Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SVČ Klíč bude moci ve Frýdku-Místku bezplatně využívat prostory základních škol

Frýdek-Místek |

Město Frýdek-Místek vyšlo vstříc dalším aktivitám Střediska volného času Klíč. V průběhu školního roku nebude muset Klíč platit nájmy na základních školách, kde budou probíhat kroužky pro děti.

Středisko volného času Klíč patří k největším v České republice. V průběhu celého roku nabízí kroužky i aktivity pro tisíce dětí. Kromě vlastního zázemí využívá Klíč také prostory škol. Město mu teď vylepší podmínky pronájmu.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Mnoho dětí navštěvuje aktivity, které připravuje volnočasové středisko Klíč o prázdninách. A my jsme od nového školního roku připravili takovou novinku společně s Klíčem. Školy, kde budou pedagogové ze škol a děti budou mít kroužky, tak nebudou účtovat nájem středisku."
Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč F-M: "Samozřejmě, rozhodl-li se zřizovatel Střediska volného času Klíč, že tato organizace nebude muset platit nájemné ve školách, ve kterých bude mít aktivity, tak se jedná jedině o pozitivní a výbornou zprávu. Umožní nám to kroužky více vytáhnout do škol a případně stávající kroužky, které už tam jsou zlevnit nebo je minimálně nezdražovat."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Tím pádem dojde ke snížení ceny těchto mimoškolních nebo volnočasových aktivit pro děti. A zároveň ty děti budou moci chodit do těch aktivit v těch školách, kde jsou. Takže nebudou muset někde přecházet nebo je nebudou muset rodiče převážet. A mělo by to být určitě příjemnější pro děti i pro rodiče."

Během školního roku mají děti možnost ve středisku volného času navštěvovat různé kroužky. O prázdninách zase pořádá Klíč příměstské i pobytové tábory. A ve spolupráci s městem a různými organizacemi téměř každý všední den různé pohybové, naučné, technické i umělecké aktivity.

Nahlásit chybu


K tématu

Malí šachisté soutěžili o titul Šachový král a královna Frýdku-Místku

14. července 2025 11:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ve Frýdku-Místku se opět soutěžilo o šachového krále a královnu. Jednodenní turnaj pro děti byl součástí projektu Prázdniny ve městě. Zúčastnily se ho čtyři desítky hráčů, a to nejen ze šachových kroužků. Přijít si zahrát mohl každý, kdo ovládal základní pravidla hry.

Péče o koně i jízda v sedle. Děti z Frýdku-Místku vyjely v rámci tábora do jízdárny

7. srpna 2025 13:28 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Příměstský tábor Střediska volného času Klíč Frýdek-Místek nabídl dětem netradiční zážitek. Vyjížděly totiž do jízdárny ke koním. Učily se, jak s koňmi zacházet, jak o ně správně pečovat, a pod dohledem zkušených lektorek si vyzkoušely i jízdu v kryté hale.

Šachový tábor pro nejmenší kombinuje hraní šachu i různou zábavu

11. srpna 2025 13:52 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku pořádá příměstské tábory i pro nejmenší děti. U malých předškoláků je dokonce velmi oblíbený šachový tábor. Většinou jsou to už zkušení hráči, kteří část dne stráví za stolem, ale většinu programu se baví jinými zábavnými a herními aktivitami.


Čtrnáctiletý chlapec se ve čtvrtek topil v řece Ostravici ve Frýdku-Místku

Včera 13:27 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

14letý chlapec spadl z jezu řeky Ostravice a začal se topit. Z vody ho vytáhli kamarádi, byl v bezvědomí. Život mu zachránil kolemjdoucí záchranář, který okamžitě zahájil masáž srdce. Po resuscitaci lékaři chlapce v kritickém stavu přepravili vrtulníkem do nemocnice. Případ nyní vyšetřují kriminalisté.

Mladý řidič přehlédl povoz, vozka se spolujezdkyní skončili těžce zranění v nemocnici

Včera 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážnými zraněními dvou lidí skončila nehoda, která se stala v pátek odpoledne na silnici mezi Bílovcem a Fulnekem. Osobní auto tam zezadu narazilo do povozu taženého koněm. Vozka a spolujezdkyně byli převezeni do ostravské fakultní nemocnice.

Do detailů vyvedené sochy z písku na Pustevnách letos zachraňují ohrožené ptáky

Včera 11:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letos na návštěvníky Pusteven čeká novinka, kdy jsou sochy z písku umístěné na novém stanovišti. přístupné jsou pohodlněji cestou kolem Libušína a Maměnky k hotelu Tanečnica.

Věznice v Heřmanicích otevřela kapli Naděje

Včera 9:38 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Místo pro ztišení, naději a nový začátek. Za zdmi heřmanické věznice vznikla nová kaple. Tento duchovní prostor má mít dobrý vliv na psychiku odsouzených i celkovou atmosféru ve věznici.

Tragická nehoda ve Stachovicích. 19letý motorkář zemřel i přes rychlou pomoc

Včera 8:29 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ve čtvrtek došlo ve Stachovicích u Fulneku k vážnému střetu motorky s osobním autem. S největší pravděpodobností motorkář nezvládl řízení a v zatáčce vjel do protisměru, kde právě jelo auto. I přes bleskový příjezd záchranářů a okamžitou pomoc svědků, 19letý motorkář na místě podlehl svým zraněním. Řidičce automobilu poskytla potřebnou psychologickou podporu povolaná interventka.

Po přívalových deštích uhynuly v řece Odře ryby, hasiči pomáhali s okysličováním vody

2. července 2026 19:59 | Ostrava-město | Anna Břenková

Po silných bouřkách uhynulo v Ostravě velké množství ryb. Příčinou byly přívalové deště, které do řeky spláchly nečistoty a drasticky snížily hladinu kyslíku. Hasiči proto na řece instalovali nornou stěnu a pomocí čerpadel se snažili vodu okysličit.

Na podzim budou i volby do Senátu. V Moravskoslezském kraji budou kandidovat osobnosti

2. července 2026 10:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letos se bude měnit třetina z 81 senátorů v Senátu Parlamentu České republiky. Své zástupce budeme volit i v některých částech Moravskoslezského kraje. První kolo proběhne dohromady s komunálními volbami 9. a 10. října.

V červenci odstartovala Centrální evidence psů

2. července 2026 9:40 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

1. července začal ostrý provoz Centrální evidence psů chovaných v Česku. Registr usnadní nalezení zatoulaného psa, bude obsahovat spolehlivé informace o zvířatech i jejich chovatelích a poslouží také k ověření, zda je pes očkován proti vzteklině.

Extrémně silné bouřky v Beskydech a desítky výjezdů hasičů v Ostravě

1. července 2026 18:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Extrémně silné přívalové deště se prohnaly ve středu odpoledne přes Beskydy. Během půl hodiny spadlo až 40 litrů na metr čtvereční. Silný vítr lámal stromy a do akce museli hasiči. Likvidovali popadané větve z cest a čerpali vodu. V Ostravě voda zatopila myší díru i podchod pod železnicí. Někteří řidiči doslova utopili svá auta.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

30. června 2026 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Chlebovice zažily tělocvik s hokejisty Frýdku-Místku

2. července 2026 19:24 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Hokejový klub Frýdek-Místek dlouhodobě spolupracuje se základními školami na zpestření hodin tělesné výchovy. Tentokrát přišla řada na Základní školu v Chlebovicích.

Žáci se bavili i vzdělávali při akci Bezpečně na prázdniny

2. července 2026 19:19 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Žáci základních škol se v posledním týdnu školního roku určitě více bavili než učili. Na 4. základní škole jim pedagogové připravili velmi zajímavou preventivně - bezpečnostní akci.

Frýdek-Místek podporuje vzdělávání, ocenil talentované studenty

2. července 2026 19:15 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Vedení města se rozhodlo ocenit nejúspěšnější žáky a studenty, kteří reprezentují Frýdek-Místek. A ocenění se dočkali i učitelé, kteří se na výsledcích svých žáků podíleli.

Při požárním útoku museli hasiči v Palkovicích běžet zčásti po sjezdovce

30. června 2026 8:44 | Palkovice | Libor Běčák

Do Palkovic se po roce opět sjely týmy dobrovolných hasičů, aby tam bojovaly o body v Netradiční lize v požárním útoku.

Středisko volného času Klíč připravilo pro děti pestré léto

29. června 2026 9:53 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku pořádá nejen kroužky během celého školního roku, ale připravuje také bohatý program pro děti na letní prázdniny. Příměstské a pobytové tábory, ale také zábavu přímo ve městě.

Absolventi SŠ GOS ve Frýdku-Místku se dočkali slavnostního vyřazení

29. června 2026 9:51 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku patří mezi ty školy, které si potrpí na slavnostní vyřazení svých absolventů. Akt se konal v hlavním sále Národního domu.

SVČ Klíč bude moci ve Frýdku-Místku bezplatně využívat prostory základních škol
Vydáno 19. srpna 2024 13:11, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Město Frýdek-Místek vyšlo vstříc dalším aktivitám Střediska volného času Klíč. V průběhu školního roku nebude muset Klíč platit nájmy na základních školách, kde budou probíhat kroužky pro děti.

Středisko volného času Klíč patří k největším v České republice. V průběhu celého roku nabízí kroužky i aktivity pro tisíce dětí. Kromě vlastního zázemí využívá Klíč také prostory škol. Město mu teď vylepší podmínky pronájmu.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Mnoho dětí navštěvuje aktivity, které připravuje volnočasové středisko Klíč o prázdninách. A my jsme od nového školního roku připravili takovou novinku společně s Klíčem. Školy, kde budou pedagogové ze škol a děti budou mít kroužky, tak nebudou účtovat nájem středisku."
Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč F-M: "Samozřejmě, rozhodl-li se zřizovatel Střediska volného času Klíč, že tato organizace nebude muset platit nájemné ve školách, ve kterých bude mít aktivity, tak se jedná jedině o pozitivní a výbornou zprávu. Umožní nám to kroužky více vytáhnout do škol a případně stávající kroužky, které už tam jsou zlevnit nebo je minimálně nezdražovat."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Tím pádem dojde ke snížení ceny těchto mimoškolních nebo volnočasových aktivit pro děti. A zároveň ty děti budou moci chodit do těch aktivit v těch školách, kde jsou. Takže nebudou muset někde přecházet nebo je nebudou muset rodiče převážet. A mělo by to být určitě příjemnější pro děti i pro rodiče."

Během školního roku mají děti možnost ve středisku volného času navštěvovat různé kroužky. O prázdninách zase pořádá Klíč příměstské i pobytové tábory. A ve spolupráci s městem a různými organizacemi téměř každý všední den různé pohybové, naučné, technické i umělecké aktivity.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000044464/svc-klic-bude-moci-ve-frydkumistku-bezplatne-vyuzivat-prostory-zakladnich-skol