Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Odbor sociálních služeb ve Frýdku-Místku spustil v dubnu aktualizaci žádostí o přidělení bytů v Penzionu pro seniory v Lískovecké ulici.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ty žádosti aktualizují tak, že přijdou na odbor sociálních služeb na ulici Radniční 1149 a to až do 27. června, do kdy musí být ta aktualizace podána. Zájem o toto bydlení je mezi seniory velký. V současné době je v pořadníku zhruba 60 zájemců o bydlení na ulici Lískovecká."
Jaroslav Chlebek, ředitel Penzionu pro seniory F-M: "My nahlásíme na magistrát uvolněný byt, který zhruba do tří týdnů se vyčistí, vyklidí, vymaluje. A na základě toho nám z magistrátu přicházejí konkrétní lidé, kteří jsou v pořadníku. A my s nimi uzavíráme nájemní smlouvy."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My se snažíme tady opravdu investovat. Během roku 2018 až 2021 probíhala výměna bytových jader a výměna kuchyňských koutů. Dále se tady investuje i do zeleně okolo penzionu. Uživatelé tady mají i venkovní posezení, workout, je tady i klub seniorů, který čítá zhruba 45 uživatelů, kde senioři provádějí společné aktivity."
Jaroslav Chlebek, ředitel Penzionu pro seniory F-M: "My jako příspěvková organizace máme tři registrované sociální služby. Máme tu jednotku domova pro seniory, kde je 14 lůžek, plus odlehčovací služba, kde jsou 4 lůžka a plus ještě poskytujeme terénní pečovatelskou službu v rámci tohoto objektu. Je tu 167 bytových jednotek, z toho je 132 jednopokojových bytů, 33 dvoupokojových a dva třípokojové byty. Průběžně se obsazují ty byty. Takže si myslím, že lidé se tady cítí spokojeně a mají tady své přirozené prostředí."

Kompletní rekonstrukce bytových jader, včetně kuchyňských linek a sporáků vyšla město na 44 milionů korun. Aktuálně má penzion v zásobníku investičních akcí také plán na rekonstrukci výtahů

Nahlásit chybu


K tématu

Domov pro seniory Frýdek-Místek oslavil 25 let svého fungování

26. června 2023 10:59 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Budova domova pro seniory Frýdek-Místek slouží klientům už 25 let. Při té příležitosti uspořádal domov pro klienty a zaměstnance velkou oslavu. Nechyběla hudba, tanec a dobré jídlo i pití. Pro zájemce byla k dispozici i prezentace poskytovaných služeb.

Pobočka Domova pro seniory ve Frýdku-Místku prochází rekonstrukcí

27. listopadu 2023 16:52 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pobočka domova pro seniory ve Školské ulici ve Frýdku-Místku prochází kompletní rekonstrukcí. Budova už má přistavěno další patro a také probíhají práce na rozvodech. Hotovo má být do léta příštího roku. V domově vznikne 27 lůžek s vysokým komfortem pro klienty.

Domov pro seniory Frýdek-Místek má nové akvárium i digitální informační tabuli

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku pracuje stále na tom, aby se tam klienti cítili co nejlépe. Nově sem pořídili do vstupní haly velké akvárium o objemu 400 litrů. Dále také digitální informační tabuli, která přináší aktuální informace nejen z domova, ale i různé zajímavosti a rady z celého světa.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Nový lesopark na okraji Frýdku-Místku těší návštěvníky

Na okraji Frýdku-Místku vznikl nový lesopark. Vybudoval ho soukromý investor Gevorg Avetisjan a zpřístupnil ho veřejnosti. Do budoucna by kvůli nečekaně velkému zájmu chtěl park ještě rozšířit. Jeho počin pro společnost ocenili návštěvníci i vedení města.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti
Vydáno 11. dubna 2024 13:46, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Odbor sociálních služeb ve Frýdku-Místku spustil v dubnu aktualizaci žádostí o přidělení bytů v Penzionu pro seniory v Lískovecké ulici.

Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ty žádosti aktualizují tak, že přijdou na odbor sociálních služeb na ulici Radniční 1149 a to až do 27. června, do kdy musí být ta aktualizace podána. Zájem o toto bydlení je mezi seniory velký. V současné době je v pořadníku zhruba 60 zájemců o bydlení na ulici Lískovecká."
Jaroslav Chlebek, ředitel Penzionu pro seniory F-M: "My nahlásíme na magistrát uvolněný byt, který zhruba do tří týdnů se vyčistí, vyklidí, vymaluje. A na základě toho nám z magistrátu přicházejí konkrétní lidé, kteří jsou v pořadníku. A my s nimi uzavíráme nájemní smlouvy."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My se snažíme tady opravdu investovat. Během roku 2018 až 2021 probíhala výměna bytových jader a výměna kuchyňských koutů. Dále se tady investuje i do zeleně okolo penzionu. Uživatelé tady mají i venkovní posezení, workout, je tady i klub seniorů, který čítá zhruba 45 uživatelů, kde senioři provádějí společné aktivity."
Jaroslav Chlebek, ředitel Penzionu pro seniory F-M: "My jako příspěvková organizace máme tři registrované sociální služby. Máme tu jednotku domova pro seniory, kde je 14 lůžek, plus odlehčovací služba, kde jsou 4 lůžka a plus ještě poskytujeme terénní pečovatelskou službu v rámci tohoto objektu. Je tu 167 bytových jednotek, z toho je 132 jednopokojových bytů, 33 dvoupokojových a dva třípokojové byty. Průběžně se obsazují ty byty. Takže si myslím, že lidé se tady cítí spokojeně a mají tady své přirozené prostředí."

Kompletní rekonstrukce bytových jader, včetně kuchyňských linek a sporáků vyšla město na 44 milionů korun. Aktuálně má penzion v zásobníku investičních akcí také plán na rekonstrukci výtahů

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042527/zajemci-o-byt-v-penzionu-pro-seniory-frydekmistek-museji-aktualizovat-sve-zadosti