Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sběrný dvůr pod estakádou ve Frýdku-Místku se nově výrazně zvětšil

Frýdek-Místek |  | Frýdlantský miniexpres

Obyvatelé Frýdku-Místku mohou ještě pohodlněji vozit odpad do sběrného dvoru pod estakádou. Nově byl totiž za necelé tři miliony korun výrazně rozšířen. Dá se do něj vjet autem a odpad pohodlně vyložit.

Město Frýdek-Místek po dohodě s Frýdeckou skládkou výrazně rozšířilo sběrný dvůr pod estakádou.

Richard Blahut, předseda představenstva Frýdecké skládky: "V minulosti jsme se pohybovali na velmi stísněném a malém prostoru. V době, kdy to patřilo ŘSD, tak jsme měli pronajaté jenom jedno pole sloupové, tak jsme tady měli takový menší sběrný dvůr, v podstatě jenom dvorek, kde mohli občané dávat celou škálu odpadů, ale neměli to v tom komfortu."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Došlo k navýšení těch kontejnerů na odpad. No a co se týče nějaké té užitečnosti pro občany, zvýšil se komfort, protože dříve tomu tak nebylo. Občan musel přijet s přívěsným vozíkem, zaparkovat ho vedle a všechno odnosit. Nyní je možné vjet s přívěsným vozíkem dovnitř a pohodlně ten odpad odevzdat."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jak jsme slíbili, tak jsme udělali rozšíření sběrného dvoru. Práce stály zhruba 3 miliony korun. Dohodli jsme se se skládkou, tam ta spolupráce je perfektní. My jsme získali pozemky od státu, tudíž k tomu mohlo dojít. A znamená to větší komfort jak pro skládku, tak pro občany. Protože je to uprostřed města."

Frýdecká skládka má ve městě čtyři sběrné dvory. Obecně bylo pravidlem, že ty největší navštívilo ročně až 10 tisíc lidí. Původní nejmenší dvůr pod estakádou sotva dva tisíce. To by se teď mělo změnit.

Richard Blahut, předseda představenstva Frýdecké skládky: "Teď ten sběrný dvůr se rozšířil z nějakých 430 metrů na 5 300 metrů čtverečních. A mohli jsme přidat další nádoby, další kontejnery, lidé jednou stranou mohou najet, projedou celým tím sběrným dvorem, umístí odpady do jednotlivých kontejnerů a zase druhou stranou vyjedou. Takže je to takové zefektivnění a zlepšení toho komfortu pro občany."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já bych tím pádem poprosil všechny občany, aby nedávali ty věci, které se jim nehodí, ty objemnější, které chtějí vyhodit, ke kontejnerům. Ale ať to odvezou do sběrného dvora, nedávají to k těm hnízdům popelnic, protože pak je s tím jenom práce. A musí se opět vynaložit další náklady, aby se to odvezlo. Chceme podpořit všechna opatření, aby se zabránilo znečišťování veřejného prostranství a aby tady ve městě byl pořádek."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě jsme rádi, že ty sběrné dvory tady jsou. Občané zde mohou odkládat nebezpečné odpady, mohou tady odkládat nábytek, elektrozařízení a tak dále. Samozřejmě do sběrných dvorů nepatří pneumatiky, biologicky rozložitelný odpad."

Sběrný dvůr pod estakádou má otevřeno od pondělí do pátku od 9:00 do 17:00 hodin a v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin. Občané města sem mohou vozit odpad zdarma.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdecká skládka přebírá plasty ručně. Město apeluje na správné třídění odpadů

7,5 tuny plastu denně. Tolik projde pod rukama odpadu ženám na třídící lince Frýdecké skládky. Plasty se totiž dotřiďují ručně. Proto je velmi důležité, aby lidé správně třídili odpad. V plastech se totiž často nachází věci, které by tam vůbec neměly být.

Třídění má ve Frýdku-Místku pomoci nenavyšovat poplatky za svoz odpadů

Frýdek-Místek letos nezvýšil poplatek za odpad. Důvodem je snaha motivovat veřejnost ke třídění odpadů, což pomáhá zajistit nižší ceny. Nově byly k rodinným domům rozmístěny kontejnery na plast a změněn harmonogram svozu odpadu na jednou za 14 dní.

Rodinné domy ve Frýdku-Místku dostávají nádoby na plast. Město motivuje k třídění odpadů

16. listopadu 2023 12:12 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Rodinné domy ve Frýdku-Místku dostávají v těchto dnech nové nádoby na plasty. Cílem tohoto rozšíření je motivovat veřejnost ke třídění odpadů, aby mohlo město udržet cenu poplatků za odpady a nemuselo ji zvyšovat. 4 500 nádob se bude rozmísťovat zhruba měsíc.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Sběrný dvůr pod estakádou ve Frýdku-Místku se nově výrazně zvětšil
Vydáno 28. března 2024 16:16, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Obyvatelé Frýdku-Místku mohou ještě pohodlněji vozit odpad do sběrného dvoru pod estakádou. Nově byl totiž za necelé tři miliony korun výrazně rozšířen. Dá se do něj vjet autem a odpad pohodlně vyložit.

Město Frýdek-Místek po dohodě s Frýdeckou skládkou výrazně rozšířilo sběrný dvůr pod estakádou.

Richard Blahut, předseda představenstva Frýdecké skládky: "V minulosti jsme se pohybovali na velmi stísněném a malém prostoru. V době, kdy to patřilo ŘSD, tak jsme měli pronajaté jenom jedno pole sloupové, tak jsme tady měli takový menší sběrný dvůr, v podstatě jenom dvorek, kde mohli občané dávat celou škálu odpadů, ale neměli to v tom komfortu."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Došlo k navýšení těch kontejnerů na odpad. No a co se týče nějaké té užitečnosti pro občany, zvýšil se komfort, protože dříve tomu tak nebylo. Občan musel přijet s přívěsným vozíkem, zaparkovat ho vedle a všechno odnosit. Nyní je možné vjet s přívěsným vozíkem dovnitř a pohodlně ten odpad odevzdat."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jak jsme slíbili, tak jsme udělali rozšíření sběrného dvoru. Práce stály zhruba 3 miliony korun. Dohodli jsme se se skládkou, tam ta spolupráce je perfektní. My jsme získali pozemky od státu, tudíž k tomu mohlo dojít. A znamená to větší komfort jak pro skládku, tak pro občany. Protože je to uprostřed města."

Frýdecká skládka má ve městě čtyři sběrné dvory. Obecně bylo pravidlem, že ty největší navštívilo ročně až 10 tisíc lidí. Původní nejmenší dvůr pod estakádou sotva dva tisíce. To by se teď mělo změnit.

Richard Blahut, předseda představenstva Frýdecké skládky: "Teď ten sběrný dvůr se rozšířil z nějakých 430 metrů na 5 300 metrů čtverečních. A mohli jsme přidat další nádoby, další kontejnery, lidé jednou stranou mohou najet, projedou celým tím sběrným dvorem, umístí odpady do jednotlivých kontejnerů a zase druhou stranou vyjedou. Takže je to takové zefektivnění a zlepšení toho komfortu pro občany."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já bych tím pádem poprosil všechny občany, aby nedávali ty věci, které se jim nehodí, ty objemnější, které chtějí vyhodit, ke kontejnerům. Ale ať to odvezou do sběrného dvora, nedávají to k těm hnízdům popelnic, protože pak je s tím jenom práce. A musí se opět vynaložit další náklady, aby se to odvezlo. Chceme podpořit všechna opatření, aby se zabránilo znečišťování veřejného prostranství a aby tady ve městě byl pořádek."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě jsme rádi, že ty sběrné dvory tady jsou. Občané zde mohou odkládat nebezpečné odpady, mohou tady odkládat nábytek, elektrozařízení a tak dále. Samozřejmě do sběrných dvorů nepatří pneumatiky, biologicky rozložitelný odpad."

Sběrný dvůr pod estakádou má otevřeno od pondělí do pátku od 9:00 do 17:00 hodin a v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin. Občané města sem mohou vozit odpad zdarma.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042307/sberny-dvur-pod-estakadou-ve-frydku-mistku-se-nove-vyrazne-zvetsil