnym-podnikatelum-ve-frydkumistku