Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nabídl pomoc seniorce v nesnázích, pak ji okradl. Našli ho díky kamerovému systému

Frýdek-Místek |

Pomohl seniorce v nesnázích a mezitím ji okradl. Zloděje se podařilo vypátrat díky kvalitnímu městskému kamerovému systému. Frýdek-Místek ho chce ještě vylepšovat, aby přispíval k větší bezpečnosti ve městě.

Další těžko uvěřitelný případ hyenismu se odehrál v podchodu u bývalé Maryčky ve Frýdku-Místku. Na schodech tam upadla 77letá seniorka, které ale velmi ochotně pomohl vypočítavý zloděj.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Vše začalo tím, že seniorka měla spadnout na schodech, když scházela do podchodu. Následně jí přispěchal na pomoc muž, který ji zvedl, opřel ji, vzal ji kabelku a odprovodil ji. V nestřeženém okamžiku měl využít chvilky nepozornosti a z kabelky měl odcizit peněženku, ve které byly doklady, finanční hotovost, ale také platební karta."

V podchodu je nový kvalitní kamerový systém, který spravují strážníci městské policie. Událost i pachatele velmi dobře zaznamenal.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Zdánlivě muž, který chtěl pomoci ženě, která upadla, tak se měl projevit jako džentlmen. Nicméně, pak se zjistilo, že dotyčnou okradl. A díky tomuto kamerovému systému se to podařilo velice rychle objasnit."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek následně vyhodnotili kamerové systémy, kdy se jim opravdu během krátké doby podařilo ztotožnit možného pachatele. Tím byl padesátiletý muž."

Spolu s ním byla na místě ještě stejně stará žena. Kradené peníze okamžitě utratili za jídlo a alkohol.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Ve zkráceném přípravném řízení bylo muži sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku."

Zloději nyní hrozí až dva roky vězení. Ženě naopak až čtyři, protože má na krku podezření z legalizace výnosů z trestné činnosti.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek pracuje na tom, aby zdokonalilo svůj kamerový systém. Není to nějaký represivní nástroj. V mnoha případech se nám prokázalo, že to je velmi užitečná věc. Já bych byl rád, abychom měli pokryté vstupy do škol, abychom měli pokryta místa, která jsou problematická. Kde třeba občané mají pocit, že by se tam mohlo stát něco, co se tam dít nemá."

Kamery byly v minulosti ve městě velmi prospěné i u odhalení dalších trestných činů a vandalů.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "A další případy jsou třeba zničené piano v podchodu, odhalení zlodějů katalyzátorů a tak dále. Těch případů je celá řada. Ukazuje se, že velká část, zejména té drobné kriminality, je právě díky kamerovému systému velice rychle odhalena a ten systém přispívá k tomu, aby město bylo bezpečné, abychom se tady cítili bezpečně. Takže to jsou ukázky toho, že pokud funguje kamerový systém, je opravdu přínosem."

Město má aktuálně k dispozici více než stovku kamer, které dohlížení na bezpečnost.

Nahlásit chybu


K tématu

Z opakované lži usvědčil zloděje v Ostravě kamerový záznam

4. května 2023 21:12 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Celkem třikrát změnil strážníkům verzi své výpovědi o způsobu nabytí pěti kusů dřevěných palet 26letý zloděj, které minulé úterý v časných ranních hodinách v Ostravě-Zábřehu odcizil u jedné z prodejen a poté odvezl na odcizeném nákupním vozíku. Z opakované lži ho totiž pomohl usvědčit záznam z kamer.

53 kamer hlídá nově dům na Malém Koloredově ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek řešil připomínky nájemníků na bezpečnost v panelovém domě Malý Koloredov. Město tam proto nově nainstalovalo bezpečnostní kamery. Ty se hned v praxi osvědčily a strážníci díky nim vyřešili během několika dnů hned 15 událostí. Našli i jednu osobu v pátrání.

Dopravní podnik Ostrava bude mít jako první v Česku kamery ve všech vozech MHD

22. září 2023 19:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zvýšení bezpečnosti ve vozidlech MHD zajistí nově kamery v téměř šesti stech vozech Dopravního podniku Ostrava (DPO). Kamerami se záznamem dovybaví podnik 127 autobusů, 10 trolejbusů a 6 tramvají. V následujícím týdnu proběhne podpis smlouvy s dodavatelem. DPO se tak stane prvním veřejným dopravcem v ČR, který má celý vozový park pokrytý kamerami, s výjimkou vozů s plánovaným vyřazením.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Nabídl pomoc seniorce v nesnázích, pak ji okradl. Našli ho díky kamerovému systému
Vydáno 9. listopadu 2023 11:41, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Pomohl seniorce v nesnázích a mezitím ji okradl. Zloděje se podařilo vypátrat díky kvalitnímu městskému kamerovému systému. Frýdek-Místek ho chce ještě vylepšovat, aby přispíval k větší bezpečnosti ve městě.

Další těžko uvěřitelný případ hyenismu se odehrál v podchodu u bývalé Maryčky ve Frýdku-Místku. Na schodech tam upadla 77letá seniorka, které ale velmi ochotně pomohl vypočítavý zloděj.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Vše začalo tím, že seniorka měla spadnout na schodech, když scházela do podchodu. Následně jí přispěchal na pomoc muž, který ji zvedl, opřel ji, vzal ji kabelku a odprovodil ji. V nestřeženém okamžiku měl využít chvilky nepozornosti a z kabelky měl odcizit peněženku, ve které byly doklady, finanční hotovost, ale také platební karta."

V podchodu je nový kvalitní kamerový systém, který spravují strážníci městské policie. Událost i pachatele velmi dobře zaznamenal.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Zdánlivě muž, který chtěl pomoci ženě, která upadla, tak se měl projevit jako džentlmen. Nicméně, pak se zjistilo, že dotyčnou okradl. A díky tomuto kamerovému systému se to podařilo velice rychle objasnit."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek následně vyhodnotili kamerové systémy, kdy se jim opravdu během krátké doby podařilo ztotožnit možného pachatele. Tím byl padesátiletý muž."

Spolu s ním byla na místě ještě stejně stará žena. Kradené peníze okamžitě utratili za jídlo a alkohol.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Ve zkráceném přípravném řízení bylo muži sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku."

Zloději nyní hrozí až dva roky vězení. Ženě naopak až čtyři, protože má na krku podezření z legalizace výnosů z trestné činnosti.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek pracuje na tom, aby zdokonalilo svůj kamerový systém. Není to nějaký represivní nástroj. V mnoha případech se nám prokázalo, že to je velmi užitečná věc. Já bych byl rád, abychom měli pokryté vstupy do škol, abychom měli pokryta místa, která jsou problematická. Kde třeba občané mají pocit, že by se tam mohlo stát něco, co se tam dít nemá."

Kamery byly v minulosti ve městě velmi prospěné i u odhalení dalších trestných činů a vandalů.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "A další případy jsou třeba zničené piano v podchodu, odhalení zlodějů katalyzátorů a tak dále. Těch případů je celá řada. Ukazuje se, že velká část, zejména té drobné kriminality, je právě díky kamerovému systému velice rychle odhalena a ten systém přispívá k tomu, aby město bylo bezpečné, abychom se tady cítili bezpečně. Takže to jsou ukázky toho, že pokud funguje kamerový systém, je opravdu přínosem."

Město má aktuálně k dispozici více než stovku kamer, které dohlížení na bezpečnost.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000040036/nabidl-pomoc-seniorce-v-nesnazich-pak-ji-okradl-nasli-ho-diky-kamerovemu-systemu