Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalá Záložna ve Frýdku-Místku chystá druhý ročník akce art of život

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Design, móda, hudba i gastronomie. Na to vše láká v pořadí už druhý ročník unikátní akce art of život. Ta najde opět své místo v bývalé záložně ve Frýdku-Místku. Letos organizátoři program ještě rozšířili o další novinky a zvětšily také prostory akce. Probíhat bude uvnitř i venku.

Bývalou záložnu ve Frýdku-Místku čeká opět po roce mimořádná akce art of život. Jejím cílem je oživit tento prostor a propojit v něm design, módu, hudbu i gastronomii.

Dominik Vrobel, organizátor akce art of život: "Co se týče druhého ročníku, který pořádáme, tak jsme ho zvětšili. Řekl bych, že možná jednou tolik, protože využijeme nejen banku, ale i okolní prostory banky, které jsou. Palouček a tady okolí té banky. Vznikne nově hudební stage, venkovní. Velká chill zóna venkovní a gastro zóna."
Sára Filipová, spoluorganizátorka festivalu art of život: "Navíc jsme přidali ještě jedno patro banky, které je věnováno čistě umění. Tedy jsme rozšířili výstavní prostor. Kromě toho nově přidáváme vnitřní talk stage, kde budou probíhat zajímavé rozhovory s různými osobnostmi. Nejen lokálními, navíc kolem této stage vznikne i útulná chill zóna, kde bude možnost zakoupení kávy, dortů a podobně. Stejně jako minulý rok se mohou návštěvníci těšit na market, kde bude možnost zakoupení různých designerských produktů."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Budova historické záložny v Místku projde v budoucnu velkou rekonstrukcí a v prostorách vznikne městská galerie. A není to plán, který vznikl někde od stolu v kanceláři, ale už teď se tady děje spousta věcí a mě osobně jsou velmi sympatické projekty, které vznikají odspodu, přirozeně. A jedním z nich je právě i projekt art of život, který jsme se v tomto roce rozhodli jako město výrazně podpořit. Aby tady v záložně ten život bublal už předtím, než oficiálně tady galerie vznikne."
Sára Filipová, spoluorganizátorka festivalu art of život: "Nově přidáváme do doprovodného programu také workshopy, které povedou noví tři zkušení lektoři a návštěvníci si budou moci vyzkoušet například workshop upcyklingu, makeupu nebo malby."

Organizátoři chtějí také výstavou upozornit na různé ekologické problémy a klimatickou krizi. Bývalá záložna postupně ožije akcí art of život v pátek 10. května zhruba od 15:00 hodin a potrvá i celou sobotu.

Michaela Kokešová Kocourková, Kultura F-M: "Kultura FM dlouhodobě podporuje kulturně-kreativní projekty v našem městě a Art of život mezi ně rozhodně patří a máme radost, že se na této akci můžeme podílet. Kromě pozvánky na druhý ročník Artu, zveme na nový cyklus besed na Palouku s názvem VEŘEJNÝ PROSTOR. Až do října se zde budeme pravidelně potkávat a povídat si o sdílení společného veřejného prostoru. Výstava Všední sochy, která právě probíhá (od 19. 4.) odkazuje na databázi "Sochy a města" a na fotografiích připomíná některé známé, méně známé i zapomenuté sochy veřejného prostoru Frýdku-Místku a okolní krajiny a potrvá do 20. května 2024. Ve středu 29. května 2024 od 17:00 hodin proběhne v Záložně vernisáž Výtvarného oboru místní ZUŠ – Galerie 24. Výstava s názvem Tkanina vjemů bude k vidění do 26. června 2024. Projekt Palouk přímo navazuje na prostory Záložny – budoucí městské galerie a vznikl v minulém roce ve spolupráci s frýdecko-místeckým spolkem Urban Jungle a za podpory Nadace Via v programu Místo, kde žijeme. Loni zde vyrostl mobiliář z dílny Ondry Bělicy, vytváříme zde bylinkovou a zeleninovou zahradu s programem besed, workshopů a výstav. Rádi bychom obyvatele našeho města pozvali ke sdílení veřejného prostoru, třeba i trošku jinak, než jsou zvyklí. Prostor Palouku je otevřený a kdykoliv přístupný z ulice Hlavní."

Aktuální informace o akcích na Palouku a v Záložně, budoucí městské galerii, dává Kultura F-M také na web galeriefm.cz.

Nahlásit chybu


K tématu

Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí přilákal davy lidí, vařila se i nejlepší zelňačka

21. srpna 2023 9:42 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí ovládl historické centrum města. Vařilo se dobré jídlo a pití, vystoupily známé osobnosti a také se hledala ta nejlepší zelňačka.

Kultura, gastro, sport i divadlo. Frýdek-Místek láká na významné akce letošního roku

Kultura F-M ve spolupráci s městem a dalšími organizacemi připravila přehled deseti festivalů roku 2024. Přehled má za cíl přilákat návštěvníky na jedinečné události, které se ve městě konají. Od těch kulturních přes gastronomické až po ty sportovní.

Kuchaři vystavují ve Frýdku-Místku historické knihy s recepty i jídelní lístky

19. října 2023 11:14 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Kuchařské knihy z dob minulých po současnost. A retro jídelní lístky. To je název unikátní výstavy, kterou připravili v Lidovém domě ve Frýdku-Místku ve spolupráci se členy Asociace kuchařů a cukrářů.


V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.


V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Bývalá Záložna ve Frýdku-Místku chystá druhý ročník akce art of život
Vydáno 6. května 2024 14:14, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Design, móda, hudba i gastronomie. Na to vše láká v pořadí už druhý ročník unikátní akce art of život. Ta najde opět své místo v bývalé záložně ve Frýdku-Místku. Letos organizátoři program ještě rozšířili o další novinky a zvětšily také prostory akce. Probíhat bude uvnitř i venku.

Bývalou záložnu ve Frýdku-Místku čeká opět po roce mimořádná akce art of život. Jejím cílem je oživit tento prostor a propojit v něm design, módu, hudbu i gastronomii.

Dominik Vrobel, organizátor akce art of život: "Co se týče druhého ročníku, který pořádáme, tak jsme ho zvětšili. Řekl bych, že možná jednou tolik, protože využijeme nejen banku, ale i okolní prostory banky, které jsou. Palouček a tady okolí té banky. Vznikne nově hudební stage, venkovní. Velká chill zóna venkovní a gastro zóna."
Sára Filipová, spoluorganizátorka festivalu art of život: "Navíc jsme přidali ještě jedno patro banky, které je věnováno čistě umění. Tedy jsme rozšířili výstavní prostor. Kromě toho nově přidáváme vnitřní talk stage, kde budou probíhat zajímavé rozhovory s různými osobnostmi. Nejen lokálními, navíc kolem této stage vznikne i útulná chill zóna, kde bude možnost zakoupení kávy, dortů a podobně. Stejně jako minulý rok se mohou návštěvníci těšit na market, kde bude možnost zakoupení různých designerských produktů."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Budova historické záložny v Místku projde v budoucnu velkou rekonstrukcí a v prostorách vznikne městská galerie. A není to plán, který vznikl někde od stolu v kanceláři, ale už teď se tady děje spousta věcí a mě osobně jsou velmi sympatické projekty, které vznikají odspodu, přirozeně. A jedním z nich je právě i projekt art of život, který jsme se v tomto roce rozhodli jako město výrazně podpořit. Aby tady v záložně ten život bublal už předtím, než oficiálně tady galerie vznikne."
Sára Filipová, spoluorganizátorka festivalu art of život: "Nově přidáváme do doprovodného programu také workshopy, které povedou noví tři zkušení lektoři a návštěvníci si budou moci vyzkoušet například workshop upcyklingu, makeupu nebo malby."

Organizátoři chtějí také výstavou upozornit na různé ekologické problémy a klimatickou krizi. Bývalá záložna postupně ožije akcí art of život v pátek 10. května zhruba od 15:00 hodin a potrvá i celou sobotu.

Michaela Kokešová Kocourková, Kultura F-M: "Kultura FM dlouhodobě podporuje kulturně-kreativní projekty v našem městě a Art of život mezi ně rozhodně patří a máme radost, že se na této akci můžeme podílet. Kromě pozvánky na druhý ročník Artu, zveme na nový cyklus besed na Palouku s názvem VEŘEJNÝ PROSTOR. Až do října se zde budeme pravidelně potkávat a povídat si o sdílení společného veřejného prostoru. Výstava Všední sochy, která právě probíhá (od 19. 4.) odkazuje na databázi "Sochy a města" a na fotografiích připomíná některé známé, méně známé i zapomenuté sochy veřejného prostoru Frýdku-Místku a okolní krajiny a potrvá do 20. května 2024. Ve středu 29. května 2024 od 17:00 hodin proběhne v Záložně vernisáž Výtvarného oboru místní ZUŠ – Galerie 24. Výstava s názvem Tkanina vjemů bude k vidění do 26. června 2024. Projekt Palouk přímo navazuje na prostory Záložny – budoucí městské galerie a vznikl v minulém roce ve spolupráci s frýdecko-místeckým spolkem Urban Jungle a za podpory Nadace Via v programu Místo, kde žijeme. Loni zde vyrostl mobiliář z dílny Ondry Bělicy, vytváříme zde bylinkovou a zeleninovou zahradu s programem besed, workshopů a výstav. Rádi bychom obyvatele našeho města pozvali ke sdílení veřejného prostoru, třeba i trošku jinak, než jsou zvyklí. Prostor Palouku je otevřený a kdykoliv přístupný z ulice Hlavní."

Aktuální informace o akcích na Palouku a v Záložně, budoucí městské galerii, dává Kultura F-M také na web galeriefm.cz.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042908/byvala-zalozna-ve-frydku-mistku-chysta-druhy-rocnik-akce-art-of-zivot