Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

15 týmů odehrálo ve Frýdku-Místku mezinárodní volejbalový turnaj R22 CUP

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Mezinárodní volejbalový turnaj smíšených družstev ovládl opět po roce tělocvičnu 6. základní školy ve Frýdku-Místku. Tradičně se zde scházejí současní i bývalí profesionální hráči, kteří bojují o medaile a pohár vítězů. I letos přijely týmy z Česka, Slovenska a Polska.

8 českých, 4 polské a 3 slovenské týmy se sešly v tělocvičně 6. základní školy ve Frýdku-Místku na 7. ročníku mezinárodního volejbalového turnaje R22 CUP.

Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Teamu BVK: "Je to turnaj pro smíšená družstva. Pro, jak já říkám, výběr z hroznů. Čili pro smíšená družstva, která se na jiných turnajích ocitnou ve finále, získávají medaile, čili jsou ti nejlepší. A pak se tady schází v květnu už posedné, aby zabojovali s těmi nejlepšími o pohár vítězů."

15 týmů se mezi sebou utkalo na třech hřištích. Za 12 hodin odehráli 40 zápasů. Organizátoři z BVK Karviná si pro turnaj vybírají pravidelně Frýdek-Místek, protože jim nabízí potřebné sportovní zázemí.

Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Team BVK: "Máme tady družstva z Česka, Polska a Slovenska. Ale nepovažujeme se úplně za amatérský turnaj. I když je to mixová kategorie. Čili čtyři muži a dvě ženy na hřišti. Což je tady v České republice velmi populární, hlavně v letní sezóně na antuce, ale my hrajeme celoročně. Tak jako je mixová amatérská volejbalová liga v České republice, tak my využíváme stejný systém. S tím, že tady není omezení na ligové hráče, kromě tedy extraligy, ta omezená je. Takže tady máme velmi vysokou úroveň ze všech tří zemí. A jsou to opravdu kvalitní zápasy a skvělý volejbal."

Turnaj nakonec vyhrálo družstvo z Krakova. Tým z Brna skončil druhý a pořadatelský klub třetí.

Klaudia, členka týmu Zmieszani Kraków; 1. místo: "Vyhráli jsme 2:0, byly to opravdu úžasné emoce plné štěstí, ke konci jsem z toho i brečela. Turnaj má velmi vysokou a vyrovnanou úroveň. Proto bychom chtěli poděkovat pořadatelům za pozvání."
Jakub, člen týmu Ruce Rve Brno; 2. místo: "Zase to nedopadlo, opět jsme prohráli finále. Soupeř byl teda lepší. Hráli výborně, měli velmi šikovné holky, i vysoké útočníky, které jsme nedokázali ubránit. A ztratili jsme drive na útoku."
Katarína, členka Perfect Teamu BVK z Liptovského Mikuláše; 3. místo: "Bohužel jsme skončili třetí, trochu nám semifinále uteklo. Měli jsme horší příjem, tak jsme to nedotáhli do finále." – A boj o třetí místo? Zbyly ještě nějaké síly? Je půl deváté večer, po celém dni. – "Už jich bylo málo, ale naštěstí jsme to vyhecovali a v tie-breaku jsme vyhráli."

Kromě medailí a originálních ručně vyráběných pohárů letos získali vítězové také potištěné míče s logem turnaje.

Nahlásit chybu


K tématu

Handicapovaní soutěžili na olympiádě v lehké atletice ve Frýdku-Místku

2. října 2023 13:56 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Handicapovaní ze tří zemí se opět sjeli do Frýdku-Místku. Společně tady poměřili síly na 26. ročníku sportovní olympiády v lehké atletice pro osoby s mentálním postižením. Cílem bylo, aby si hlavně společně užili den plný sportu.

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

V Ostravě se uskuteční Zlatá evropská liga volejbalistek. Oba víkendové dny se utkají 4 nejlepší týmy

13. června 2024 11:33 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

O víkendu v Porubě v Torax Aréně vyvrcholí Evropská liga volejbalistek. Díky pořadatelství se zlatého turnaje zúčastní i naše reprezentace plus tři špičkové celky Evropy.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Včera 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

15 týmů odehrálo ve Frýdku-Místku mezinárodní volejbalový turnaj R22 CUP
Vydáno 3. června 2024 16:34, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Mezinárodní volejbalový turnaj smíšených družstev ovládl opět po roce tělocvičnu 6. základní školy ve Frýdku-Místku. Tradičně se zde scházejí současní i bývalí profesionální hráči, kteří bojují o medaile a pohár vítězů. I letos přijely týmy z Česka, Slovenska a Polska.

8 českých, 4 polské a 3 slovenské týmy se sešly v tělocvičně 6. základní školy ve Frýdku-Místku na 7. ročníku mezinárodního volejbalového turnaje R22 CUP.

Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Teamu BVK: "Je to turnaj pro smíšená družstva. Pro, jak já říkám, výběr z hroznů. Čili pro smíšená družstva, která se na jiných turnajích ocitnou ve finále, získávají medaile, čili jsou ti nejlepší. A pak se tady schází v květnu už posedné, aby zabojovali s těmi nejlepšími o pohár vítězů."

15 týmů se mezi sebou utkalo na třech hřištích. Za 12 hodin odehráli 40 zápasů. Organizátoři z BVK Karviná si pro turnaj vybírají pravidelně Frýdek-Místek, protože jim nabízí potřebné sportovní zázemí.

Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Team BVK: "Máme tady družstva z Česka, Polska a Slovenska. Ale nepovažujeme se úplně za amatérský turnaj. I když je to mixová kategorie. Čili čtyři muži a dvě ženy na hřišti. Což je tady v České republice velmi populární, hlavně v letní sezóně na antuce, ale my hrajeme celoročně. Tak jako je mixová amatérská volejbalová liga v České republice, tak my využíváme stejný systém. S tím, že tady není omezení na ligové hráče, kromě tedy extraligy, ta omezená je. Takže tady máme velmi vysokou úroveň ze všech tří zemí. A jsou to opravdu kvalitní zápasy a skvělý volejbal."

Turnaj nakonec vyhrálo družstvo z Krakova. Tým z Brna skončil druhý a pořadatelský klub třetí.

Klaudia, členka týmu Zmieszani Kraków; 1. místo: "Vyhráli jsme 2:0, byly to opravdu úžasné emoce plné štěstí, ke konci jsem z toho i brečela. Turnaj má velmi vysokou a vyrovnanou úroveň. Proto bychom chtěli poděkovat pořadatelům za pozvání."
Jakub, člen týmu Ruce Rve Brno; 2. místo: "Zase to nedopadlo, opět jsme prohráli finále. Soupeř byl teda lepší. Hráli výborně, měli velmi šikovné holky, i vysoké útočníky, které jsme nedokázali ubránit. A ztratili jsme drive na útoku."
Katarína, členka Perfect Teamu BVK z Liptovského Mikuláše; 3. místo: "Bohužel jsme skončili třetí, trochu nám semifinále uteklo. Měli jsme horší příjem, tak jsme to nedotáhli do finále." – A boj o třetí místo? Zbyly ještě nějaké síly? Je půl deváté večer, po celém dni. – "Už jich bylo málo, ale naštěstí jsme to vyhecovali a v tie-breaku jsme vyhráli."

Kromě medailí a originálních ručně vyráběných pohárů letos získali vítězové také potištěné míče s logem turnaje.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043362/15-tymu-odehralo-ve-frydkumistku-mezinarodni-volejbalovy-turnaj-r22-cup