Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Pravidelně každé úterý a čtvrtek se ve Frýdku-Místku provádí blokové čištění ulic.

Monika Legerská, mistr provozu komunikace, TS F-M: "Blokové čištění probíhá ráno od 8:00 hodin, kdy tady najede městská policie, naše technika. S tím, že většinou ruční úklid, který tady probíhá, oškrab chodníků, zametení v rozích, ten už tady bývá kolem 7:30 hodin, ale oficiálně blokovka začíná v 8:00 hodin."

Technickým službám asistují strážníci městské policie, kteří vypisují pokuty a nahrávají na kameru přesun vozidel, která nerespektují dopravní značení zákaz stání v době blokového čištění.

Monika Legerská, mistr provozu komunikace, TS F-M: "Dopravní značení na blokových čištěních se dává týden dopředu. S tím, že spousta občanů toto dopravní značení vůbec nerespektuje a zůstává zaparkováno na těch ulicích. Největší problém, co je, tak jsou zaparkovaná auta. Čekají do poslední chvíle ti lidé, jestli je odtáhneme, neodtáhneme."

V takovém případě zaplatí řidiči pokutu za zákaz parkování a také za odtah vozidla na jiné místo.

Monika Legerská, mistr provozu komunikace, TS F-M: "Blokové čištění se provádí v některých ulicích etapově, že se musí rozdělit na dvě, tři etapy. Protože buď je ta ulice dlouhá nebo je tam tolik parkovacích míst, že se to nedá udělat najednou. Není to s tím, že bychom to nezvládli my technicky, ale je to o tom, že ta auta nemají kde přeparkovat."

Na frekventovaných místech, jako je 8. pěší pluk, Sadová, Palackého nebo na parkovišti pod magistrátem se blokové čištění provádí o víkendu.

Monika Legerská, mistr provozu komunikace, TS F-M: "V letošním roce jsme zkusili najet na nový systém, který teď zkoušíme. Na některých ulicích se bude dělat jednou za dva roky. A tím pádem nám zůstanou volné termíny, které my využijeme na jiné ulice. Které doposud třeba byly čištěny jenom sporadicky. Ať se dostaneme ke kanálovým vpustím, do zákoutí, kde se není schopen dostat zametač v dnešní době."

Současně s blokovým čištěním probíhá ve městě také jarní úklid.

Monika Legerská, mistr provozu komunikace, TS F-M: " Pro letošní rok máme devět lidí. S tím, že ti se podílejí i na blokovém čištění. Mimo úterý a čtvrtek se pohybují v těch sídlištích, kde uklízejí vnitrobloky, uklízejí chodníky, kde se dostanou, kolem zaparkovaných aut. Ale s nějakým rozestupem, kde se dostanou. A pak se snažíme tam poslat ještě zametač za nimi, aby to umyl a bylo to co nejvíce čisté."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku—Místku: "Já bych chtěl poděkovat moc technickým službám, které každoročně se starají o jarní úklid. Po tom zimním období, velkým pomocníkem technickým službám je samočisticí stroj, který se osvědčil v minulém roce. Tento stroj využívají zejména k odstranění větších nečistot. Zbytků nějakého posypového materiálu po té zimní údržbě. No a co se týče těch pěších a historických zón, tak tam pomáhají vysavače."

Kompletní harmonogram blokového čištění a jarního úklidu najdou lidé na webu města.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidiči nově odbočí ve Frýdku-Místku z Frýdlantské na Hlavní. Město rozjíždí úpravy průtahu

13. července 2023 11:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek zavedl první změnu na Hlavní třídě po otevření obchvatu. Nově bylo obnoveno odbočení vlevo z ulice Frýdlantská. Postupně se připravují i další úpravy, které by v budoucnu měly ulici Hlavní zklidnit a usnadnit přes ni řidičům průjezd a chodcům přechod.

Ve Frýdeckém lese se buduje nová zastávka MHD, kvůli bezpečnosti cestujících

Frýdek-Místek buduje úplně novou autobusovou zastávku ve Frýdeckém lese na Panských Nových Dvorech. Její zřízení požadovali tamní občané, protože v místě je velký provoz a pohybují se tam děti při cestě do školy a zpět. Práce probíhají bez přerušení provozu frekventované cesty a potrvají tři měsíce.

Ve Frýdku-Místku už začaly provizorní opravy výtluků na cestách

Technické služby ve Frýdku-Místku už začaly s prvními provizorními opravami výtluků na městských silnicích. Oprava probíhá pomocí studené obalované asfaltové směsi. Obalovny s teplým asfaltem se totiž rozjedou až na jaře. Až poté pak přijdou na řadu velké celoplošné opravy komunikací.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Nový lesopark na okraji Frýdku-Místku těší návštěvníky

Na okraji Frýdku-Místku vznikl nový lesopark. Vybudoval ho soukromý investor Gevorg Avetisjan a zpřístupnil ho veřejnosti. Do budoucna by kvůli nečekaně velkému zájmu chtěl park ještě rozšířit. Jeho počin pro společnost ocenili návštěvníci i vedení města.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku
Vydáno 11. dubna 2024 16:16, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Pravidelně každé úterý a čtvrtek se ve Frýdku-Místku provádí blokové čištění ulic.

Monika Legerská, mistr provozu komunikace, TS F-M: "Blokové čištění probíhá ráno od 8:00 hodin, kdy tady najede městská policie, naše technika. S tím, že většinou ruční úklid, který tady probíhá, oškrab chodníků, zametení v rozích, ten už tady bývá kolem 7:30 hodin, ale oficiálně blokovka začíná v 8:00 hodin."

Technickým službám asistují strážníci městské policie, kteří vypisují pokuty a nahrávají na kameru přesun vozidel, která nerespektují dopravní značení zákaz stání v době blokového čištění.

Monika Legerská, mistr provozu komunikace, TS F-M: "Dopravní značení na blokových čištěních se dává týden dopředu. S tím, že spousta občanů toto dopravní značení vůbec nerespektuje a zůstává zaparkováno na těch ulicích. Největší problém, co je, tak jsou zaparkovaná auta. Čekají do poslední chvíle ti lidé, jestli je odtáhneme, neodtáhneme."

V takovém případě zaplatí řidiči pokutu za zákaz parkování a také za odtah vozidla na jiné místo.

Monika Legerská, mistr provozu komunikace, TS F-M: "Blokové čištění se provádí v některých ulicích etapově, že se musí rozdělit na dvě, tři etapy. Protože buď je ta ulice dlouhá nebo je tam tolik parkovacích míst, že se to nedá udělat najednou. Není to s tím, že bychom to nezvládli my technicky, ale je to o tom, že ta auta nemají kde přeparkovat."

Na frekventovaných místech, jako je 8. pěší pluk, Sadová, Palackého nebo na parkovišti pod magistrátem se blokové čištění provádí o víkendu.

Monika Legerská, mistr provozu komunikace, TS F-M: "V letošním roce jsme zkusili najet na nový systém, který teď zkoušíme. Na některých ulicích se bude dělat jednou za dva roky. A tím pádem nám zůstanou volné termíny, které my využijeme na jiné ulice. Které doposud třeba byly čištěny jenom sporadicky. Ať se dostaneme ke kanálovým vpustím, do zákoutí, kde se není schopen dostat zametač v dnešní době."

Současně s blokovým čištěním probíhá ve městě také jarní úklid.

Monika Legerská, mistr provozu komunikace, TS F-M: " Pro letošní rok máme devět lidí. S tím, že ti se podílejí i na blokovém čištění. Mimo úterý a čtvrtek se pohybují v těch sídlištích, kde uklízejí vnitrobloky, uklízejí chodníky, kde se dostanou, kolem zaparkovaných aut. Ale s nějakým rozestupem, kde se dostanou. A pak se snažíme tam poslat ještě zametač za nimi, aby to umyl a bylo to co nejvíce čisté."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku—Místku: "Já bych chtěl poděkovat moc technickým službám, které každoročně se starají o jarní úklid. Po tom zimním období, velkým pomocníkem technickým službám je samočisticí stroj, který se osvědčil v minulém roce. Tento stroj využívají zejména k odstranění větších nečistot. Zbytků nějakého posypového materiálu po té zimní údržbě. No a co se týče těch pěších a historických zón, tak tam pomáhají vysavače."

Kompletní harmonogram blokového čištění a jarního úklidu najdou lidé na webu města.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042528/nekteri-ridici-nerespektuji-zakaz-zastaveni-pri-blokovem-cisteni-ve-frydkumistku