Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Frýdku-Místku do Bašky se vybuduje nová cyklostezka

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek se dohodl s obcí Baška na výstavbě nové cyklostezky. Ta povede z Místku do Bašky podél řeky Ostravice. Vybudovat by se měla v příštím roce a z větší části ji zaplatí evropská dotace. Cílem je doplnit chybějící úseky na trase Ostrava – Beskydy.

Už příští rok se milovníci cyklistiky dočkají další nové cyklostezky. Ta pohodlně propojí Frýdek-Místek s obcí Baška.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Obec Baška se rozhodla realizovat převážně na svém katastru prodloužení cyklostezky, která vede přes Místek. S tím, že je na trase Ostrava – Ostravice. Je to jeden z posledních úseků, které nejsou. Takže my jsme samozřejmě spolupráci okamžitě přijali. S tím, že Baška bude cyklostezku stavět. My nicméně financujeme část, která je na našem katastrálním území."
Nikol Šebestová, investiční referent obce Baška: "V plánu máme vystavět cyklostezku, která bude dále pokračovat z Frýdku-Místku až směr na Pržno. S tím, že tato cyklostezka je rozdělena na tři etapy. Kdy první etapu už máme se stavebním povolením. A chceme ji právě v příštím roce už realizovat. Tady tato první etapa bude právě v kooperaci s Frýdkem-Místkem, protože určitá část leží na katastrálním území Místku."

U zbývajících dvou etap se připravuje projektová dokumentace. Cyklostezka povede z Frýdku-Místku podél řeky Ostravice, kde je v současnosti polní cesta, kterou už někteří cyklisté využívají.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ten úsek cyklostezky bude přibližně 1,2 kilometru dlouhý. Přičemž přibližně 200 metrů vede po katastrálním území Místek. Takže to je právě ta část, kterou bude město financovat."

Úseky pro cyklisty se běžně dělí na cyklostezky a cyklotrasy. Cyklostezky ale zajišťují větší bezpečnost.

Nikol Šebestová, investiční referent obce Baška: "Nám ta cyklotrasa vede po hlavních trasách, po hlavních silnicích v Bašce. Kdy tady není takový provoz, aby to cyklistům nevadilo, ale my chceme, aby hlavně děti se mohly bezpečně dostat po té cyklostezce až na Pržno a dál až na Ostravici."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nicméně jde hlavně o to, abychom propojili i okolní obce cyklostezkami. Tak, ať ta trasa do Beskyd je pro občany Frýdku-Místku co nejlepší, co nejkratší. A ať mohou zároveň využívat té infrastruktury. Tak, aby byla bezpečná a co nejvíce dostupná."

Výstavba nové cyklostezky vyjde na 16,5 milionu korun. 85 procent má ale pokrýt evropská dotace. Frýdek-Místek v tom případě zaplatí jen 300 tisíc korun a Baška zhruba 2,3 milionu.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Snahou města Frýdek-Místek je rozhodně vybudovat co nejširší síť cyklostezek. Nicméně v intravilánu města je velmi obtížné najít pro ně trasy. Vzhledem k jiným sítím a zeleni se špatně hledá trasa, kudy může vézt. S tím, že většinou se počítá s vybudováním cyklostezek při revitalizaci sídlišť, které teď plánujeme."

Cyklotrasa číslo 59 má aktuálně na trase Ostrava-Landek – Ostravice zhruba 50 kilometrů.

Nahlásit chybu


K tématu

Souhrn největších investičních akcí roku 2023 ve Frýdku-Místku

28. prosince 2023 15:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Výstavba kanalizace, nová hasičárna i budova pro městskou policii. Ale také všeobecná finanční kondice města v roce 2023. Nejen to zhodnotil v rozhovoru náměstek primátora Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Pokračují přípravy na výstavbu tělocvičny u 2. základní školy ve Frýdku-Místku

12. října 2023 15:58 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

2. základní škola ve Frýdku-Místku má mít novou tělocvičnu, která bude sloužit i míčovým sportům. Aktuálně město nechává upravit původní projekt, aby bylo možné v hale pořádat i vyšší žákovské soutěže. Samotná výstavba by mohla začít v příštím roce.

Ostrava podpoří vznik nových bytů v opuštěných nemovitostech

5. ledna 2024 14:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava znovu nabídne možnost financování vzniku bytů v obnovených, dlouhodobě opuštěných nebytových prostorách ve městě a pomůže tak rozšířit nabídku nájemního a dostupného bydlení. Program podporuje obnovu a znovuoživení dlouhodobě prokazatelně opuštěných budov či jednotek ve městě a rozšíří portfolio bytů s dostupnou cenou nájmu. Na rok 2024 vyčlenilo město pro tento dotační program 10 milionů korun.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek přivezly medaile z Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek mají za sebou účast na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Početná výprava bojovala v téměř všech kategoriích, a nakonec vybojovala několik stříbrných i bronzových medailí.

Frýdek-Místek ocenil účastníky výzvy 10 000 kroků, jednotlivci ušli i přes 900 kilometrů

Mají rádi chůzi, proto se zapojili do výzvy 10 000 kroků. Ty nejlepší jednotlivce i týmy nyní ocenil Frýdek-Místek. V dubnové ti nejlepší nachodili v dubnové výzvě přes 900 kilometrů. Cílem akce je vrátit chůzi do běžného života a udělat něco pro své zdraví.

Ke stovce mají hasiči v Čeladné opravenou zbrojnici, časem bude i zbrusu nová budova

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. Oslava se bude konat v červnu. Dárek, opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice, už převzali.

Čeladenští hasiči dostali ke stovce opravenou zbrojnici, oslava bude v červnu

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. I když se hlavní oslavy uskuteční v červnu, dopředu už si mohli převzít dárek - opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Z Frýdku-Místku do Bašky se vybuduje nová cyklostezka
Vydáno 30. října 2023 15:43, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek se dohodl s obcí Baška na výstavbě nové cyklostezky. Ta povede z Místku do Bašky podél řeky Ostravice. Vybudovat by se měla v příštím roce a z větší části ji zaplatí evropská dotace. Cílem je doplnit chybějící úseky na trase Ostrava – Beskydy.

Už příští rok se milovníci cyklistiky dočkají další nové cyklostezky. Ta pohodlně propojí Frýdek-Místek s obcí Baška.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Obec Baška se rozhodla realizovat převážně na svém katastru prodloužení cyklostezky, která vede přes Místek. S tím, že je na trase Ostrava – Ostravice. Je to jeden z posledních úseků, které nejsou. Takže my jsme samozřejmě spolupráci okamžitě přijali. S tím, že Baška bude cyklostezku stavět. My nicméně financujeme část, která je na našem katastrálním území."
Nikol Šebestová, investiční referent obce Baška: "V plánu máme vystavět cyklostezku, která bude dále pokračovat z Frýdku-Místku až směr na Pržno. S tím, že tato cyklostezka je rozdělena na tři etapy. Kdy první etapu už máme se stavebním povolením. A chceme ji právě v příštím roce už realizovat. Tady tato první etapa bude právě v kooperaci s Frýdkem-Místkem, protože určitá část leží na katastrálním území Místku."

U zbývajících dvou etap se připravuje projektová dokumentace. Cyklostezka povede z Frýdku-Místku podél řeky Ostravice, kde je v současnosti polní cesta, kterou už někteří cyklisté využívají.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ten úsek cyklostezky bude přibližně 1,2 kilometru dlouhý. Přičemž přibližně 200 metrů vede po katastrálním území Místek. Takže to je právě ta část, kterou bude město financovat."

Úseky pro cyklisty se běžně dělí na cyklostezky a cyklotrasy. Cyklostezky ale zajišťují větší bezpečnost.

Nikol Šebestová, investiční referent obce Baška: "Nám ta cyklotrasa vede po hlavních trasách, po hlavních silnicích v Bašce. Kdy tady není takový provoz, aby to cyklistům nevadilo, ale my chceme, aby hlavně děti se mohly bezpečně dostat po té cyklostezce až na Pržno a dál až na Ostravici."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nicméně jde hlavně o to, abychom propojili i okolní obce cyklostezkami. Tak, ať ta trasa do Beskyd je pro občany Frýdku-Místku co nejlepší, co nejkratší. A ať mohou zároveň využívat té infrastruktury. Tak, aby byla bezpečná a co nejvíce dostupná."

Výstavba nové cyklostezky vyjde na 16,5 milionu korun. 85 procent má ale pokrýt evropská dotace. Frýdek-Místek v tom případě zaplatí jen 300 tisíc korun a Baška zhruba 2,3 milionu.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Snahou města Frýdek-Místek je rozhodně vybudovat co nejširší síť cyklostezek. Nicméně v intravilánu města je velmi obtížné najít pro ně trasy. Vzhledem k jiným sítím a zeleni se špatně hledá trasa, kudy může vézt. S tím, že většinou se počítá s vybudováním cyklostezek při revitalizaci sídlišť, které teď plánujeme."

Cyklotrasa číslo 59 má aktuálně na trase Ostrava-Landek – Ostravice zhruba 50 kilometrů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000039848/z-frydkumistku-do-basky-se-vybuduje-nova-cyklostezka