Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se o prázdninách ve Frýdku-Místku nudit nebudou. SVČ chystá plno aktivit

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Středisko volného času Klíč je opět připraveno na prázdniny. Děti měly možnost vybrat si z bohaté nabídky letních příměstských i pobytových táborů. Ale hlavně bude po celé léto opět v plném proudu akce Prázdniny ve městě, která nabídne velké množství jednodenních aktivit.

Ve Frýdku-Místku se děti o prázdninách rozhodně nudit nebudou. I letos mají možnost využít řady aktivit, které nabízí Středisko volného času Klíč.

Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč F-M: "Ve Středisku volného času Klíč máme připravený opět bohatý letní program. Je připraveno 34 letních táborů. 6 pobytových, 28 příměstských táborů na nejrůznější témata. Obecné tábory, výtvarné, keramické, technické, je toho opravdu spousta."

Celé dva měsíce opět poběží ve spolupráci s městem akce Prázdniny ve městě aneb Vraťme dětem pohyb.

Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč F-M: "Máme nachystáno 56 akcí pro děti a mládež z celého města. Středisko volného času Klíč ve spolupráci s řadou organizací, které pracují s dětmi ve volném čase, připravilo pestrý program výtvarných dílen, pohybových aktivit, her, soutěží, ukázek tábornických dovedností a všeho možného, co si děti mohou vybrat a navštívit a užít si prázdniny."

Akce jsou určeny především pro děti, které jsou neorganizované a z různých důvodů tráví prázdniny ve městě a hledají vyplnění volného času.

Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč F-M: "Můžeme děti pozvat na novinky, jako je například trénink oddílu gymnastiky STARS nebo u nás mohou vyzkoušet v Klíči digitální ilustraci a samozřejmě se mohou podívat samozřejmě do hangáru na letišti, mohou pozvat řadu sportů, judo, jui-jitsu i ju-jitsu. Dále je připravena řada výtvarných aktivit, takže mohou vyzkoušet korálkování, malbu na plátno, malbu na textil, mohou se vydat na putování se špiony, mohou zkusit kutilství, mohou si vyzkoušet, co všechno zažijí skauti při své činnosti anebo turistické oddíly mají připraveno také několik aktivit."

Aktivity jsou jednodenní a z velké části volně přístupné, pouze na některé je potřeba se dopředu přihlásit. Podrobnosti a kompletní rozpis na každý den najdete na webu Střediska volného času Klíč.

Nahlásit chybu


K tématu

Prázdniny ve Frýdku-Místku a tábory pod taktovkou SVČ si užilo na 3 200 dětí

5. října 2023 11:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Střediskem volného času Klíč ve Frýdku-Místku prošlo letos o prázdninách na 3 200 dětí. Dvě třetiny z nich absolvovaly zdarma aktivity z programu oblíbené akce Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb. Zhruba tisícovka pak trávila čas na příměstských i městských táborech.

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku připravilo v nové sezóně 155 kroužků

9. října 2023 16:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku už rozjelo další sezónu zájmových kroužků. Letos jich je jen pro děti a veřejnost připraveno na 155. Další se také pořádají například přímo na školách. Z nabídky si vyberou všechny věkové kategorie. I když je někde už plno, ještě se přijímají náhradníci.

Děti ve Frýdku-Místku se rozloučí s prázdninami u SVČ Klíč na akci Ahoj, prázdniny!

4. září 2023 15:45 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku připravilo závěrečné rozloučení s prázdninami. Na pátek 8. září chystá zábavný program pro malé i velké v rámci akce Ahoj, prázdniny! Vyplněné hrací plánky budou moci děti na akci vyměnit za dárky.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 8:34, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

15. července 2024 15:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

15. července 2024 14:26 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pobeskydský aviatický klub otevřel hangár veřejnosti, představili se i modeláři

15. července 2024 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Prohlídka ultralehkých letadel nebo let na leteckém simulátoru. Ale i letové ukázky modelářů. Letiště v Místku – Bahně má za sebou tradiční letní akci Den otevřeného hangáru. Událost přilákala davy návštěvníků.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Děti se o prázdninách ve Frýdku-Místku nudit nebudou. SVČ chystá plno aktivit
Vydáno 27. června 2024 12:04, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Středisko volného času Klíč je opět připraveno na prázdniny. Děti měly možnost vybrat si z bohaté nabídky letních příměstských i pobytových táborů. Ale hlavně bude po celé léto opět v plném proudu akce Prázdniny ve městě, která nabídne velké množství jednodenních aktivit.

Ve Frýdku-Místku se děti o prázdninách rozhodně nudit nebudou. I letos mají možnost využít řady aktivit, které nabízí Středisko volného času Klíč.

Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč F-M: "Ve Středisku volného času Klíč máme připravený opět bohatý letní program. Je připraveno 34 letních táborů. 6 pobytových, 28 příměstských táborů na nejrůznější témata. Obecné tábory, výtvarné, keramické, technické, je toho opravdu spousta."

Celé dva měsíce opět poběží ve spolupráci s městem akce Prázdniny ve městě aneb Vraťme dětem pohyb.

Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč F-M: "Máme nachystáno 56 akcí pro děti a mládež z celého města. Středisko volného času Klíč ve spolupráci s řadou organizací, které pracují s dětmi ve volném čase, připravilo pestrý program výtvarných dílen, pohybových aktivit, her, soutěží, ukázek tábornických dovedností a všeho možného, co si děti mohou vybrat a navštívit a užít si prázdniny."

Akce jsou určeny především pro děti, které jsou neorganizované a z různých důvodů tráví prázdniny ve městě a hledají vyplnění volného času.

Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč F-M: "Můžeme děti pozvat na novinky, jako je například trénink oddílu gymnastiky STARS nebo u nás mohou vyzkoušet v Klíči digitální ilustraci a samozřejmě se mohou podívat samozřejmě do hangáru na letišti, mohou pozvat řadu sportů, judo, jui-jitsu i ju-jitsu. Dále je připravena řada výtvarných aktivit, takže mohou vyzkoušet korálkování, malbu na plátno, malbu na textil, mohou se vydat na putování se špiony, mohou zkusit kutilství, mohou si vyzkoušet, co všechno zažijí skauti při své činnosti anebo turistické oddíly mají připraveno také několik aktivit."

Aktivity jsou jednodenní a z velké části volně přístupné, pouze na některé je potřeba se dopředu přihlásit. Podrobnosti a kompletní rozpis na každý den najdete na webu Střediska volného času Klíč.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043773/deti-se-o-prazdninach-ve-frydkumistku-nudit-nebudou-svc-chysta-plno-aktivit