Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Velká zelená plocha vedle Sekerovy vily u sídliště Slezská ve Frýdku-Místku. Už několik let se tady připravuje projekt na výstavbu nového parkoviště. To má nabídnout na čtyři desítky parkovacích míst. A zároveň místo proměnit v malou zelenou oázu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Začneme koncem května. Realizátorem stavby budou Technické služby. Součástí parkoviště bude také úprava zeleně, výsadba nových stromů a budeme respektovat nové trendy. Je to složení povrchu ze zatravňovacích dlaždic. To znamená vsakování vody a další příjezdová komunikace bude také řešena tak, ať voda neodtéká do kanalizace, ale do podloží. Ve Frýdku-Místku je trochu problém, protože tady máme jílovité půdy, takže uvidíme, jak se nám to osvědčí v praxi. Doufáme, že tím přispějeme i ke zlepšení hospodaření s dešťovými vodami. A doufáme, že do konce roku bude stavba hotová."

Nové parkoviště má zároveň plynule navázat jako rozšíření na přilehlý park. Varianta zeleného parkování má za cíl nezvyšovat betonovou zástavbu ve městě.

Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chybí tady stále parkovací místa. Ale nechtěl bych to činit na úkor zeleně, ale naopak za podpory zeleně. To znamená, pokud se vybuduje nějaké nové parkovací místo, tak aby u toho byla samozřejmě nějaká výsadba dřevin, aby u toho byla zeleň. Aby to plnilo funkčnost a zároveň to bylo i vzhledné. Takovým typickým příkladem by mělo být parkoviště u Sekerovy vily. Nebo parkoviště Na Půstkách, kde by měly vzniknout ty náležitosti."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Předpokládaný náklad je do dvaceti milionů korun. Teď ještě probíhají drobné korekce, protože tam máme problém s jedním materiálem, kde si ověřujeme jeho vlastnosti. Navrhl ho projektant, není úplně ověřený ještě, takže tam se dohadujeme s projektantem ohledně ceny."

Město také věří, že revitalizací území mezi Staroměstskou, Těšínskou a Nádražní, přibyde pro obyvatele sídliště zhruba 200 nových parkovacích míst. Aktuálně se také řeší možnost přestavby bývalého kina Petra Bezruče na parkovací dům, který by nabídl více než 300 míst.

Nahlásit chybu


K tématu

Studie potvrdila možnost přeměny bývalého kina ve Frýdku-Místku na parkovací dům

11. prosince 2023 11:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek už má studii na nový parkovací dům. Ten by mohl vzniknout přestavbou bývalého Kina Petra Bezruče. Má nabídnout přes 300 parkovacích míst a také zachovat některé dodnes fungující prostory bývalého kulturního centra. Nyní se bude hledat zhotovitel projektové dokumentace.

Frýdek-Místek dočasně omezil parkování na Zámeckém náměstí

21. září 2023 16:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek na zkoušku omezil parkování ve středu Zámeckého náměstí. Připojilo se tak k Evropskému týdnu mobility, jehož smyslem je upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná k životnímu prostředí. O další podobě parkování na náměstí chce město ještě dál jednat.

Frýdek-Místek vyjednal pro obyvatele podmínky parkování u Tesca na Slezské

Frýdek-Místek dohodl nové podmínky parkování u malého Tesca na Slezské. Řidiči budou moci parkoviště u obchodu využít mimo otevírací dobu. Zároveň ještě letos město vybuduje nové parkoviště u Sekerovy vily, které je od prodejny naproti přes cestu.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 20. května 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos
Vydáno 18. dubna 2024 13:26, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Velká zelená plocha vedle Sekerovy vily u sídliště Slezská ve Frýdku-Místku. Už několik let se tady připravuje projekt na výstavbu nového parkoviště. To má nabídnout na čtyři desítky parkovacích míst. A zároveň místo proměnit v malou zelenou oázu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Začneme koncem května. Realizátorem stavby budou Technické služby. Součástí parkoviště bude také úprava zeleně, výsadba nových stromů a budeme respektovat nové trendy. Je to složení povrchu ze zatravňovacích dlaždic. To znamená vsakování vody a další příjezdová komunikace bude také řešena tak, ať voda neodtéká do kanalizace, ale do podloží. Ve Frýdku-Místku je trochu problém, protože tady máme jílovité půdy, takže uvidíme, jak se nám to osvědčí v praxi. Doufáme, že tím přispějeme i ke zlepšení hospodaření s dešťovými vodami. A doufáme, že do konce roku bude stavba hotová."

Nové parkoviště má zároveň plynule navázat jako rozšíření na přilehlý park. Varianta zeleného parkování má za cíl nezvyšovat betonovou zástavbu ve městě.

Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chybí tady stále parkovací místa. Ale nechtěl bych to činit na úkor zeleně, ale naopak za podpory zeleně. To znamená, pokud se vybuduje nějaké nové parkovací místo, tak aby u toho byla samozřejmě nějaká výsadba dřevin, aby u toho byla zeleň. Aby to plnilo funkčnost a zároveň to bylo i vzhledné. Takovým typickým příkladem by mělo být parkoviště u Sekerovy vily. Nebo parkoviště Na Půstkách, kde by měly vzniknout ty náležitosti."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Předpokládaný náklad je do dvaceti milionů korun. Teď ještě probíhají drobné korekce, protože tam máme problém s jedním materiálem, kde si ověřujeme jeho vlastnosti. Navrhl ho projektant, není úplně ověřený ještě, takže tam se dohadujeme s projektantem ohledně ceny."

Město také věří, že revitalizací území mezi Staroměstskou, Těšínskou a Nádražní, přibyde pro obyvatele sídliště zhruba 200 nových parkovacích míst. Aktuálně se také řeší možnost přestavby bývalého kina Petra Bezruče na parkovací dům, který by nabídl více než 300 míst.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042645/zelene-parkoviste-na-slezske-ve-frydkumistku-ma-byt-hotove-jeste-letos