Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

V městském lese na Palkovických hůrkách vzniká dráha pro horská kola. Vytvářejí ji tam nadšenci ze spolku Flow Trails Palkovice. S projektem se přihlásili do veřejné sbírky Daruj F-M a dárci je podpořili ve velkém.

Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Ze sbírky jsme nadšení. Strašně moc lidí pomohlo, jak finančně, tak po malých částkách, tak i nějaké firmy se přihlásily, které by projekt chtěly podpořit. Samozřejmě jim děkujeme. A děkujeme i městu, které celou částku defacto zdvojnásobilo, tu cílovou. Vybralo se nějakých 217 tisíc, což je úplně super."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ten flow trail je v podstatě taková přírodní stezka, která je citlivě zasazena do terénu. Bude 612 metrů dlouhá, metr široká. A co je fajn, tak je to, že bude sjízdná pro všechny věkové skupiny. Podařilo se nasbírat částku ve výši 217 175 korun. A z toho dar z Frýdku-Místku činí 90 tisíc korun. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se samozřejmě té sbírky zúčastnili, a kteří přispěli.

Spolek pracuje na výstavbě dráhy vlastními silami už řadu měsíců. Vybrané peníze pomůžou projekt dokončit.

Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Teď nás čeká nejvíc práce. A to je rozvážení hlíny po tom celém trailu. Takže peníze se budou používat na půjčení techniky, zaplacení bagristy a dalších pracovníků. A doufáme, že bychom v létě mohli trail oficiálně otevřít."

Proč jste se ho rozhodli vybudovat?

Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Byla to inspirace z Nového Zélandu, kde jsem žil několik let. Fungovalo to tam krásně komunitně, tak jsem si říkal, že bychom něco takového přinesli i sem. Chceme tím i motivovat mládež. Jednak k pobytu v přírodě, aktivnímu pobytu v přírodě a také je motivovat k tomu, aby si uvědomili, že jenom jezdit nejde. A je potřeba i něco vybudovat. A vzít to nářadí do ruky a trošku se i realizovat."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já osobně velmi rád podpořím kterýkoliv projekt, který vzniká odspodu. A tady šlo o partu nadšenců, kteří vyšlapali cestičku. Doslova vydupali ze země tento projekt. A mi je na tom sympatické to, že je to první oficiální dráha, která splňuje všechny náležitosti. Je v souladu se zákonem stavebním a tak dále. A je to dráha, která bude sloužit nejen mladým nadšencům, ale je postavena tak, aby vyhovovala celým rodinám s dětmi."

Město Frýdek-Místek projekt podpořilo také proto, že rozšíří nabídku oficiálních sportovních aktivit o novinku, která doposud v okolí nebyla.

Nahlásit chybu


K tématu

Sbírka Daruj F-M se zpozdila kvůli doplnění povolení, nyní se opět připravuje

7. září 2023 14:52 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Lidé budou moci opět přispívat do sbírky Daruj F-M. Má se rozšířit o projekt speciální dráhy pro jízdy na horských kolech. Rozjezd se ale zpozdil, kvůli doplnění patřičných povolení.

Sbírka Daruj F-M vybírá na herní prvky pro děti z Azylového domu Sára

Frýdek-Místek spustil další sbírku v rámci programu Daruj F≈M. Obyvatelé v ní mohou podpořit děti z Azylového domu Sára. Město vybrané peníze zdvojnásobí, maximálně však do výše třiceti tisíc korun.

Sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku letos přispěje azylovému domu pro matky s dětmi

11. prosince 2023 15:59 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Veřejná sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku už je v plném proudu. Kolemjdoucí mohou přispět do zcela nové pokladničky, která stojí na náměstí Svobody, nebo elektronicky. Peníze letos pomohou ženám a dětem z Azylového domu Sára ve Frýdku.


V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.


V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 20. května 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun
Vydáno 13. května 2024 16:16, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

V městském lese na Palkovických hůrkách vzniká dráha pro horská kola. Vytvářejí ji tam nadšenci ze spolku Flow Trails Palkovice. S projektem se přihlásili do veřejné sbírky Daruj F-M a dárci je podpořili ve velkém.

Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Ze sbírky jsme nadšení. Strašně moc lidí pomohlo, jak finančně, tak po malých částkách, tak i nějaké firmy se přihlásily, které by projekt chtěly podpořit. Samozřejmě jim děkujeme. A děkujeme i městu, které celou částku defacto zdvojnásobilo, tu cílovou. Vybralo se nějakých 217 tisíc, což je úplně super."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ten flow trail je v podstatě taková přírodní stezka, která je citlivě zasazena do terénu. Bude 612 metrů dlouhá, metr široká. A co je fajn, tak je to, že bude sjízdná pro všechny věkové skupiny. Podařilo se nasbírat částku ve výši 217 175 korun. A z toho dar z Frýdku-Místku činí 90 tisíc korun. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se samozřejmě té sbírky zúčastnili, a kteří přispěli.

Spolek pracuje na výstavbě dráhy vlastními silami už řadu měsíců. Vybrané peníze pomůžou projekt dokončit.

Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Teď nás čeká nejvíc práce. A to je rozvážení hlíny po tom celém trailu. Takže peníze se budou používat na půjčení techniky, zaplacení bagristy a dalších pracovníků. A doufáme, že bychom v létě mohli trail oficiálně otevřít."

Proč jste se ho rozhodli vybudovat?

Jakub Larysz, autor projektu Flow Trails Palkovice: "Byla to inspirace z Nového Zélandu, kde jsem žil několik let. Fungovalo to tam krásně komunitně, tak jsem si říkal, že bychom něco takového přinesli i sem. Chceme tím i motivovat mládež. Jednak k pobytu v přírodě, aktivnímu pobytu v přírodě a také je motivovat k tomu, aby si uvědomili, že jenom jezdit nejde. A je potřeba i něco vybudovat. A vzít to nářadí do ruky a trošku se i realizovat."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já osobně velmi rád podpořím kterýkoliv projekt, který vzniká odspodu. A tady šlo o partu nadšenců, kteří vyšlapali cestičku. Doslova vydupali ze země tento projekt. A mi je na tom sympatické to, že je to první oficiální dráha, která splňuje všechny náležitosti. Je v souladu se zákonem stavebním a tak dále. A je to dráha, která bude sloužit nejen mladým nadšencům, ale je postavena tak, aby vyhovovala celým rodinám s dětmi."

Město Frýdek-Místek projekt podpořilo také proto, že rozšíří nabídku oficiálních sportovních aktivit o novinku, která doposud v okolí nebyla.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043027/sbirka-daruj-fm-vybrala-na-drahu-pro-horska-kola-pres-217-tisic-korun