Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce na přestavbě bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku výrazně pokročily

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku pokračuje rekonstrukce. Městská společnost DISTEP kompletně demontovala interiér a chystá se na odstrojení obkladů z vnější části budovy. Z hotelu mají být rezidenční byty a společnost tam přestěhuje své zázemí.

Bývalý hotel Centrum ve Frýdku-Místku koupila od města v roce 2022 městská společnost DISTEP za 44 milionů korun. Okamžitě se pustila do rekonstrukčních prací, které si provádí svépomocí a rozprostřela je do horizontu sedmi let.

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "První část, která spočívá ve vyklízení vnitřních prostor, je prakticky dokončena. A druhá část, která běží souběžně, to znamená inženýring, který spočívá v přípravě podkladů pro stavební povolení, v tuto chvíli běží. Je podaný na městě a společně se stavebním úřadem a dalšími odbory aktuálně konzultujeme veškeré podklady, které jsme předali."

Jaké práce budou dál následovat?

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "V tuto chvíli se chystáme, jakmile nám to počasí dovolí, odstrojit vnější plášť hliníkový, který je tady v tuto vidět za mnou."

Z objektu byly vyklizeny desítky tun materiálu. Od veškerého mobiliáře, inventáře i starých ekologických zátěží, jako jsou sklady chemických látek, nebezpečné odpady a další.

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "Od začátku veškeré bourací práce a veškeré materiály, které z nich máme, třídíme ve spolupráci Frýdeckou skládkou. A stejně tak to bude i s tímto pláštěm. V tuto chvíli máme opravdu veškeré pokoje, veškeré prostory, kompletně odstrojené. Odstrojené takzvaně až na zeď. To znamená oškrábány, vyčištěny, vyklizený. A jak se za chviličku podíváme, tak asi uvidíte ten rozdíl, který tady je."

Město Frýdek-Místek koupilo chátrající hotel Centrum v roce 2018. Původní plány na přestavbu a vybudování ubytování pro seniory se ukázaly kvůli technickým parametrům budovy jako nereálné. Finančně neefektivní se ukázala také varianta zbourání objektu a výstavby bytů, která by vyšla na půl miliardy korun. Frýdek-Místek proto hledal cestu, jak objekt zachránit a smysluplně a efektivně jej využít.

Radovan Hořínek (ANO, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jednoznačně se ukazuje, že prodat budovu bývalého hotelu Centrum městské společnosti DISTEP byla dobrá volba. Rekonstrukci tak tato společnost provádí a my jsme o jejím průběhu jako vedení města průběžně informováni na pravidelných schůzkách, které se mezi vedením města a společností DISTEP za tím účelem konají. Takže skutečně mohu potvrdit, že rekonstrukce pokračuje. DISTEP si volí takové tempo, které umožňuje se rekonstrukci plně věnovat a zároveň využívat volných zdrojů, které by jinak přišly vniveč ve společnosti. A to jak finančních, tak lidských. A skutečně za dobu, kdy společnost DISTEP hotel Centrum vlastní, tj. zhruba za dobu jednoho roku, tam práce výrazně pokročily. A to zejména v té vnitřní části, takže navenek zatím toho moc vidět není, ale skutečně vevnitř se udělalo mnoho práce."
Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "Objekt je rozdělený na dvě části takzvaný SO01, což je ten bývalý ubytovací trakt, kde budou následně rezidenční byty. A v bývalém restauračním traktu, tam chystáme technickoadministrativní zázemí pro společnost."

Rezidenční bydlení bude vytvořeno propojením původních hotelových pokojů. A nebude přitom třeba vůbec zasahovat do statiky objektu, ani nijak probourávat zdi. DISTEP to vymyslel tak, že průchody mezi pokoji udělají přes místa, kde byly původně stoupačky. V letošním roce chce společnost v rámci prací na objektu vyměnit okna, provézt zateplení budovy a venkovní omítky.

Nahlásit chybu


K tématu

Bývalý obchodní dům Ostravica-Textilia získá vzhled ze zlaté éry 30. let

2. června 2023 19:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Fasáda bývalého obchodního domu Ostravica-Textilia získá vzhled ze zlaté éry 30. let. Díky zručnosti štukatérů bude obsahovat dekorativní prvky typické pro období, kdy byl dům ve vrcholné architektonické kondici a zlaté časy zažíval rovněž ekonomicky. Kromě fasády návrh přináší ještě jednu novinku – skleněnou nástavbu, díky níž vzniknou dvě nová patra v nárožní části komplexu. Navržena jsou tak, aby se přizpůsobila stávajícím konstrukcím a ve výsledku zůstala zachována původní geometrie domu F. Neumanna.

Rekonstrukce pobočky Domova pro seniory ve Frýdku-Místku je před zahájením

22. května 2023 13:46 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Plán rekonstruovat pobočku domova pro seniory v ulici Školská ve Frýdku-Místku je těsně před zahájením. Město už podepsalo smlouvu se zhotovitelem a práce by měly začít v nejbližších dnech. Po rekonstrukci získá domov jedno patro navíc a výrazně zvýší se komfort pro budoucí klienty.

Věžový dům v Anenské ve Frýdku-Místku má za sebou náročnou revitalizaci

26. června 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Skončila další náročná revitalizace šestnáctipatrového domu v Anenské ulici ve Frýdku-Místku. Dům prošel zateplením, výměnou oken a také dostal nové balkony. Práce se kvůli komplikacím výrazně protáhly a vyšly na 30 milionů korun.


Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Noc s Andersenem strávily děti v knihovně, příběhy jim četl spisovatel

Zajímavý program si připravili knihovníci z Frýdlantu nad Ostravicí pro děti na Noc s Andersenem. Večer děti zahájily exkurzí do kostela a pak je čekaly hry v knihovně.

Práce na přestavbě bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku výrazně pokročily
Vydáno 4. března 2024 14:29, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku pokračuje rekonstrukce. Městská společnost DISTEP kompletně demontovala interiér a chystá se na odstrojení obkladů z vnější části budovy. Z hotelu mají být rezidenční byty a společnost tam přestěhuje své zázemí.

Bývalý hotel Centrum ve Frýdku-Místku koupila od města v roce 2022 městská společnost DISTEP za 44 milionů korun. Okamžitě se pustila do rekonstrukčních prací, které si provádí svépomocí a rozprostřela je do horizontu sedmi let.

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "První část, která spočívá ve vyklízení vnitřních prostor, je prakticky dokončena. A druhá část, která běží souběžně, to znamená inženýring, který spočívá v přípravě podkladů pro stavební povolení, v tuto chvíli běží. Je podaný na městě a společně se stavebním úřadem a dalšími odbory aktuálně konzultujeme veškeré podklady, které jsme předali."

Jaké práce budou dál následovat?

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "V tuto chvíli se chystáme, jakmile nám to počasí dovolí, odstrojit vnější plášť hliníkový, který je tady v tuto vidět za mnou."

Z objektu byly vyklizeny desítky tun materiálu. Od veškerého mobiliáře, inventáře i starých ekologických zátěží, jako jsou sklady chemických látek, nebezpečné odpady a další.

Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "Od začátku veškeré bourací práce a veškeré materiály, které z nich máme, třídíme ve spolupráci Frýdeckou skládkou. A stejně tak to bude i s tímto pláštěm. V tuto chvíli máme opravdu veškeré pokoje, veškeré prostory, kompletně odstrojené. Odstrojené takzvaně až na zeď. To znamená oškrábány, vyčištěny, vyklizený. A jak se za chviličku podíváme, tak asi uvidíte ten rozdíl, který tady je."

Město Frýdek-Místek koupilo chátrající hotel Centrum v roce 2018. Původní plány na přestavbu a vybudování ubytování pro seniory se ukázaly kvůli technickým parametrům budovy jako nereálné. Finančně neefektivní se ukázala také varianta zbourání objektu a výstavby bytů, která by vyšla na půl miliardy korun. Frýdek-Místek proto hledal cestu, jak objekt zachránit a smysluplně a efektivně jej využít.

Radovan Hořínek (ANO, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jednoznačně se ukazuje, že prodat budovu bývalého hotelu Centrum městské společnosti DISTEP byla dobrá volba. Rekonstrukci tak tato společnost provádí a my jsme o jejím průběhu jako vedení města průběžně informováni na pravidelných schůzkách, které se mezi vedením města a společností DISTEP za tím účelem konají. Takže skutečně mohu potvrdit, že rekonstrukce pokračuje. DISTEP si volí takové tempo, které umožňuje se rekonstrukci plně věnovat a zároveň využívat volných zdrojů, které by jinak přišly vniveč ve společnosti. A to jak finančních, tak lidských. A skutečně za dobu, kdy společnost DISTEP hotel Centrum vlastní, tj. zhruba za dobu jednoho roku, tam práce výrazně pokročily. A to zejména v té vnitřní části, takže navenek zatím toho moc vidět není, ale skutečně vevnitř se udělalo mnoho práce."
Jiří Čuda, předseda představenstva společnosti DISTEP: "Objekt je rozdělený na dvě části takzvaný SO01, což je ten bývalý ubytovací trakt, kde budou následně rezidenční byty. A v bývalém restauračním traktu, tam chystáme technickoadministrativní zázemí pro společnost."

Rezidenční bydlení bude vytvořeno propojením původních hotelových pokojů. A nebude přitom třeba vůbec zasahovat do statiky objektu, ani nijak probourávat zdi. DISTEP to vymyslel tak, že průchody mezi pokoji udělají přes místa, kde byly původně stoupačky. V letošním roce chce společnost v rámci prací na objektu vyměnit okna, provézt zateplení budovy a venkovní omítky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041844/prace-na-prestavbe-byvaleho-hotelu-centrum-ve-frydkumistku-vyrazne-pokrocily