Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Učitelé ze základních škol se školí pro projekt Frýdek-Místek ve 3D realitě

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek ve 3D realitě. To je název projektu, v rámci kterého by měly získat základní školy ve městě dotaci 35 milionů korun na moderní vybavení IT učeben. Učitelé se už na práci s tímto vybavením připravují. Absolvují totiž školení u středoškolských kolegů.

3D laboratoř na Střední průmyslové škole, obchodní akademii a jazykové škole Frýdek-Místek se stala místem, kde se aktuálně chodí školit pedagogové frýdecko-místeckých základních škol.

Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Střední škola je zřizovaná Moravskoslezským krajem a momentálně jsme velmi rádi za to, že město Frýdek-Místek navázalo se středními školami hodně pěknou spolupráci. A konkrétně v našem případě se jedná o realizaci projektu, který se jmenuje Podpora polytechnického vzdělávání směrem k žákům základních škol i střední škole. A celé to na naší škole je zaměřeno na oblast průmyslu 4.0. Konkrétně na 3D tisk a virtuální realitu."

Spolupráce navazuje na finanční podporu ve výši 400 tisíc korun, kterou mohla střední škola využít na svou modernizaci.

Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Město nás v rámci tohoto projektu velmi příjemně podpořilo investiční částkou, kterou jsme zrekonstruovali naše dílny pro obor Technická zařízení budov a my pro město recipročně provádíme tady toto školení."
Tomáš Pyško (NMFM), radní Frýdku-Místku: "Je takové férové ze strany průmyslovky, že nám za to ona zase poskytne své know-how a kantory našich městských škol umí naučit pracovat například s 3D brýlemi, to znamená orientovat se v oblasti takzvaného VR, virtuální reality. Anebo třeba také v oblasti 3D tisku."

Město požádalo školu o spolupráci v souvislosti s dotačním projektem v rámci integrovaných teritoriálních investic, který je právě ve finální fázi schvalování. V rámci něj by mělo město získat až 35 milionů korun právě na vybavení svých základních škol.

Tomáš Pyško (NMFM), radní Frýdku-Místku: "Nazvali jsme jej Frýdek-Místek ve 3D realitě. A každá škola by měla v rámci toho projektu obdržet 3D brýle, mimo jiné 3D tiskárny, notebooky pro práci, 3D skenery a podobně. Čili průmyslovka, jak ji s dovolením zkráceně nazývám, nám vyšla vstříc a zaškolila s užíváním těchto technologií."
Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Budeme těm základním školám, které budou vybaveny touto technikou, poskytovat později i takovou podporu podle potřeb. No a recipročně ještě pro město realizujeme takovou velmi příjemnou aktivitu. A to prázdninový kemp pro 30 dětí ze základních škol města Frýdku-Místku. My jsme opravdu velmi rádi, protože nastala nově změna v přístupu toho města. To město jeví velký zájem o střední školy, což je dobře. Máme 817 studentů z tohoto regionu. To jsou děti z města Frýdku-Místku, místních obcí, je to moc fajn."

Školení na práci s 3D technologiemi se účastní nejen pedagogové ze základních škol, ale i pracovníci městské knihovny.

Nahlásit chybu


K tématu

O proplácení obědů na školách už ve Frýdku-Místku požádali rodiče stovek dětí

6. listopadu 2023 16:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek nově proplácí některým dětem obědy na základních školách. Podmínkou je, aby měli rodiče nárok na přídavek na dítě. Peníze za obědy pak dostanou přímo školní jídelny a děti tak mohou bezplatně na obědy. Do projektu už rodiče přihlásili stovky dětí.

Frýdek-Místek bude platit některým školákům od listopadu obědy

21. září 2023 11:58 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek bude hradit od listopadu některým školákům obědy. Nový projekt je určený pro rodiny, které pobírají přídavky na děti. Účast v něm bude zcela dobrovolná a město dá peníze za obědy přímo svým základním školám. Cílem je pomoci nízkopříjmovým rodinám.

Moravskoslezský kraj dá 3 miliony na stáže studentů ve firmách

23. února 2024 17:39 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Díky finanční pomoci Moravskoslezského kraje budou moci studenti středních a vysokých škol získávat praxi přímo ve firmách. Podnikům, které nabídnou svoje provozy a předají své zkušenosti těmto mladým lidem, přispěje kraj celkem 3 miliony korun.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Učitelé ze základních škol se školí pro projekt Frýdek-Místek ve 3D realitě
Vydáno 9. října 2023 11:20, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek ve 3D realitě. To je název projektu, v rámci kterého by měly získat základní školy ve městě dotaci 35 milionů korun na moderní vybavení IT učeben. Učitelé se už na práci s tímto vybavením připravují. Absolvují totiž školení u středoškolských kolegů.

3D laboratoř na Střední průmyslové škole, obchodní akademii a jazykové škole Frýdek-Místek se stala místem, kde se aktuálně chodí školit pedagogové frýdecko-místeckých základních škol.

Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Střední škola je zřizovaná Moravskoslezským krajem a momentálně jsme velmi rádi za to, že město Frýdek-Místek navázalo se středními školami hodně pěknou spolupráci. A konkrétně v našem případě se jedná o realizaci projektu, který se jmenuje Podpora polytechnického vzdělávání směrem k žákům základních škol i střední škole. A celé to na naší škole je zaměřeno na oblast průmyslu 4.0. Konkrétně na 3D tisk a virtuální realitu."

Spolupráce navazuje na finanční podporu ve výši 400 tisíc korun, kterou mohla střední škola využít na svou modernizaci.

Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Město nás v rámci tohoto projektu velmi příjemně podpořilo investiční částkou, kterou jsme zrekonstruovali naše dílny pro obor Technická zařízení budov a my pro město recipročně provádíme tady toto školení."
Tomáš Pyško (NMFM), radní Frýdku-Místku: "Je takové férové ze strany průmyslovky, že nám za to ona zase poskytne své know-how a kantory našich městských škol umí naučit pracovat například s 3D brýlemi, to znamená orientovat se v oblasti takzvaného VR, virtuální reality. Anebo třeba také v oblasti 3D tisku."

Město požádalo školu o spolupráci v souvislosti s dotačním projektem v rámci integrovaných teritoriálních investic, který je právě ve finální fázi schvalování. V rámci něj by mělo město získat až 35 milionů korun právě na vybavení svých základních škol.

Tomáš Pyško (NMFM), radní Frýdku-Místku: "Nazvali jsme jej Frýdek-Místek ve 3D realitě. A každá škola by měla v rámci toho projektu obdržet 3D brýle, mimo jiné 3D tiskárny, notebooky pro práci, 3D skenery a podobně. Čili průmyslovka, jak ji s dovolením zkráceně nazývám, nám vyšla vstříc a zaškolila s užíváním těchto technologií."
Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Budeme těm základním školám, které budou vybaveny touto technikou, poskytovat později i takovou podporu podle potřeb. No a recipročně ještě pro město realizujeme takovou velmi příjemnou aktivitu. A to prázdninový kemp pro 30 dětí ze základních škol města Frýdku-Místku. My jsme opravdu velmi rádi, protože nastala nově změna v přístupu toho města. To město jeví velký zájem o střední školy, což je dobře. Máme 817 studentů z tohoto regionu. To jsou děti z města Frýdku-Místku, místních obcí, je to moc fajn."

Školení na práci s 3D technologiemi se účastní nejen pedagogové ze základních škol, ale i pracovníci městské knihovny.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000039513/ucitele-ze-zakladnich-skol-se-skoli-pro-projekt-frydekmistek-ve-3d-realite