Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ a MŠ Naděje Frýdek-Místek slaví 30 let. Žáci připravili školní akademii

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Základní a mateřská škola Naděje Frýdek-Místek slaví letos 30 let od svého založení. K tomuto výročí připravila soubor představení z řad žáků pod vedením pedagogů. Program měl název Strojem času.

Divadélko, které propojuje dvě základní školy ve Frýdku-Místku, se stalo dějištěm představení s názvem Strojem času.

Vratislav Matěj, ředitel ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "Naše škola, Základní škola Naděje a mateřská škola, slaví 30 let založení. Takže jsme připravili pro veřejnost, rodiče, slavnostní akademii, která nějakým způsobem předvádí to, co se naše děti naučily, čeho dosáhly. Prakticky jsme škola, která pracuje s dětmi s různým handicapem, i kombinovanými vadami, takže od toho se to všechno odvíjí."
Miroslava Holáková, zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "Pro ten dnešní den jsme si připravili takový průřez časem, protože naše škola slaví 30 let, takže je to ve formě stroje času. Naše akademie. A představí se všechny děti v naší škole."

Do jednotlivých představení se postupně zapojilo na 50 dětí.

Miroslava Holáková, zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "Zajímavé je to, že děti si to připravily. Je to všechno takové různorodé. Máme tam stínové divadlo, děti tančí i zpívají. A máme tam i mateřskou školku, která má své vlastní vystoupení, takové dětské."

Jak dlouho jste to připravovali? Jak náročné to bylo?

Miroslava Holáková, zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "Připravovali jsme to od ledna, kdy jsme na tom začali pracovat, kdy vznikl původní nápad, jak se to bude odvíjet a jaké bude téma."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Dnešní program, který připravily děti a paní učitelky k třicátému výročí založení Naděje je programem, který mě osobně velmi dojal. Zvláště stínové divadlo v počátku. A já bych to fakt shrnul jedním slovem. Myslím si, že musíme všichni dělat všechno proto, aby každé dítě bez rozdílu mělo svoji naději."

Základní a mateřská škola Naděje má rozdělená pracoviště ve třech budovách.

Vratislav Matěj, ředitel ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "Kapacitně jsme na tom velice dobře. V tuto chvíli máme asi 117 žáků na základní škole a na základní škole speciální. A 60 žáků v mateřské škole. Jsme škola plného rozsahu. To znamená od první do deváté třídy. Základní škola speciální má první až desátou třídu. A mateřská škola, prakticky máme dvě třídy normální školky a čtyři třídy speciální školky."

V rámci rozvoje škola s městem jedná o doplnění herních prvků na zahradě pro nejmenší děti. Ale i možnosti zřízení speciálních terapeutických místností.

Nahlásit chybu


K tématu

ZŠ a MŠ Naděje ve Frýdku-Místku chce vylepšit zahradu a zřídit Snoezelen místnosti

20. listopadu 2023 12:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Základní a mateřská škola Naděje ve Frýdku-Místku usiluje o další speciální vybavení a také unikátní terapeutické místnosti. Město v tomto ohledu vyjde školce vstříc a společně s ní připraví vylepšení herních prvků na zahradě a také zřízení a vybavení místností Snoezelen.

Rekonstrukce Integrovaného centra Žirafa ve Frýdku-Místku je kompletně hotová

30. října 2023 11:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Integrované centrum Žirafa ve Frýdku-Místku má kompletně hotovou revitalizaci. Práce na zateplení, výměně oken, vybudování nájezdových ramp a nových vchodů trvaly 10 měsíců. Stály téměř 11 milionů korun a musely se zvládnout za plného provozu.

Ostrava se připravuje na říjnové Evropské dny handicapu

28. srpna 2023 18:09 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Evropské dny handicapu se letos uskuteční od 3. do 5. října. Odborný program letošního ročníku je zaměřen na aktuální témata související s narůstajícím počtem psychických onemocnění nejen u dospělých, ale zejména u dětí a mladých lidí.


MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Se sádrou na dovolenou k vodě bez problémů. Nový materiál začali používat v krnovské nemocnici.

Dovolenou u vody nebo v zahraničí často ovlivňují akutní úrazy a zejména pak zlomeniny končetin. Pobyt u moře s nasazenou sádrou je velkým omezením pro pacienty. Toto vše odstraňuje nový způsob fixace zlomenin, který začali aplikovat v krnovské nemocnici.

Město chce převzít majetek tělovýchovné jednoty, začne tribunou

Město převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

20. června 2024 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Školu na Butovické vyřadil z provozu požár, sanační firma už likviduje škody

V Základní škola Butovická hořelo. Požár vypukl mimo vyučovací dobu. Škoda je odhadována na 5 milionů korun. Děti do budovy nesmí, interiér je zasažen zplodinami a popelem.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

ZŠ a MŠ Naděje Frýdek-Místek slaví 30 let. Žáci připravili školní akademii
Vydáno 10. června 2024 14:32, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Základní a mateřská škola Naděje Frýdek-Místek slaví letos 30 let od svého založení. K tomuto výročí připravila soubor představení z řad žáků pod vedením pedagogů. Program měl název Strojem času.

Divadélko, které propojuje dvě základní školy ve Frýdku-Místku, se stalo dějištěm představení s názvem Strojem času.

Vratislav Matěj, ředitel ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "Naše škola, Základní škola Naděje a mateřská škola, slaví 30 let založení. Takže jsme připravili pro veřejnost, rodiče, slavnostní akademii, která nějakým způsobem předvádí to, co se naše děti naučily, čeho dosáhly. Prakticky jsme škola, která pracuje s dětmi s různým handicapem, i kombinovanými vadami, takže od toho se to všechno odvíjí."
Miroslava Holáková, zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "Pro ten dnešní den jsme si připravili takový průřez časem, protože naše škola slaví 30 let, takže je to ve formě stroje času. Naše akademie. A představí se všechny děti v naší škole."

Do jednotlivých představení se postupně zapojilo na 50 dětí.

Miroslava Holáková, zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "Zajímavé je to, že děti si to připravily. Je to všechno takové různorodé. Máme tam stínové divadlo, děti tančí i zpívají. A máme tam i mateřskou školku, která má své vlastní vystoupení, takové dětské."

Jak dlouho jste to připravovali? Jak náročné to bylo?

Miroslava Holáková, zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "Připravovali jsme to od ledna, kdy jsme na tom začali pracovat, kdy vznikl původní nápad, jak se to bude odvíjet a jaké bude téma."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Dnešní program, který připravily děti a paní učitelky k třicátému výročí založení Naděje je programem, který mě osobně velmi dojal. Zvláště stínové divadlo v počátku. A já bych to fakt shrnul jedním slovem. Myslím si, že musíme všichni dělat všechno proto, aby každé dítě bez rozdílu mělo svoji naději."

Základní a mateřská škola Naděje má rozdělená pracoviště ve třech budovách.

Vratislav Matěj, ředitel ZŠ a MŠ Naděje, Frýdek-Místek: "Kapacitně jsme na tom velice dobře. V tuto chvíli máme asi 117 žáků na základní škole a na základní škole speciální. A 60 žáků v mateřské škole. Jsme škola plného rozsahu. To znamená od první do deváté třídy. Základní škola speciální má první až desátou třídu. A mateřská škola, prakticky máme dvě třídy normální školky a čtyři třídy speciální školky."

V rámci rozvoje škola s městem jedná o doplnění herních prvků na zahradě pro nejmenší děti. Ale i možnosti zřízení speciálních terapeutických místností.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043486/zs-a-ms-nadeje-frydekmistek-slavi-30-let-zaci-pripravili-skolni-akademii