Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Městská policie Frýdek-Místek už oficiálně funguje v nové budově. Strážníkům nabízí mnohem více prostoru, vysoký komfort a moderní zázemí.

Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek-Místek: "Mají tady obrovské šatny, které ve staré budově neměli. Mají velké skříně, takže se jim tam vleze veškerá výstroj a další náležitosti, které nosí. Mají pěkné sociální zázemí, záchody, sprchy."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Objekt je v původních konturách, my jsme nic nepřistavovali, jenom jsme ho v podstatě kompletně zrekonstruovali. Od elektroinstalace, až po novou střechu, podlahy, prostě sanitu, všechno. Co se týče ceny, stálo to necelých 78 milionů korun a byly tady opraveny předprostor, zídky, vzadu parkování a čekáme teď ještě na dodělání výměníku."
Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek-Místek: "Teď se nacházíme v operační místnosti, která byla i ve staré budově, ale je to technologicky pokročilejší. Máme i vyměněny kamery za nové, s větším rozlišením digitálním, máme tady přivedeny pulty centralizované ochrany objektů města. Je tady radiostanice na spojení se strážníky, telefonní ústředna. Takže tady je takové to centrum, ten mozek té městské policie. Mají k dispozici 88 kamer."

Strážníkům slouží první patro. V přízemí pak lidé najdou přestupkové oddělení magistrátu.

Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek-Místek: "Ve staré budově museli chodit do schodů nahoru, nevěděli ani pořádně, jak tam jít. Tady je to hned v přízemí, vedle toho kontaktního centra. Občan stačí, když zazvoní, dostanou se tam na vozíčku, je to s nimi vyřešeno. Ať už se jedná o řešení o nějakých přestupků anebo potřebují nějaké rady."
Radek Kaňa (ODS/SPOLU), náměstek ministra vnitra: "Mě těší, že došlo k opravě staré budovy. Je jedno, jestli je člověk komunálním, krajským nebo celostátním politikem, ale vždycky má radost, když dojde k opravě nějaké budovy, která nebyla využívána. Dneska vidíme krásné prostory, které budou sloužit městské policii k tomu, aby zajišťovala větší bezpečnost ve Frýdku-Místku. Takže přeji, ať se jim tady daří. A občanům Frýdku-Místku co nejméně pokut za špatné parkování."

Projekt rekonstrukce vznikl v roce 2018, kdy město získalo budovu bývalé textilní školy formou směny se společností Slezan Holding.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to výsledek memoranda o spolupráci mezi Slezanem holding a městem Frýdek-Místek. Já bych jim chtěl poděkovat tímto, že ty areály se teď oživují. Díky našim investicím, díky jejich investicím. Máme v řešení už další dva areály, kde máme investory. A my jsme tady vstoupili do tohoto areálu tou naší investicí. A budeme pokračovat tak, že se to stane součástí městské struktury, jak jsme slíbili."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Nová služebna městské policie je prvním z takových kamenů, základních, stavebních, nové městské čtvrti, která by měla propojit sídliště Slezská s novým budoucím dopravním terminálem a nádražím, který by měl spojit bulvár a nové schodiště. A dále se bude moct přes park pokračovat až k bývalému hotelu Centrum, kde vznikne také nové bydlení. A přes bývalé autobusové stanoviště se dostanete až do Místku."

Dalším krokem města bude rekonstrukce přilehlé křižovatky ulic Těšínská a Slezská. Soukromý investor chce v lokalitě vystavět nové bytové domy, obchody a služby.

Nahlásit chybu


K tématu

Práce na přestavbě bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku výrazně pokročily

V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku pokračuje rekonstrukce. Městská společnost DISTEP kompletně demontovala interiér a chystá se na odstrojení obkladů z vnější části budovy. Z hotelu mají být rezidenční byty a společnost tam přestěhuje své zázemí.

Věžový dům v Anenské ve Frýdku-Místku má za sebou náročnou revitalizaci

26. června 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Skončila další náročná revitalizace šestnáctipatrového domu v Anenské ulici ve Frýdku-Místku. Dům prošel zateplením, výměnou oken a také dostal nové balkony. Práce se kvůli komplikacím výrazně protáhly a vyšly na 30 milionů korun.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.


Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 15:12, vydáno dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy
Vydáno 20. května 2024 11:33, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Městská policie Frýdek-Místek už oficiálně funguje v nové budově. Strážníkům nabízí mnohem více prostoru, vysoký komfort a moderní zázemí.

Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek-Místek: "Mají tady obrovské šatny, které ve staré budově neměli. Mají velké skříně, takže se jim tam vleze veškerá výstroj a další náležitosti, které nosí. Mají pěkné sociální zázemí, záchody, sprchy."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Objekt je v původních konturách, my jsme nic nepřistavovali, jenom jsme ho v podstatě kompletně zrekonstruovali. Od elektroinstalace, až po novou střechu, podlahy, prostě sanitu, všechno. Co se týče ceny, stálo to necelých 78 milionů korun a byly tady opraveny předprostor, zídky, vzadu parkování a čekáme teď ještě na dodělání výměníku."
Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek-Místek: "Teď se nacházíme v operační místnosti, která byla i ve staré budově, ale je to technologicky pokročilejší. Máme i vyměněny kamery za nové, s větším rozlišením digitálním, máme tady přivedeny pulty centralizované ochrany objektů města. Je tady radiostanice na spojení se strážníky, telefonní ústředna. Takže tady je takové to centrum, ten mozek té městské policie. Mají k dispozici 88 kamer."

Strážníkům slouží první patro. V přízemí pak lidé najdou přestupkové oddělení magistrátu.

Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek-Místek: "Ve staré budově museli chodit do schodů nahoru, nevěděli ani pořádně, jak tam jít. Tady je to hned v přízemí, vedle toho kontaktního centra. Občan stačí, když zazvoní, dostanou se tam na vozíčku, je to s nimi vyřešeno. Ať už se jedná o řešení o nějakých přestupků anebo potřebují nějaké rady."
Radek Kaňa (ODS/SPOLU), náměstek ministra vnitra: "Mě těší, že došlo k opravě staré budovy. Je jedno, jestli je člověk komunálním, krajským nebo celostátním politikem, ale vždycky má radost, když dojde k opravě nějaké budovy, která nebyla využívána. Dneska vidíme krásné prostory, které budou sloužit městské policii k tomu, aby zajišťovala větší bezpečnost ve Frýdku-Místku. Takže přeji, ať se jim tady daří. A občanům Frýdku-Místku co nejméně pokut za špatné parkování."

Projekt rekonstrukce vznikl v roce 2018, kdy město získalo budovu bývalé textilní školy formou směny se společností Slezan Holding.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to výsledek memoranda o spolupráci mezi Slezanem holding a městem Frýdek-Místek. Já bych jim chtěl poděkovat tímto, že ty areály se teď oživují. Díky našim investicím, díky jejich investicím. Máme v řešení už další dva areály, kde máme investory. A my jsme tady vstoupili do tohoto areálu tou naší investicí. A budeme pokračovat tak, že se to stane součástí městské struktury, jak jsme slíbili."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Nová služebna městské policie je prvním z takových kamenů, základních, stavebních, nové městské čtvrti, která by měla propojit sídliště Slezská s novým budoucím dopravním terminálem a nádražím, který by měl spojit bulvár a nové schodiště. A dále se bude moct přes park pokračovat až k bývalému hotelu Centrum, kde vznikne také nové bydlení. A přes bývalé autobusové stanoviště se dostanete až do Místku."

Dalším krokem města bude rekonstrukce přilehlé křižovatky ulic Těšínská a Slezská. Soukromý investor chce v lokalitě vystavět nové bytové domy, obchody a služby.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043138/mestska-policie-frydekmistek-se-prestehovala-do-nove-budovy