Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se o jarních prázdninách ve Frýdku-Místku v SVČ Klíč nenudí

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku tradičně připravilo program i na jarní prázdniny. Děti si tak mohly vybrat z pestré nabídky technických, výtvarných i pohybových každodenních aktivit. Největší zájem byl tradičně o příměstský tábor. Letošní má název Kokosy na sněhu a věnuje se hlavně pohybu.

Tělocvična obchodní akademie ve Frýdku-Místku se stala jednodenní zastávkou více než tří desítek dětí, které se účastní příměstského tábora Střediska volného času Klíč.

Marie Kopidolová, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Momentálně probíhá příměstský tábor s názvem Kokosy na sněhu. Probíhá od pondělí do pátku a v průběhu celého toho týdne děti zažijí různé aktivity. Od výtvarných po sportovní aktivity, které teď probíhají za mnou. A dneska jsme v tělocvičně na obchodní akademii, protože je tady dost velkého prostoru. A děti si tak mohou více zasportovat. Zítra nás čeká návštěva myslivců v Bruzovicích. A ve čtvrtek jedeme na bobovou dráhu, aby si děti vyzkoušely jeden z těch zimních sportů, které jsou i na olympijských hrách."
Radka Kulhánková, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Dneska máme téma sportovní hry, zimní olympijské hry. A děti mají dopoledne se sportem a bylo dneska za úkol děti seznámit jak s disciplínami, se sporty, které se na těch zimních olympijských hrách nacházejí. A konkrétně tady v tělocvičně si říkáme nejen informace o jednotlivých sportech, ale zkoušíme si i ty netradiční hry. Hráli jsme na honěnou, hráli jsme hry za pomoci met a teď konkrétně za mnou můžete vidět hru, která se jmenuje kin-ball. A děti při ní rozvijí komunikaci a spolupráci."
Anketa: 1.) "Přihlásila mě mamka, protože já už jsem tady jednou byla. A jmenovalo se to Polární expres a moc se mi tady líbí, že hrajeme různé hry, sportujeme a těším se nejvíc na čtvrtek na bobovou dráhu."
Anketa: 2.) "Nechala jsem se ukecat kamarádkou, ale baví mě to tady." - Co děláte? - "Teď jsme třeba tady hráli živé piškvorky."
Anketa: 3.) "Líbí se mi ty hry, aktivity, které tady děláme. Jak se rozdělujeme do týmů, různé hry, zajímavé hry, které jsme v životě třeba nehráli, takové vymyšlené."

Středisko volného času připravilo na jarní prázdniny pro děti řadu aktivit. Jednodenní tematické akce byly naplánovány na každý den v dopoledních hodinách.

Radka Kulhánková, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: " Na děti čekají aktivity, které jsou z oboru výtvarného, z oboru technického anebo i také tanečního. Takže každý den je pro děti z nějakého tohoto oboru nachystán program. Včera děti měly výtvarný, takže malovaly hrníčky, dneska si mohly děti dopoledne si zatancovat."
Anketa: 4.) "Tady ten tábor se mi líbí hodně, přihlásili mě rodiče a dobré je to tady."
Anketa: 5.) "My teď hrajeme hru s takovým velkým míčem, a to mě baví nejvíc." - A jak to funguje? - "Jsou čtyři týmy, jsou tam čtyři hráči a jeden tým, který má ten míč, tak řekne omnikin modrá a hodí to. A ta modrá to musí chytit a potom chytit balanc a někdo z toho týmu to zase odrazí a řekne nějakou barvu týmu, který tam je."

Na sobotu 17. února byla naplánována oblíbená akce pro nejmenší děti s názvem Dětské hrátky. A v sobotu 24. 2. se mohou zájemci všech věkových kategorií zapojit do Mistrovství Moravskoslezského kraje ve skládání puzzle ve dvojicích. Do 22. února je ale potřeba se přihlásit. Informace jsou webu Střediska volného času Klíč.

Nahlásit chybu


K tématu

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Příměstský tábor florbalového klubu FBC Ostrava děti rozhýbal a bavil

1. srpna 2023 9:49 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Florbalový klub FBC Ostrava připravil pro děti letní příměstský tábor. Celý týden byl ve znamení různých pohybových aktivit, ale také her a soutěží. Akce je mezi dětmi velmi oblíbená, hlásí se na ni tradičně například i malí hokejisté nebo fotbalisté.


Uhlí z podzemí Dolu ČSM tahá nově opravený obří motor

Přestože těžba uhlí v poslední činné šachtě v České republice skončí začátkem roku 2026, musela společnost OKD těžní stroj Dolu ČSM ve Stonavě modernizovat. Byli jsme u toho, když technici usazovali opravený elektrické motor pod vrcholem téměř 100 metrů vysoké těžní věže.

Děti si v Havířově užily Den otevřených sportovišť

Správa sportovních a rekreačních zařízení připravila i v letošním roce pro veřejnost Den otevřených sportovišť. Smyslem akce bylo ukázat veřejnosti, kde mohou aktivně trávit léto.

Nový Jičín převezme od tělovýchovné jednoty tribunu, aby ji mohl zbourat

Město Nový Jičín převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

Interaktivní výstavu Svět kostiček Lego stojí za to navštívit

Městské kulturní středisko připravilo v KD L. Janáčka je ve Výstavní síni Viléma Wünscheho interaktivní výstavu Svět kostiček Lego. Ta potěší nejen děti, ale i dospělé.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Opavská porodnice otevřela dveře veřejnosti a pochlubila se svými moderními prostory i novinkami

Opavská porodnice uspořádala tradiční Den otevřených dveří. Nejen budoucí maminky tak měly možnost prohlédnout si všechny prostory, popovídat si s lékaři a asistentkami a zjistit, jaké porodní možnosti nemocnice nabízí.

Karvinsko kulturně žije. Chystají se další festivaly i sportovní akce

17. června 2024 18:45 | Karviná | Jiří Cileček

Karviná se připravuje na Festival POHO Den. Ten letos oživí bohatým kulturním programem lázeňský park Darkov. Chystají se také běžecké závody POHO 50, které lákají na tratě od 10 do 50 kilometrů. Léto na Barboře pak nabízí pestrou škálu aktivit v areálu bývalého dolu Barbora po celé léto. Krásy pohornické krajiny výletníci poznají díky komentovaným projížďkám Báňským spěšným vlakem mezi doly.

Ostrava postaví na Bazalech nový fotbalový stadion až pro 17 tisíc lidí

17. června 2024 11:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Návrat fotbalového Baníku Ostrava zpět na ikonické Bazaly je možný. Město Ostrava zadalo studii proveditelnosti výstavby nového stadionu. Z ní vyplynulo, že stavbě nic nebrání. Nový stadion může mít kapacitu až 17 tisíc lidí a bude splňovat nejmodernější požadavky.

Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze. Vyhrál radikální projekt s úctou k historii

17. června 2024 9:56 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Festival Sweetsen fest oslavil 20 let. Ve Frýdku-Místku bavil všechny generace

Sweetsen fest letos oslavil 20 let. Za tu dobu se z něj postupně stal největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. Letos akce nabídla více než 100 programových bodů.

Závodníci na motorkách sprintovali přes překážky na vrchol sjezdovky

17. června 2024 12:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Nové využití pro sjezdovku, na které se už delší dobu nelyžuje, vymysleli v Palkovicích. Místní Enduro klub tam uspořádal závody, které se setkaly s kladným hodnocením a zřejmě vznikla nová tradice.

Výtvarný obor ZUŠ Frýdek-Místek pořádá v Galerii F-M výstavu Tkanina vjemů

Výtvarný obor Základní umělecké školy Frýdek-Místek připravil výstavu s názvem Tkanina vjemů. V prostorách bývalé záložny mohou návštěvníci vidět obrazy, keramiku i látky, které mají připomenout historii a slávu textilu ve městě.

Studenti Střední školy v Jablunkově předvedli své roboty na výstavě

13. června 2024 13:30 | Jablunkov | Libor Běčák | Beskydský expres

Také v podhůří Beskyd žijí mladí lidé, kteří se v budoucnu chtějí věnovat práci s roboty. Studenti Střední školy v Jablunkově nedávno prezentovali své úspěchy na výstavě Invent arena v Třinci.

Frýdek-Místek koupí Český dům. Chce tam vybudovat centrum pro děti a mládež

Frýdek-Místek koupí Český dům. Nebytí nemovitosti s okolními pozemky za cenu téměř 20 milionů korun schválili po náročném jednání zastupitelé. Město chce v objektu vybudovat centrum pro děti s mládež a přestěhovat tam aktivity Střediska volného času Klíč.

Děti se o jarních prázdninách ve Frýdku-Místku v SVČ Klíč nenudí
Vydáno 15. února 2024 16:16, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku tradičně připravilo program i na jarní prázdniny. Děti si tak mohly vybrat z pestré nabídky technických, výtvarných i pohybových každodenních aktivit. Největší zájem byl tradičně o příměstský tábor. Letošní má název Kokosy na sněhu a věnuje se hlavně pohybu.

Tělocvična obchodní akademie ve Frýdku-Místku se stala jednodenní zastávkou více než tří desítek dětí, které se účastní příměstského tábora Střediska volného času Klíč.

Marie Kopidolová, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Momentálně probíhá příměstský tábor s názvem Kokosy na sněhu. Probíhá od pondělí do pátku a v průběhu celého toho týdne děti zažijí různé aktivity. Od výtvarných po sportovní aktivity, které teď probíhají za mnou. A dneska jsme v tělocvičně na obchodní akademii, protože je tady dost velkého prostoru. A děti si tak mohou více zasportovat. Zítra nás čeká návštěva myslivců v Bruzovicích. A ve čtvrtek jedeme na bobovou dráhu, aby si děti vyzkoušely jeden z těch zimních sportů, které jsou i na olympijských hrách."
Radka Kulhánková, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Dneska máme téma sportovní hry, zimní olympijské hry. A děti mají dopoledne se sportem a bylo dneska za úkol děti seznámit jak s disciplínami, se sporty, které se na těch zimních olympijských hrách nacházejí. A konkrétně tady v tělocvičně si říkáme nejen informace o jednotlivých sportech, ale zkoušíme si i ty netradiční hry. Hráli jsme na honěnou, hráli jsme hry za pomoci met a teď konkrétně za mnou můžete vidět hru, která se jmenuje kin-ball. A děti při ní rozvijí komunikaci a spolupráci."
Anketa: 1.) "Přihlásila mě mamka, protože já už jsem tady jednou byla. A jmenovalo se to Polární expres a moc se mi tady líbí, že hrajeme různé hry, sportujeme a těším se nejvíc na čtvrtek na bobovou dráhu."
Anketa: 2.) "Nechala jsem se ukecat kamarádkou, ale baví mě to tady." - Co děláte? - "Teď jsme třeba tady hráli živé piškvorky."
Anketa: 3.) "Líbí se mi ty hry, aktivity, které tady děláme. Jak se rozdělujeme do týmů, různé hry, zajímavé hry, které jsme v životě třeba nehráli, takové vymyšlené."

Středisko volného času připravilo na jarní prázdniny pro děti řadu aktivit. Jednodenní tematické akce byly naplánovány na každý den v dopoledních hodinách.

Radka Kulhánková, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: " Na děti čekají aktivity, které jsou z oboru výtvarného, z oboru technického anebo i také tanečního. Takže každý den je pro děti z nějakého tohoto oboru nachystán program. Včera děti měly výtvarný, takže malovaly hrníčky, dneska si mohly děti dopoledne si zatancovat."
Anketa: 4.) "Tady ten tábor se mi líbí hodně, přihlásili mě rodiče a dobré je to tady."
Anketa: 5.) "My teď hrajeme hru s takovým velkým míčem, a to mě baví nejvíc." - A jak to funguje? - "Jsou čtyři týmy, jsou tam čtyři hráči a jeden tým, který má ten míč, tak řekne omnikin modrá a hodí to. A ta modrá to musí chytit a potom chytit balanc a někdo z toho týmu to zase odrazí a řekne nějakou barvu týmu, který tam je."

Na sobotu 17. února byla naplánována oblíbená akce pro nejmenší děti s názvem Dětské hrátky. A v sobotu 24. 2. se mohou zájemci všech věkových kategorií zapojit do Mistrovství Moravskoslezského kraje ve skládání puzzle ve dvojicích. Do 22. února je ale potřeba se přihlásit. Informace jsou webu Střediska volného času Klíč.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041557/deti-se-o-jarnich-prazdninach-ve-frydkumistku-v-svc-klic-nenudi