Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniorská akademie ve Frýdku-Místku se těší velké oblibě

Frýdek-Místek |

I senioři mají zájem o vzdělávání. Dokazuje to další úspěšný ročník na seniorské akademii GOODWILL ve Frýdku-Místku. Pravidelně ho absolvuje přes 120 studentů a někteří do školy chodí už řadu let.

Rytířský sál frýdeckého zámku se stal dějištěm ukončení dalšího ročníku seniorské akademie vyšší odborné školy GOODWILL.

Ludmila Žitníková, studentka seniorské akademie: "Jsem už tady sedm let. Zúčastňují se sedm let přednášek. A co mi to dává? Jednak kontakt s lidmi, kontakt i s tou naukou, i s vědomostmi. Protože když já jsem studovala, tak ještě některé ty poznatky měly trochu jiný charakter. A ono se to vyvíjí všechno, takže i kontakt s tím. A samozřejmě najde tady člověk spousty nových přátel. Je tady výborné zázemí, takže já jsem maximálně spokojená."
Kamila Slováková, ředitelka VOŠ GOODWILL: "Studenti chodí do vyšší odborné školy Goodwill, kde mají dva semestry výuky předmětů, které se týkají cestovního ruchu. Většinou historie, dějin umění, managementu, práva, marketingu. Chodí podobně jako studenti, tedy mají výukové období 10 týdnů, no zkouškové období, oni už nás zpracovali, abychom je nezkoušeli, ale takové příjemné opakování za použití různých her anebo technik."

Senioři dostanou na konci roku certifikát a osvědčení o absolvování dalšího ročníku.

Seniorská akademie probíhá na vyšší odborné škole GOODWILL už od roku 2015 a podporuje ji také přímo město.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pro mě je to obrovská radost vidět tolik občanů města, kteří jsou dychtiví po informacích, po setkávání, po komunitě i v seniorském věku. A tahle ta akce mě vždycky nabije optimismem. A velmi se těším, abych tady mohl s nimi být, protože vždy je vidět, že berou to, že studují, jenom jako prostředek k tomu, aby se stále dívali na život pozitivně a s nadhledem."
Kamila Slováková, ředitelka VOŠ GOODWILL: "My je máme hrozně rádi, jsou optimističtí, skvělí, chodí do školy rádi a nechci říct, že předčí denní studenty, ale jsou jiní než denní studenti, jsou naši."

Jednoroční studium ve dvou semestrech pravidelně absolvuje až 120 až 150 studentů. Průměrně 20 až 30 se pravidelně obměňuje. Většina chce ale každoročně pokračovat a nabírat nové vědomosti.

Nahlásit chybu


K tématu

Senioři ve Frýdku-Místku se učí zvládat digitální technologie

29. září 2025 16:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ve Frýdku-Místku aktuálně běží série přednášek pro seniory zaměřených na bezpečné používání moderních technologií. První z nich se věnovala bezpečnosti chytrých telefonů a další dvě budou zaměřeny na bezpečné nakupování.

Den čistého ovzduší ve Frýdku-Místku zaujal návštěvníky pokusy, měřením i hrou

15. září 2025 15:44 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Čistý vzduch je důležitý a k jeho ochraně můžeme přispět úplně všichni. To bylo téma dalšího ročníku akce Den čistého ovzduší, který připomněl Frýdek-Místek. Připraveny byly pokusy, soutěže i ukázky moderních technologií a měření.

Jesle Frýdek-Místek uspořádaly setkání s novými dětmi a jejich rodiči

18. září 2025 14:17 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Jesle Frýdek-Místek uspořádaly první společný den pro rodiče a děti. Všichni se tak mohli seznámit s prostředím, kam budou děti v novém školním roce docházet. Nově mohou rodiče nejmenší děti dávat do jesliček až na 120 hodin měsíčně, aniž by přišli o rodičovský příspěvek.


Historické opevnění na česko-slovenském pomezí opět žilo Šancefestem

Dnes 10:36 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Historické opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova žilo tradičním Šancefestem. Vedle dobových ukázek se soutěžilo ve vaření guláše a závěr patřil muzice.

Do Ostravy dorazily poctivé lokální chutě. Konal se další ročník Trhů, co se hledají

14. srpna 2026 14:57 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Ostravská Malá Kodaň se od ranních hodin plnila milovníky dobrého jídla. Konal se další ročník Trhů, co se hledají.

Rivka Park otevřen: nový volnočasový areál zaplnily stovky návštěvníků

14. srpna 2026 14:27 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek má nové dominanty. Na bývalém dopravním hřišti na ulici 28. října na sídlišti Riviéra se tyčí 26 metrů dlouhá několikapodlažní dřevěná loď a 15 metrů vysoká horolezecká stěna. Tyto atraktivity jsou součástí právě dokončeného volnočasového areálu Rivka Park pro širokou veřejnost.

Při požáru zahradní chatky explodovala plynová láhev

Dnes 8:17 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tři zahradní chatky v Ostravě-Pustkovci byly poškozeny požárem, který vypukl v jedné z nich v sobotu odpoledne.

Nová tiskárna pomáhá chráněným dílnám Charity Opava. Výrazně urychluje práci

Včera 22:36 | Opava | Yvona Fajtová

Trička, mikiny, tašky nebo pracovní oděvy s fotografiemi, obrázky či firemními logy. Chráněné dílny Charity Opava rozšířily možnosti potisku textilu. Nová DTF tiskárna jim umožňuje vyrábět plnobarevné motivy, a hlavně výrazně urychluje práci lidí se zdravotním postižením.

Zastávkou zážitkové jízdy je i kloboučnická továrna

Včera 10:08 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Jedinečný zážitkový program, který propojuje tradici kloboučnického řemesla, technické památky i historii města. To je Den pro klobouk, který pořádá Návštěvnické centrum

Zámecká prohlídka vede do márnice s Josefínskou rakví

14. srpna 2026 15:07 | Studénka | Petra Dorazilová

Součástí prohlídkového okruhu Zámku Nová Horka se na léto stává i márnice. Uvnitř je výstava věnována smrti v době osvícenství, jejímž hlavním lákadlem je unikátní Josefínská rakev.

V palkovickém letním kině táhnou hlavně komedie

Včera 9:35 | Palkovice | Libor Běčák

Sportovně-společenský areál v centru Palkovic se opět proměnil v letní kino. Lidé se tentokrát pobavili u české komedie Někdo to rád v Plzni.

Na projíždějící vlak u Studénky spadlo trolejové vedení. Doprava na koridoru se zastavila

13. srpna 2026 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Další vážná mimořádná událost zastavila provoz na hlavním železničním koridoru mezi Ostravou a Studénkou. Na jedoucí vlak EuroCity spadla trolej. Z postiženého vlaku evakuovali zhruba 150 cestujících a dalších 30 z osobního vlaku, který zůstal stát nedaleko. Pravděpodobně delší dobu potrvá než dojde k plné obnově provozu. Do půlnoci byl provoz obnoven po jedné traťové koleji.

Nový Jičín nabídne v historickém domě nové byty, jeden má bonus terasy, druhý vypovídá o atmosféře starého domu

14. srpna 2026 7:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Uvnitř měšťanského domu U Bílého anděla na novojičínském náměstí vznikly rozsáhlou rekonstrukcí dva nové atypické byty. Město je nyní v nabídkovém řízení poskytne veřejnosti k bydlení.

Frýdlant nad Ostravicí investuje miliony korun do cest a chodníků

13. srpna 2026 9:35 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se průběžně opravují vozovky a chodníky. Město také buduje nová parkoviště a například na Lubně pokračuje v další etapě stavby nového chodníku.

Frýdek-Místek prezentoval sportovní nabídku pro děti na Trhu sportu

12. srpna 2026 14:22 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek ve spolupráci se společností Sportplex F≈M připravil již třetí ročník úspěšné akce Trh sportu. Přehlídka se konala v Polárce a přinesla ucelený a komplexní přehled o volnočasových aktivitách ve městě a okolí.

Frýdek-Místek pořádá kurzy plavání pro malé děti

12. srpna 2026 14:20 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Umění plavat je pro děti zejména v letním období základní dovedností. Uvědomuje si to i město Frýdek-Místek, které podpořilo pravidelné kurzy plavání pro ty nejmenší.

Kostel v Lískovci se rekonstruuje, přispěli občané i město

12. srpna 2026 14:18 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Program Daruj F-M je dobročinná sbírka, na kterou přispívají obyvatelé Frýdku-Místku a stejnou částkou pak přispěje i město. Tentokrát se vybrala velmi hezká částka na rekonstrukci kostela v Lískovci.

Motorkářka srazila chodce na přechodu ve Frýdku-Místku

11. srpna 2026 14:20 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Na přechodu pro chodce ve Frýdku-Místku srazila mladá motorkářka chodce. Nehoda se přitom stala druhý den na stejném místě, kde jiný motorkář smetl chodce a sám na to doplatil životem.

Modernizovaná MŠ Janáčkova ve Frýdlantu nad Ostravicí zve k návštěvě

10. srpna 2026 19:31 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Mateřská škola v Janáčkově ulici ve Frýdlantu nad Ostravicí chystá velký den otevřených dveří. Děti i rodiče se mohou těšit nejen na prohlídku školky, ale i na program.

Seniorská akademie ve Frýdku-Místku se těší velké oblibě
Vydáno 27. června 2024 14:02, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
I senioři mají zájem o vzdělávání. Dokazuje to další úspěšný ročník na seniorské akademii GOODWILL ve Frýdku-Místku. Pravidelně ho absolvuje přes 120 studentů a někteří do školy chodí už řadu let.

Rytířský sál frýdeckého zámku se stal dějištěm ukončení dalšího ročníku seniorské akademie vyšší odborné školy GOODWILL.

Ludmila Žitníková, studentka seniorské akademie: "Jsem už tady sedm let. Zúčastňují se sedm let přednášek. A co mi to dává? Jednak kontakt s lidmi, kontakt i s tou naukou, i s vědomostmi. Protože když já jsem studovala, tak ještě některé ty poznatky měly trochu jiný charakter. A ono se to vyvíjí všechno, takže i kontakt s tím. A samozřejmě najde tady člověk spousty nových přátel. Je tady výborné zázemí, takže já jsem maximálně spokojená."
Kamila Slováková, ředitelka VOŠ GOODWILL: "Studenti chodí do vyšší odborné školy Goodwill, kde mají dva semestry výuky předmětů, které se týkají cestovního ruchu. Většinou historie, dějin umění, managementu, práva, marketingu. Chodí podobně jako studenti, tedy mají výukové období 10 týdnů, no zkouškové období, oni už nás zpracovali, abychom je nezkoušeli, ale takové příjemné opakování za použití různých her anebo technik."

Senioři dostanou na konci roku certifikát a osvědčení o absolvování dalšího ročníku.

Seniorská akademie probíhá na vyšší odborné škole GOODWILL už od roku 2015 a podporuje ji také přímo město.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pro mě je to obrovská radost vidět tolik občanů města, kteří jsou dychtiví po informacích, po setkávání, po komunitě i v seniorském věku. A tahle ta akce mě vždycky nabije optimismem. A velmi se těším, abych tady mohl s nimi být, protože vždy je vidět, že berou to, že studují, jenom jako prostředek k tomu, aby se stále dívali na život pozitivně a s nadhledem."
Kamila Slováková, ředitelka VOŠ GOODWILL: "My je máme hrozně rádi, jsou optimističtí, skvělí, chodí do školy rádi a nechci říct, že předčí denní studenty, ale jsou jiní než denní studenti, jsou naši."

Jednoroční studium ve dvou semestrech pravidelně absolvuje až 120 až 150 studentů. Průměrně 20 až 30 se pravidelně obměňuje. Většina chce ale každoročně pokračovat a nabírat nové vědomosti.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043780/seniorska-akademie-ve-frydkumistku-se-tesi-velke-oblibe