Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Frýdek-Místek |  | Regionální zprávy POLAR

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

Jez na řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Ve vodě je mladá dívka, kterou drží strážník na záchranném laně a do vody se vrhá státní policista.

zasahující policisté: "Hoď mi ten pytlík."

Dívka měla štěstí v neštěstí, po pádu do vody se chytila kusu dřeva a ve byla dobrých 15 minut, než si jí všiml náhodný kolemjdoucí a přivolal záchranné složky. Dívce spadl dolů mobilní telefon, chtěla ho vytáhnout, jenže na kamenech uklouzla a skončila v řece.

zachráněná dívka: "Telefon mi vyklouzl z tašky a v reflexu jsem se ho snažila na kamenné zdi chytit. Vůbec mě v ten moment nenapadlo, že by mi to mohlo nahoře uklouznout. Kdyby mi telefon spadl do splavu, tak by mě ani nenapadlo pro něj jít. Jsem moc vděčná za záchranu a děkuji všem, kteří mi pomohli. Už na místě jsem se také omlouvala, že kvůli takové blbosti mě museli zachraňovat."
Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policista uchopil ženu tak, aby ji proud nestrhl. Následně ji také ovázal kolem těla lano z házecího pytlíku tak, aby byla opravdu jištěna.
Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči oblečeni do speciálních obleků pro práci na vodě započali ihned po příjezdu na místo události záchranné práce. Zachránili nejprve zraněnou a vyčerpanou ženu. Posléze pomohli do bezpečí pevné půdy pod nohama i policistovi."
zasahující policisté a hasiči: "Budete tahat jo. Pojď, drž to lano. Dobré."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacientka se záchranáři komunikovala, nejevila známky tonutí, byla však silně podchlazená a měla zraněnou hlavu. Posádka jí zajistila tepelný komfort a po provedení přednemocniční neodkladné péče ženu transportovala do frýdecko-místecké nemocnice."

Perfektní souhra členů integrovaného záchranného systému a také kapka štěstí zachránila dívce život. Voda u splavu se točí ve válci a v místě je silný proud. Pomohla také záchranná podkova, která je u jezu k dispozici.

Nahlásit chybu


K tématu

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Dívka se topila v řece Ostravici, spadl jí tam telefon. Zachránili ji policisté a hasiči

17. dubna 2024 8:34 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

21leté dívce padl mezi kameny v řece Ostravici ve Frýdku-Místku telefon. Chtěla ho vytáhnout, spadla do vody a strhl ji proud. Náhodný svědek zburcoval záchranné složky. Jako první byl na místě strážník městské policie, který držel dívku na laně. Do vody se pak pro dívku vrhl státní policista.

V opavském Stříbrném jezeře se topil patnáctiletý chlapec

19. července 2023 17:56 | Opava | Jiří Cileček

Další případ tonutí na opavském Stříbrném jezeře zaměstnal ve středu odpoledne záchranáře. Topil se tam patnáctiletý chlapec. Vytáhli ho kamarádi a svědci, kteří mu poskytli první pomoc. Sanitka ho poté převezla do nemocnice.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 20. května 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči
Vydáno 17. dubna 2024 15:53, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

Jez na řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Ve vodě je mladá dívka, kterou drží strážník na záchranném laně a do vody se vrhá státní policista.

zasahující policisté: "Hoď mi ten pytlík."

Dívka měla štěstí v neštěstí, po pádu do vody se chytila kusu dřeva a ve byla dobrých 15 minut, než si jí všiml náhodný kolemjdoucí a přivolal záchranné složky. Dívce spadl dolů mobilní telefon, chtěla ho vytáhnout, jenže na kamenech uklouzla a skončila v řece.

zachráněná dívka: "Telefon mi vyklouzl z tašky a v reflexu jsem se ho snažila na kamenné zdi chytit. Vůbec mě v ten moment nenapadlo, že by mi to mohlo nahoře uklouznout. Kdyby mi telefon spadl do splavu, tak by mě ani nenapadlo pro něj jít. Jsem moc vděčná za záchranu a děkuji všem, kteří mi pomohli. Už na místě jsem se také omlouvala, že kvůli takové blbosti mě museli zachraňovat."
Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policista uchopil ženu tak, aby ji proud nestrhl. Následně ji také ovázal kolem těla lano z házecího pytlíku tak, aby byla opravdu jištěna.
Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči oblečeni do speciálních obleků pro práci na vodě započali ihned po příjezdu na místo události záchranné práce. Zachránili nejprve zraněnou a vyčerpanou ženu. Posléze pomohli do bezpečí pevné půdy pod nohama i policistovi."
zasahující policisté a hasiči: "Budete tahat jo. Pojď, drž to lano. Dobré."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacientka se záchranáři komunikovala, nejevila známky tonutí, byla však silně podchlazená a měla zraněnou hlavu. Posádka jí zajistila tepelný komfort a po provedení přednemocniční neodkladné péče ženu transportovala do frýdecko-místecké nemocnice."

Perfektní souhra členů integrovaného záchranného systému a také kapka štěstí zachránila dívce život. Voda u splavu se točí ve válci a v místě je silný proud. Pomohla také záchranná podkova, která je u jezu k dispozici.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042623/divka-se-topila-v-rece-ostravici-ve-frydkumistku-zachranili-ji-policiste-a-hasici