Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální projekty ve Frýdku-Místku budou pokračovat i pod novým náměstkem

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Výstavba Alzheimer centra, Domovinky i nového krizového bydlení Bethel. Ale také rozvoj služeb pro seniory a matky s dětmi. To jsou projekty, ve kterých chce ve Frýdku-Místku pokračovat nově zvolený náměstek pro sociální oblast.

Marcel Sikora zastával pozici náměstka pro sociální oblast ve Frýdku-Místku už v letech 2018 až 2021. Po nedávné změně koalice na magistrátu se do funkce opět vrátil. A chce dál pokračovat v rozjetých projektech a navázat na realizaci těch, které se započaly za jeho minulého působení.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jedná se zejména o výstavbu Alzheimer centra. Byť toto zařízení bude realizovat soukromá společnost Clementas Medela, tak bude potřeba součinnost i města. Vznik tohoto zařízení na území města je pro mě obrovskou prioritou. Populace totiž stárne a v zařízeních tohoto typu jsou opravdu stovky zájemců. A díky tomu, že zde vznikne třeba 100 nových míst, tak to bude obrovská pomoc pro naše obyvatele. Jsem rád, že provozovatelem tohoto zařízení bude právě společnost Clementas Medela, která již provozuje zařízení na Ostravici, ve Frýdlantu nad Ostravicí a v minulých dnech také začala s výstavbou domova se zvláštním režimem v Příboře."

Ve stejné lokalitě, nazvané Berlín 2, počítá město také s výstavbou denního centra Domovinka, kterou má realizovat přímo město.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Což je zařízení s denním pobytem, které je určeno například pro osoby s Alzheimerovou chorobou. Ale tito uživatelé žijí stále ve svém přirozeném prostředí. A přes den tráví svůj volný čas v Domovince. Tím, dokážeme pomoci třeba rodinám, které se o své blízké starají. V současné době máme toto zařízení s kapacitou pro 18 uživatelů. Ale novou budovou se kapacita zvýší na 40 osob."

Dalším velkým projektem je plán výstavby nového krizového bydlení Bethel, které využívají osoby bez přístřeší.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stav současné budovy je totiž velmi nevyhovující. A my počítáme s výstavbou ve stejné lokalitě, tedy v oblasti Bahno-Příkopy. V současné době se zpracovává projektová dokumentace a až bude stavba hotová, tak se počítá i s umístěním výdejny potravinové pomoci, která je aktuálně v bytovém domě na Malém Koloredově."

Výstavbu Domovinky i krizového bydlení Bethel výrazně podpoří dotace z evropských fondů.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rozhodně také mohu slíbit, že budeme dále pokračovat s velmi oblíbenou službou Senior Taxi, kterou jsem zavedl právě v roce 2020, na kterou si již senioři zvykli a je velmi využívaná. Dlouhodobě mě také oslovují třeba maminky s dětmi, že ve Frýdku-Místku chybí nějaké centrum pro rodiny, centrum pro maminky s malými dětmi. My jsme měli myšlenku, že by takové centrum mohlo vzniknout v Českém domě, který město mohlo v minulosti nabýt. S naším koaličním partnerem hnutí Naše Město, si myslím, že máme společné vnímání, kam by se měl Frýdek-Místek posunout, proto věřím, že právě i rodinné centrum by mohlo ve Frýdku-Místku vzniknout."

Náměstkovi byly svěřeny kompetence v oblasti sociální péče, sociálních služeb a zdravotnictví a protidrogových aktivit a prevence.

Nahlásit chybu


K tématu

Ve Frýdku-Místku uvedli v život v roce 2023 několik sociálních projektů

28. prosince 2023 11:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Příspěvky na obědy pro školáky. Práce pro lidi bez domova. Nebo úprava přidělování sociálních bytů. Náměstkyně primátora Frýdku-Místku Leona Sárkőziová zhodnotila úspěšné projekty roku 2023.

Samoživitelé ve Frýdku-Místku mohou dočasně získat městský byt

Frýdek-Místek připravil nové zásady pro přidělování bytů pro sociálně znevýhodněné občany. Vstřícný krok se týká především rodičů samoživitelů. Po splnění řady kritérií mohou získat byt na až na tři roky. Během té doby si musí svou situaci vyřešit a najít trvalé bydlení.

Samoživitelky budou mít ve Frýdku-Místku větší šanci získat městský byt

Frýdek-Místek nově upravil systém přidělování městských bytů. Ten má pomoci s hledáním bydlení hlavně matkám samoživitelkám. Město už pro ně zároveň vyčlenilo několik bytů. Smlouvy budou uzavírány za běžných podmínek a nájmů. Maximálně však na dobu tří let.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Sociální projekty ve Frýdku-Místku budou pokračovat i pod novým náměstkem
Vydáno 1. dubna 2024 9:54, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Výstavba Alzheimer centra, Domovinky i nového krizového bydlení Bethel. Ale také rozvoj služeb pro seniory a matky s dětmi. To jsou projekty, ve kterých chce ve Frýdku-Místku pokračovat nově zvolený náměstek pro sociální oblast.

Marcel Sikora zastával pozici náměstka pro sociální oblast ve Frýdku-Místku už v letech 2018 až 2021. Po nedávné změně koalice na magistrátu se do funkce opět vrátil. A chce dál pokračovat v rozjetých projektech a navázat na realizaci těch, které se započaly za jeho minulého působení.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jedná se zejména o výstavbu Alzheimer centra. Byť toto zařízení bude realizovat soukromá společnost Clementas Medela, tak bude potřeba součinnost i města. Vznik tohoto zařízení na území města je pro mě obrovskou prioritou. Populace totiž stárne a v zařízeních tohoto typu jsou opravdu stovky zájemců. A díky tomu, že zde vznikne třeba 100 nových míst, tak to bude obrovská pomoc pro naše obyvatele. Jsem rád, že provozovatelem tohoto zařízení bude právě společnost Clementas Medela, která již provozuje zařízení na Ostravici, ve Frýdlantu nad Ostravicí a v minulých dnech také začala s výstavbou domova se zvláštním režimem v Příboře."

Ve stejné lokalitě, nazvané Berlín 2, počítá město také s výstavbou denního centra Domovinka, kterou má realizovat přímo město.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Což je zařízení s denním pobytem, které je určeno například pro osoby s Alzheimerovou chorobou. Ale tito uživatelé žijí stále ve svém přirozeném prostředí. A přes den tráví svůj volný čas v Domovince. Tím, dokážeme pomoci třeba rodinám, které se o své blízké starají. V současné době máme toto zařízení s kapacitou pro 18 uživatelů. Ale novou budovou se kapacita zvýší na 40 osob."

Dalším velkým projektem je plán výstavby nového krizového bydlení Bethel, které využívají osoby bez přístřeší.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stav současné budovy je totiž velmi nevyhovující. A my počítáme s výstavbou ve stejné lokalitě, tedy v oblasti Bahno-Příkopy. V současné době se zpracovává projektová dokumentace a až bude stavba hotová, tak se počítá i s umístěním výdejny potravinové pomoci, která je aktuálně v bytovém domě na Malém Koloredově."

Výstavbu Domovinky i krizového bydlení Bethel výrazně podpoří dotace z evropských fondů.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rozhodně také mohu slíbit, že budeme dále pokračovat s velmi oblíbenou službou Senior Taxi, kterou jsem zavedl právě v roce 2020, na kterou si již senioři zvykli a je velmi využívaná. Dlouhodobě mě také oslovují třeba maminky s dětmi, že ve Frýdku-Místku chybí nějaké centrum pro rodiny, centrum pro maminky s malými dětmi. My jsme měli myšlenku, že by takové centrum mohlo vzniknout v Českém domě, který město mohlo v minulosti nabýt. S naším koaličním partnerem hnutí Naše Město, si myslím, že máme společné vnímání, kam by se měl Frýdek-Místek posunout, proto věřím, že právě i rodinné centrum by mohlo ve Frýdku-Místku vzniknout."

Náměstkovi byly svěřeny kompetence v oblasti sociální péče, sociálních služeb a zdravotnictví a protidrogových aktivit a prevence.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042318/socialni-projekty-ve-frydkumistku-budou-pokracovat-i-pod-novym-namestkem