Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový lesopark na okraji Frýdku-Místku těší návštěvníky

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Na okraji Frýdku-Místku vznikl nový lesopark. Vybudoval ho soukromý investor Gevorg Avetisjan a zpřístupnil ho veřejnosti. Do budoucna by kvůli nečekaně velkému zájmu chtěl park ještě rozšířit. Jeho počin pro společnost ocenili návštěvníci i vedení města.

Na okraji Frýdku-Místku hned vedle továrny na výrobu medových dortů se otevřel nový lesopark. Vybudoval ho tam majitel zdejší firmy. Před čtyřmi lety koupil pozemek a nejprve chtěl mít odpočinkové místo pro sebe. Pak ho napadlo, že by sloužilo hlavně zaměstnancům. A nakonec šel s projektem ještě dál.

Gevorg Avetisjan, majitel Marlenky: "Potom jsem začal pomalu rozvíjet ten projekt, že tam dám jezírko, trochu v takovém romantickém hezkém stylu, s hezkým altánkem. A pak mě napadlo tam ještě dát sochy zvířecí, i úly, jak byly kdysi divoké, kdysi jak byly. A na poslední měsíce jsem uvažoval, zda to pustím prostě celé veřejnosti."

Příjemné prostředí vyzývá k posezení u jezírka nebo mokřadu, návštěvníci mohou projít přes dřevěné mosty přes potůček, děti se vyřádí na houpačkách anebo se vyfotí u dřevěných plastik vodníka, kamzíka, medvěda nebo žabáka.

Anketa: 1.) "Nám se tady moc líbí. Myslím si, že pro děti je to bezvadná zóna na odpočinek. Ve Frýdku nemá každý zahradu, takže si myslím, že super."
Anketa: 2.) "Jsem tady chvilku, teď jsem přišla. Já jsem tady ještě nebyla." – A jaký to ve vás zanechává dojem? – "Velmi příjemný. Je to spojeno s přírodou a myslím si, že to je to, co lidé potřebují."
Gevorg Avetisjan, majitel Marlenky: "Já z toho mám velmi dobrý pocit, protože to je opravdu, člověk tady přijde a je tak nějak v přírodě a uvolňuje se. Proto to začnu ještě rozšiřovat. Máme tam ještě zajímavé plány. Nějaký hezký vodopád, který ve Frýdku ještě vůbec není. Krásný takový romantický vodopád a další dětské hřiště, protože to hřiště už nestačí."

Slavnostního otevření se zúčastnili i zástupci vedení města, kteří projekt také velmi ocenili.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Znakem dobrého podnikatele a patriota je vždy to, že to, co vydělá, tak si neodnese a investuje to zpět do místa, kde žije. Které vnímá jako život. Do veřejného prostoru a přesně toto se stalo vedle sídla Marlenky v lesoparku, kde vznikl krásný prostor, který původně měl být určen pouze zaměstnancům, ale Gevorg Avetisjan se rozhodl ho otevřít veřejnosti. A ta akce má obrovský ohlas a už teď víme, že se chce věnovat tomu, aby to rozšířil. A je to myslím velmi záslužný čin."

Lesopark je návštěvníkům otevřen denně od 9:00 do 21:00 hodin a vstup je zdarma.

Nahlásit chybu


K tématu

Rozvoj Frýdku-Místku i parkovací místa za podpory zeleně. Nový náměstek promluvil o plánech ve funkci

Pokračování v rozjetých a důležitých projektech ve Frýdku-Místku. To je hlavní cíl nového náměstka Lukáše Slívy. Dále by chtěl řešit také problematiku parkovacích míst, která by podle něj neměla vznikat na úkor zeleně. Ale naopak za její podpory. Více už náměstek představil v následující reportáži.

Tylův sad čeká proměna. Kácení čeká jen nebezpečné stromy

14. července 2023 12:39 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tylův sad ve Slezské Ostravě čeká proměna. Projekt nového moderního a přírodě blízkého parku byl zpracován v návaznosti na potřeby občanů a studentů univerzity, která je v jeho bezprostřední blízkosti.

Ostrava má modrozelenou kuchařku. Pomůže přiblížit město přírodě

14. srpna 2023 11:37 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava má modrozelenou kuchařku a jak název napovídá, týká se životního prostředí a jeho vztahu k plánovaným projektům. Každý investor, který má v plánu něco ve městě vybudovat, musí být v souladu s těmito zásadami.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Včera 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Nový lesopark na okraji Frýdku-Místku těší návštěvníky
Vydáno 27. května 2024 12:49, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Na okraji Frýdku-Místku vznikl nový lesopark. Vybudoval ho soukromý investor Gevorg Avetisjan a zpřístupnil ho veřejnosti. Do budoucna by kvůli nečekaně velkému zájmu chtěl park ještě rozšířit. Jeho počin pro společnost ocenili návštěvníci i vedení města.

Na okraji Frýdku-Místku hned vedle továrny na výrobu medových dortů se otevřel nový lesopark. Vybudoval ho tam majitel zdejší firmy. Před čtyřmi lety koupil pozemek a nejprve chtěl mít odpočinkové místo pro sebe. Pak ho napadlo, že by sloužilo hlavně zaměstnancům. A nakonec šel s projektem ještě dál.

Gevorg Avetisjan, majitel Marlenky: "Potom jsem začal pomalu rozvíjet ten projekt, že tam dám jezírko, trochu v takovém romantickém hezkém stylu, s hezkým altánkem. A pak mě napadlo tam ještě dát sochy zvířecí, i úly, jak byly kdysi divoké, kdysi jak byly. A na poslední měsíce jsem uvažoval, zda to pustím prostě celé veřejnosti."

Příjemné prostředí vyzývá k posezení u jezírka nebo mokřadu, návštěvníci mohou projít přes dřevěné mosty přes potůček, děti se vyřádí na houpačkách anebo se vyfotí u dřevěných plastik vodníka, kamzíka, medvěda nebo žabáka.

Anketa: 1.) "Nám se tady moc líbí. Myslím si, že pro děti je to bezvadná zóna na odpočinek. Ve Frýdku nemá každý zahradu, takže si myslím, že super."
Anketa: 2.) "Jsem tady chvilku, teď jsem přišla. Já jsem tady ještě nebyla." – A jaký to ve vás zanechává dojem? – "Velmi příjemný. Je to spojeno s přírodou a myslím si, že to je to, co lidé potřebují."
Gevorg Avetisjan, majitel Marlenky: "Já z toho mám velmi dobrý pocit, protože to je opravdu, člověk tady přijde a je tak nějak v přírodě a uvolňuje se. Proto to začnu ještě rozšiřovat. Máme tam ještě zajímavé plány. Nějaký hezký vodopád, který ve Frýdku ještě vůbec není. Krásný takový romantický vodopád a další dětské hřiště, protože to hřiště už nestačí."

Slavnostního otevření se zúčastnili i zástupci vedení města, kteří projekt také velmi ocenili.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Znakem dobrého podnikatele a patriota je vždy to, že to, co vydělá, tak si neodnese a investuje to zpět do místa, kde žije. Které vnímá jako život. Do veřejného prostoru a přesně toto se stalo vedle sídla Marlenky v lesoparku, kde vznikl krásný prostor, který původně měl být určen pouze zaměstnancům, ale Gevorg Avetisjan se rozhodl ho otevřít veřejnosti. A ta akce má obrovský ohlas a už teď víme, že se chce věnovat tomu, aby to rozšířil. A je to myslím velmi záslužný čin."

Lesopark je návštěvníkům otevřen denně od 9:00 do 21:00 hodin a vstup je zdarma.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043248/novy-lesopark-na-okraji-frydkumistku-tesi-navstevniky