Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pobočky České pošty byly po redukci ve Frýdku-Místku posíleny

Pobočky České pošty ve Frýdku-Místku zatím zvládají nápor klientů. Po redukci zůstaly ve Frýdku a v Místku dvě pobočky. Ty posílily otevírací dobu a také počet zaměstnanců. Měsíčně odbaví dohromady v průměru 28 tisíc klientů.

Ve Frýdku-Místku byly původně čtyři pobočky České pošty. Po redukci se zrušily pobočky na sídlišti Riviera a u kulturního domu na Heydukově. Zachovány zůstaly hlavní pošta na Sadové ve Frýdku a na Antonínově náměstí v Místku.

Pavel Smyček, Česká pošta, manažer interní sítě Morava Sever: "My jsme prakticky predikovali, že lidé se přesnou z těch čtyř poboček do těch dvou. Ona ta predikce opravdu vyšla skoro přesně. Opravdu šli ti lidé frýdečtí na tu frýdeckou pobočku na Sadovou. Místečtí na to místecké náměstí. Pohybuje se tam v současné době na tom frýdeckém okolo patnácti tisíc klientů na té frýdeckomístecké jedničce na ulici Sadová a na té frýdecko-místecké dvanáctce okolo třinácti tisíc klientů."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jako primátor, ihned poté, co jsme se dozvěděli, že ve Frýdku-Místku budou uzavřeny dvě menší pobočky, zahájil jednání s Českou poštou a podařilo se nám dosáhnout dvou věcí. Místecká pobočka byla velmi posílena, stala se druhou hlavní poštou ve městě. A funguje od 8:00 do 18:00 hodin a zároveň jsme se bavili o tom, že bude posílena pobočka ve Frýdku."
Pavel Smyček, Česká pošta, manažer interní sítě Morava Sever: "Jsme na tom místeckém náměstí posílili tu pobočku, abychom vytvořili v tom městě ty stejné podmínky a opravdu i ta redukce ze čtyř na dvě na padesátitisícové město, bylo nutné tyto pobočky posílit. My standardně posilujeme pobočky."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Velmi pozitivní zpráva je, že na místecké poště došlo ke zkrácení čekací doby, což je myslím velmi pozitivní právě tím rozšířením toho času."

Hlavní pošta ve Frýdku přesto nedávno zaznamenala velký nápor klientů a menší personální obsazení. Důvodem byla zvýšená nemocnost zaměstnanců.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Řekli jsme si, že tu situaci budeme dále řešit a domluvili jsme se s poštou, že frýdecká pošta bude nadále personálně posílena nebo přibydou další zaměstnanci tady na frýdecké pobočce. Tak, aby pravdu, i když přijde nemocnost, která postihla frýdeckou poštu, tak aby opravdu mohly být otevřené všechny přepážky, když tady bude nápor. Takže to je myslím pozitivní zpráva. A taková třešnička. Podařilo se nám, když jsem oslovil velké banky, vrátit před bývalý kulturní dům válcoven plechu i bankomat, který už je teďka funkční, protože řada občanů mi psala, že tam se zrušenou poštou velice schází."

Ve Frýdku-Místku fungují ještě dvě pobočky pošty v okrajových částech Lískovec a Chlebovice. Ty jsou jednopřepážkové.

Nahlásit chybu


K tématu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail