Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdeckém lese se buduje nová zastávka MHD, kvůli bezpečnosti cestujících

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek buduje úplně novou autobusovou zastávku ve Frýdeckém lese na Panských Nových Dvorech. Její zřízení požadovali tamní občané, protože v místě je velký provoz a pohybují se tam děti při cestě do školy a zpět. Práce probíhají bez přerušení provozu frekventované cesty a potrvají tři měsíce.

Stavební ruch na okraji úzké silnice vedoucí Frýdeckým lesem až k Frýdecké skládce. Nejsou tady chodníky a téměř každou chvíli tady projíždí převážně nákladní auta. To byl také důvod, proč místní usilovali o výstavbu nové autobusové zastávky. Hlavně kvůli bezpečnosti chodců a školáků.

Radek Skotnica, vedoucí provozu technická správa, TS F-M: "V současné době jsme zahájili výstavbu dvou autobusových nástupišť. V současné době probíhá odvodnění dotčeného pozemku a následně budou probíhat práce se zřízením dvou nástupišť o délce dvanácti metrů, ze zámkové dlažby. A oprava komunikace v rozsahu 900 metrů čtverečních."
Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na základě požadavku občanů, a to z důvodů zvýšeného pohybu dětí a zvýšeného provozu jsme započali výstavbu této autobusové zastávky."
Radek Skotnica, vedoucí provozu technická správa, TS F-M: "Nástupiště bude na vjezdu, jak na Frýdeckou skládku, tak z Frýdecké skládky do města. Jedno bude na místě, kde teď pracujeme a druhé bude na protilehlé straně v lese."

Práce by měly být hotové za 3 měsíce a město by měly vyjít na zhruba 2,7 milionu korun.

Radek Skotnica, vedoucí provozu technická správa, TS F-M: "Nejnáročnější jsou teď ty práce v zemi, kde budeme tahat potrubí, výstavba horské vpusti a odvodnění toho pozemku. Následně bude probíhat osazení obrubníku nástupiště a poté, když bude vybudováno, tak budeme frézovat komunikaci a pokládka nového asfaltu." - Zároveň vidíme, že i s provozem to tady není jednoduché. - "Provoz je pořád, takže nebude žádná odstávka celé komunikace, bude se řídit kyvadlově."

Jakmile bude zastávka hotová, začlení se do jízdního řádu městské hromadné dopravy, která zajíždí na konečnou zastávku Frýdecká skládka.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek splnil všechna kritéria letošního Evropského týdne mobility

25. září 2025 16:08 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Mobilita pro všechny. To bylo téma letošního Evropského týdne mobility. Jeho poselstvím byla doprava, která je přístupná, cenově přijatelná, bezpečná a udržitelná. Frýdek-Místek všechna tato kritéria splňuje a stále pracuje na rozvoji mobility dostupné pro všechny.

Chytré zastávky ve Frýdku-Místku se postupně rozšíří, bude jich až 50

3. července 2025 16:03 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek pokračuje v modernizaci městské hromadné dopravy. K digitálním panelům, které už nyní informují cestující o spojích, přibydou další. Nově tak bude ve městě téměř padesát chytrých zastávek. Město i dopravce investují do rozvoje systému, který zvyšuje komfort i informovanost cestujících.

Koloredovský most ve Frýdku-Místku dostal provizorní osvětlení

24. července 2025 15:39 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Koloredovský most ve Frýdku-Místku dostal zpět osvětlení. Jde pouze o dočasné improvizované řešení, které má zajistit bezpečnost. Most, který patří kraji, má totiž projít rekonstrukcí.


Vrah, který ubodal ženu v Havířově, zemřel na psychiatrii

Včera 9:27 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vtrhl do bytu starších manželů, kde řádil jako smyslů zbavený. Muže vyhodil a za zavřenými dveřmi ubodal jeho 64letou ženu. Nakonec skončil na psychiatrii a kvůli těžké schizofrenii by se pravděpodobně vyhnul trestu. Zřejmě ale zasáhla vyšší moc. 44letý muž totiž zemřel na psychiatrii.

Přetížení i porušení předpisů. Polský dopravce se nepoučil, padly statisícové sankce

Včera 15:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Jeden dopravce, dva přetížené kamiony a pokus vyhnout se kontrole. Inspektoři silniční dopravy odhalili přetížení až o 22 tun i porušení předpisů. Udělili pokuty i kauce za stovky tisíc korun. Nešlo přitom o první prohřešek tohoto dopravce.

Noc kostelů nabídla zastavení ve dvou modlitebnách

Včera 13:09 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

K Noci kostelů se letos v Novém Jičíně připojily dvě farnosti, katolická a evangelická. Lidem otevřely své modlitebny a připravily pro ně koncerty a další doprovodný program.

Havířovská nemocnice jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí

5. června 2026 11:16 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov nemocnice zavedla unikátní systém pro sledování životních funkcí pacientů. Nová technologie měří tep a dech bez jakýchkoliv drátů nebo čidel. Na pořízení moderního softwaru přispěl významnou částkou místní filantrop.

Ostrava má koncepci bydlení. Chce rozšiřovat nájemní bydlení i podporovat investory

5. června 2026 8:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pro Ostravu je bydlení jedním z klíčových témat budoucího rozvoje. Město proto vůbec poprvé přichází s ucelenou koncepcí, která má nastavit dlouhodobý směr bytové politiky až do roku 2050. Cílem je zajistit více kvalitních a dostupných bytů.

100 km/h v obci, alkohol i telefonování. Policisté v kraji si posvítili na silnice

5. června 2026 10:44 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Bezpečnost na silnicích v Moravskoslezském kraji zůstává vážným tématem. Během nedávných kontrol zastavili policisté přes čtyři a půl tisíce vozidel a odhalili stovky přestupků. Od bezohledného telefonování za jízdy až po alkohol a riskantní rychlou jízdu.

Policejní “Majáček” varoval nejzranitelnější děti

5. června 2026 8:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základy bezpečného chování připomíná dětem preventivní projekt Policie České republiky s názvem “Majáček.” Seznámili se s ním i žáci novojičínského odborného učiliště a praktické školy, tedy ti, kteří vzhledem ke svým handicapům patří mezi nejzranitelnější.

Malé dítě vypadlo nad ránem z okna v Havířově. Do nemocnice ho přepravil vrtulník

4. června 2026 9:09 | Havířov | Jiří Cileček

Šílený dětský pláč probudil obyvatele ulice Kosmonautů v Havířově. Ve čtvrtek nad ránem tam vypadlo z okna malé dítě. Na místo se okamžitě sjeli policisté, záchranáři a dorazil i vrtulník. Ten později dítě přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

Český modul pro hašení lesních požárů dokončil evropskou certifikaci

5. června 2026 11:45 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Český modul pro hašení lesních požárů pod velením náměstka ředitele Hasičského záchranného sboru MS kraje Jiřího Němčíka úspěšně dokončil evropskou certifikaci. Na mezinárodním cvičení MODEX 2026 v Portugalsku obstál v náročném prověřování připravenosti. Může tak zasahovat při záchranných operacích pod hlavičkou Evropské unie.

Městská policie zavádí v Karviné několik novinek

4. června 2026 10:29 | Karviná | Richard Kutěj

Obyvatelé Karviné budou v ulicích potkávat více strážníků. Městská policie od června zavádí několik nových opatření zaměřených na bezpečnost a prevenci.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

V Jablunkově už lidem slouží nový chodník s cyklostezkou

4. června 2026 9:00 | Jablunkov | Libor Běčák

Původní chodník s děravým povrchem kolem Základní školy v Jablunkově nahradil nový chodník s cyklostezkou. Nový povrch si pochvalují cyklisté i bruslaři.

Na Den dětí se frýdlantští školáci učili tančit

3. června 2026 12:34 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Taneční dopoledne si na Den dětí užili žáci ZŠ T. G. Masaryka ve Frýdlantu nad Ostravicí. Škola ho připravila společně s místním Tanečním klubem Antonio.

Na badmintonový turnaj ve Frýdku-Místku senioři poctivě trénovali

3. června 2026 11:56 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Sportovní areál Prestige ve Frýdku-Místku se stal dějištěm tradičního sportovního klání. Hrál se badminton a provozovali ho hráči s poněkud dřívějším datem narození.

Městští strážníci z Frýdku-Místku jdou příkladem, darovali hromadně krev

3. června 2026 11:53 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Strážníci Městské policie Frýdek-Místek se zapojili do dobrovolného dárcovství krve a navštívili Krevní centrum. Tam společně darovali tuto vzácnou a nenahraditelnou tekutinu.

Nová sportovní hala na 2. ZŠ ve Frýdku-Místku bude i pro kluby a veřejnost

3. června 2026 11:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Druhá základní škola ve Frýdku-Místku bude mít novou multifunkční tělocvičnu. Prioritně bude sloužit žákům školy, ale také dalším mladým sportovcům i klubům provozujícím míčové sporty.

Den pro rodinu v Palkovicích dětem zpestřili král, šašek a rytíři

2. června 2026 10:52 | Palkovice | Libor Běčák

V palkovické sportovní hale a přilehlém areálu se v sobotu 30. května konal Den pro rodiny. Pořadatelem byl spolek ProMamas a obec.

Ve Frýdeckém lese se buduje nová zastávka MHD, kvůli bezpečnosti cestujících
Vydáno 12. února 2024 16:33, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek buduje úplně novou autobusovou zastávku ve Frýdeckém lese na Panských Nových Dvorech. Její zřízení požadovali tamní občané, protože v místě je velký provoz a pohybují se tam děti při cestě do školy a zpět. Práce probíhají bez přerušení provozu frekventované cesty a potrvají tři měsíce.

Stavební ruch na okraji úzké silnice vedoucí Frýdeckým lesem až k Frýdecké skládce. Nejsou tady chodníky a téměř každou chvíli tady projíždí převážně nákladní auta. To byl také důvod, proč místní usilovali o výstavbu nové autobusové zastávky. Hlavně kvůli bezpečnosti chodců a školáků.

Radek Skotnica, vedoucí provozu technická správa, TS F-M: "V současné době jsme zahájili výstavbu dvou autobusových nástupišť. V současné době probíhá odvodnění dotčeného pozemku a následně budou probíhat práce se zřízením dvou nástupišť o délce dvanácti metrů, ze zámkové dlažby. A oprava komunikace v rozsahu 900 metrů čtverečních."
Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na základě požadavku občanů, a to z důvodů zvýšeného pohybu dětí a zvýšeného provozu jsme započali výstavbu této autobusové zastávky."
Radek Skotnica, vedoucí provozu technická správa, TS F-M: "Nástupiště bude na vjezdu, jak na Frýdeckou skládku, tak z Frýdecké skládky do města. Jedno bude na místě, kde teď pracujeme a druhé bude na protilehlé straně v lese."

Práce by měly být hotové za 3 měsíce a město by měly vyjít na zhruba 2,7 milionu korun.

Radek Skotnica, vedoucí provozu technická správa, TS F-M: "Nejnáročnější jsou teď ty práce v zemi, kde budeme tahat potrubí, výstavba horské vpusti a odvodnění toho pozemku. Následně bude probíhat osazení obrubníku nástupiště a poté, když bude vybudováno, tak budeme frézovat komunikaci a pokládka nového asfaltu." - Zároveň vidíme, že i s provozem to tady není jednoduché. - "Provoz je pořád, takže nebude žádná odstávka celé komunikace, bude se řídit kyvadlově."

Jakmile bude zastávka hotová, začlení se do jízdního řádu městské hromadné dopravy, která zajíždí na konečnou zastávku Frýdecká skládka.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041490/ve-frydeckem-lese-se-buduje-nova-zastavka-mhd-kvuli-bezpecnosti-cestujicich