Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce důležitých mostů ve Frýdku-Místku se protahuje. Hotovo by mohlo být v březnu

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Dlouhá a náročná rekonstrukce mostů v Beskydské ulici ve Frýdku-Místku by mohla skončit do konce března. Práce se mírně protáhly. A ještě stále je může zkomplikovat špatné počasí. Po dokončení mostů je Ředitelství silnic a dálnic, společně s původními průtahy městem, předá do užívání kraji.

Ředitelství silnic a dálnic začalo s opravami dvou mostů v Beskydské ulici ve Frýdku-Místku za úplné uzavírky loni v srpnu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "My jsme čekali právě na ten moment, na tu situaci, kdy zprovozníme dálnici D48, abychom se mohli dát do rekonstrukce dvojice mostů, které jsou přímo tady za námi. Jsou to mosty, které potřebovaly zásadní rekonstrukci. Nebál bych se říct, prakticky novou výstavbu. Tak, abychom znovu tady tomu mostnímu objektu vrátili, řekněme stoletou technickou životnost."
Zbyněk Brát, zástupce zhotovitele Eurovia: "Na rekonstrukci těchto mostů nás zatím ještě čeká provézt mostní izolace, máme izolace pod římsami. Probíhá výstavba říms, ta je před dokončením. V podstatě nám chybí dokončit jednu římsu, tu levou, ve směru staničení. Provézt záchytné systémy a musíme provézt předpolí mostu a živičné vozovky. To jsou technologie, které jsou závislé na počasí, zejména ty izolace. Takže opravdu v tuto chvíli neumíme říct přesně, jak nás to počasí pustí to dokončit."

Zakázka má hodnotu 45 milionů korun bez DPH. Práce se mírně protáhly a původně z února se dá očekávat, že by mohly být hotové do konce března. Jsou pro ně ale důležité tepoty minimálně nad 10 stupňů a nejlépe žádný déšť.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Z pohledu města, my samozřejmě vnímáme každou nepříjemnost, která vznikne v dopravě. Každé uzavření mostu je komplikace, nicméně tato oprava mohla proběhnout právě díky tomu, že je zprovozněný obchvat. A pokud by se dělala předtím, tak byla naprosto nemyslitelná. A došlo by doslova k ucpání města."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Všechny ty technologie jsou přesně normovány. Jakým způsobem, v jakých podmínkách je možné je provádět. Po dokončení rekonstrukce tady těch mostů, tak budeme předávat tuto komunikaci kraji."
Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MSK: "Budeme se starat nadále tak, jak vy jste se starali. Ale doufám, že jste nám to opravili na těch sto let. Takže doufám, že to bude chtít jenom tu klasickou údržbu a klasické prohlídky. Tady toto všechno, co jste řekl, tak to spadá do toho, že uspořádání silniční sítě je takové, že když se udělají obchvaty, ty silnice státní se potom dají kraji, které už jsou tak nevyužívané. A my zase krajské silnice předáváme městům. Takže města si tam z toho dělají kolikrát i pěší zóny, popřípadě bulváry. Takže toto všechno nejenom ve Frýdku, ale bude to i v Opavě, Karviné. Probíhá to v každém městě, kde se udělá nějaký obchvat nebo kde je nějaká pozitivní stavba ŘSD, která se už dokončuje nebo už dokončila."

Po silnici v minulosti denně projelo na 20 tisíc vozidel s vysokým podílem nákladní přepravy. Obchvat města dopravě výrazně ulevil.

Nahlásit chybu


K tématu

Mosty na Beskydské ve Frýdku-Místku budou kvůli opravě půl roku neprůjezdné

10. srpna 2023 11:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic začalo s opravami dvou mostů v Beskydské ulici ve Frýdku-Místku. Práce probíhají za úplné uzavírky mostů. Provoz pod nimi je zachován zúženými pruhy. Řidiči přes mosty neprojedou půl roku. Ve městě navíc v těchto dnech probíhají i další opravy, které komplikují průjezd některými úseky.

Oprava mostu omezí průjezd Beskydskou ulicí ve Frýdku-Místku

1. července 2023 9:09 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Od pondělí 3. července začíná oprava mostu silnice I/56 ve Frýdku-Místku, proto bude Beskydská ulice průjezdná zúžením. Předem plánovaná rekonstrukce potrvá do poloviny prosince letošního roku za změny vedení dopravy na režim 1+1 neboli jeden jízdní pruh pro každý směr provozu.

Most přes Olši u obce Návsí dostane nový povrch včetně hydroizolace

10. srpna 2023 13:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic chystá opravu mostu přes řeku Olši na silnici I/11 v katastru obce Návsí na Frýdecko-Místecku. Rekonstrukce za zhruba 8,5 milionu korun bez DPH začne v pondělí 14. srpna. Práce potrvají 12 týdnů během částečné uzavírky páteřní komunikace vedoucí na Slovensko.


Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Noc s Andersenem strávily děti v knihovně, příběhy jim četl spisovatel

Zajímavý program si připravili knihovníci z Frýdlantu nad Ostravicí pro děti na Noc s Andersenem. Večer děti zahájily exkurzí do kostela a pak je čekaly hry v knihovně.

Rekonstrukce důležitých mostů ve Frýdku-Místku se protahuje. Hotovo by mohlo být v březnu
Vydáno 28. února 2024 15:07, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Dlouhá a náročná rekonstrukce mostů v Beskydské ulici ve Frýdku-Místku by mohla skončit do konce března. Práce se mírně protáhly. A ještě stále je může zkomplikovat špatné počasí. Po dokončení mostů je Ředitelství silnic a dálnic, společně s původními průtahy městem, předá do užívání kraji.

Ředitelství silnic a dálnic začalo s opravami dvou mostů v Beskydské ulici ve Frýdku-Místku za úplné uzavírky loni v srpnu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "My jsme čekali právě na ten moment, na tu situaci, kdy zprovozníme dálnici D48, abychom se mohli dát do rekonstrukce dvojice mostů, které jsou přímo tady za námi. Jsou to mosty, které potřebovaly zásadní rekonstrukci. Nebál bych se říct, prakticky novou výstavbu. Tak, abychom znovu tady tomu mostnímu objektu vrátili, řekněme stoletou technickou životnost."
Zbyněk Brát, zástupce zhotovitele Eurovia: "Na rekonstrukci těchto mostů nás zatím ještě čeká provézt mostní izolace, máme izolace pod římsami. Probíhá výstavba říms, ta je před dokončením. V podstatě nám chybí dokončit jednu římsu, tu levou, ve směru staničení. Provézt záchytné systémy a musíme provézt předpolí mostu a živičné vozovky. To jsou technologie, které jsou závislé na počasí, zejména ty izolace. Takže opravdu v tuto chvíli neumíme říct přesně, jak nás to počasí pustí to dokončit."

Zakázka má hodnotu 45 milionů korun bez DPH. Práce se mírně protáhly a původně z února se dá očekávat, že by mohly být hotové do konce března. Jsou pro ně ale důležité tepoty minimálně nad 10 stupňů a nejlépe žádný déšť.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Z pohledu města, my samozřejmě vnímáme každou nepříjemnost, která vznikne v dopravě. Každé uzavření mostu je komplikace, nicméně tato oprava mohla proběhnout právě díky tomu, že je zprovozněný obchvat. A pokud by se dělala předtím, tak byla naprosto nemyslitelná. A došlo by doslova k ucpání města."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Všechny ty technologie jsou přesně normovány. Jakým způsobem, v jakých podmínkách je možné je provádět. Po dokončení rekonstrukce tady těch mostů, tak budeme předávat tuto komunikaci kraji."
Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MSK: "Budeme se starat nadále tak, jak vy jste se starali. Ale doufám, že jste nám to opravili na těch sto let. Takže doufám, že to bude chtít jenom tu klasickou údržbu a klasické prohlídky. Tady toto všechno, co jste řekl, tak to spadá do toho, že uspořádání silniční sítě je takové, že když se udělají obchvaty, ty silnice státní se potom dají kraji, které už jsou tak nevyužívané. A my zase krajské silnice předáváme městům. Takže města si tam z toho dělají kolikrát i pěší zóny, popřípadě bulváry. Takže toto všechno nejenom ve Frýdku, ale bude to i v Opavě, Karviné. Probíhá to v každém městě, kde se udělá nějaký obchvat nebo kde je nějaká pozitivní stavba ŘSD, která se už dokončuje nebo už dokončila."

Po silnici v minulosti denně projelo na 20 tisíc vozidel s vysokým podílem nákladní přepravy. Obchvat města dopravě výrazně ulevil.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041772/rekonstrukce-dulezitych-mostu-ve-frydkumistku-se-protahuje-hotovo-by-mohlo-byt-v-breznu