Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spolek Neposedné tlapky zachránil ve Frýdku-Místku už přes 1 000 opuštěných koček

Frýdek-Místek |

Ochrana zvířat, hledání nových domovů, osvěta ohledně správného zacházení. To jsou hlavní cíle spolku Neposedné tlapky, který se ve Frýdku-Místku stará primárně o opuštěné a toulavé kočky. Aktuálně jich je v depozitu kolem šesti desítek.

Mourek Oreo, zrzavá Carola, plachý Athos nebo urostlý Otík. To je jen malý výčet jmen kočičích azylantů v zařízení Neposedných tlapek ve Frýdku-Místku.

Vanessa Lusová, praktikantka: "Já jsem teď nedávno pojmenovala Lunu, Luníčku. Tento je Drácula. Potom Chose, to takový kocourek černobílý a tak různě."
Adéla Chromčáková, spolek Neposedné tlapky: "Neposedné tlapky fungujeme od roku 2011, od roku 2018 aktivně tady ve Frýdku-Místku. Aktuálně tady máme kolem 60 koček, to je takový průměr. A celkové množství jsme někde přes 1000 už koček zachránili."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to vlastně také o hledání nových domovů pro tyto zvířátka, o osvětě, jak se chovat hezky ke zvířátkům a samozřejmě pořádání také různých besídek ve školách a ve školkách. Spolek Neposedné tlapky spolu s městem Frýdek-Místek vybudovali toto kočičí depozitum na ulici Sokolské."

Spolek se zaměřuje především na toulavé, opuštěné a nemocné kočky, kterým dá dočasný domov potřebnou i veterinární péči.

Vanessa Lusová, praktikantka: "V rámci školy máme praxe, studuju veterinární sestřičku, takže v rámci praxí tady jsme." - Co tady děláte? - "Vlastně čistíme záchody, dáme jim vlastně napapat a potom, když zbyde čas, tak se s nimi mazlíme."
Adéla Chromčáková, spolek Neposedné tlapky: "Míváme většinou takové ty opuštěné kočky, které k nám přiběhnou. Jsou mazlivé, jsou zvyklé na toho člověka. Nikdo se o ně nehlásí. Takže většinou si myslím, že jde o nechtěné dědictví."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pro veřejnost každé pondělí od 15:00 do 17:00 hodin probíhají takové dny otevřených dveří tady v kočičím depozitu, kdy mohou návštěvníci občané přijít. Pomazlit se s kočkami, pohrát si s nimi, donést s nimi případně nějaké krmivo, nějaké hračky. Jsem moc rád, že se daří spolupráce mezi spolkem a městem. Město pravidelně každoročně přispívá formou dotace a zajištění prostor. Samozřejmě bych chtěl také poděkovat moc veřejnosti, jejíž pomoc je taky velice významná."
Adéla Chromčáková, spolek Neposedné tlapky: "My přijmeme zvířátko, vždycky pátráme po tom původním majiteli, nikdy to zvíře nenabízíme i hned do té adopce. Pokud se majitel neozve, tak potom může dojít k adopci." - A kdyby někdo měl zájem? - "Tak se se mnou spojí, nebo máme ty návštěvní hodiny, vždycky každé pondělí. Osobně si o tom popovídáme, jaké má možnosti ten zájemce. Jaká je ta kočka, o kterou má zájem."

Více informací o spolku, možnostech podpory i adopci opuštěných kočiček najdete na webu neposednetlapky.cz.

Nahlásit chybu


K tématu

Vybavení pro záchranu koček i auto na převoz handicapovaných. Přispějte do sbírky Daruj F-M

27. března 2025 11:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek opět spustil další ročník veřejné sbírky Daruj F-M. Lidé mohou podpořit dva záměry. Nákup nového auta, které převáží po městě handicapované a také pořízení přístroje na UV sterilizaci pro kočičí depozit Neposedné tlapky.

Frýdek-Místek přijal vyhlášku zakazující žebrání a bivakování na 43 místech

13. března 2025 13:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Zákaz agresivního žebrání, bivakování a konzumace alkoholu na vybraných veřejných místech. To je součástí nové vyhlášky, kterou zavedl Frýdek-Místek jako jedno z prvních měst v zemi. Jejím cílem má být zajištění bezpečnosti a pořádku, zejména v okolí škol, hřišť, supermarketů a náměstí.

Hladnovští studenti se z Afriky vrátili plní dojmů, v Tanzánii pomáhali místní škole

27. února 2025 14:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Studenti Gymnázia Hladnov se plní dojmů vrátili z Afriky. Cílem jejich dvoutýdenní cesty bylo podpořit školu v tanzanském Mlondwe. Místní studenty učili, jak pracovat s mikroskopem, a společně taky prozkoumali blízký národní park.


Bruntálský krystalek 2025 - setkání otužilců na bruntálském Kobylím rybníku

Včera 16:03 | Bruntál | Karel Soukop

Letošní sekání otužilců na rybníku v centru města bylo dokonalou prověrkou odvahy i odolnosti účastníků akce. Teploměr se zastavil na sedmi stupních pod nulou. Voda měla nulu, což je pro otužilce ideální stav, kdy vstupují do vody, teplejší, než vzduch.

Messalina podpořila mladé kapely na speciálním koncertě v karvinském klubu Hard Cafe

27. prosince 2025 14:33 | Karviná | Gabriela Stašová

Karvinský klub Hard Cafe se otřásl v základech, tentokrát to však měli na svědomí mnohem mladší muzikanti, než je zvykem. Kapela Messalina na svůj speciální koncert přizvala mnohem mladší hudební kolegy a ti ukázali, že v nich dřímá talent a touha něco dokázat.

Při čelním střetu škodovky s volvem na Rýmařovsku se zranilo 8 lidí

Včera 8:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

K vážné dopravní nehodě mezi obcemi Stará Ves a Žďárský potok na Bruntálsku spěchali v sobotu odpoledne záchranáři a policisté, aby tam pomohli několika zraněným. Příčinou by mělo být nečekané přejetí jednoho z osobních aut v zatáčce do protisměru.

V Palkovicích se hrál vánoční florbalový turnaj o pohár starosty

Včera 10:06 | Palkovice | Libor Běčák

Tradiční vánoční turnaj ve florbale se hrál na konci prosince v palkovické sportovní hale.

Vedení Frýdku-Místku poděkovalo zaměstnancům sociálních služeb

Včera 9:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Pro zaměstnance a klienty svých organizací si vedení města každý rok připraví drobné dárky. Výjimkou nebyly ani letošní Vánoce. Dárkem byl kalendář s informacemi o Frýdku-Místku.


Pomoc záchranářů si v MSK o Vánocích vyžádala více než tisícovka lidí

27. prosince 2025 13:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na nedostatek práce během tři vánočních dnů si zdravotníci záchranné služby v Moravskoslezském kraji rozhodně nemohli stěžovat. Celkem zasahovali o 1073 lidí.

30 let Okresní hospodářské komory v Karviné přineslo spoustu milníků a úspěchů

27. prosince 2025 14:35 | Karviná | Gabriela Stašová

Okresní hospodářská komora oslavila 30 let svého fungování. Za tu dobu sdružovala a pomohla spoustě podnikatelských subjektů k lepšímu fungování a zaštítila další služby.

Pokladničky jsou zapečetěny, Tříkrálová sbírka klepe na dveře

26. prosince 2025 11:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Charita se intenzivně připravuje na Tříkrálovou sbírku. Oslovuje dobrovolníky, chystá kostýmy, koruny a pečetí pokladničky. Koledníci vyrazí do ulic zkraje ledna.

Karvinští otužilci se sešli na Štědrý den, otužili svá těla a utužili každoroční tradici

27. prosince 2025 8:58 | Karviná | Gabriela Stašová

Karvinští otužilci se opět sešli na Karvinském moři i na Štědrý den dopoledne, aby shrnuli celý svůj rok a zakončili jej svým odvážným koníčkem. Otužování má v Karviné tradici a každým rokem se v tento den sejdou na Karvinském moři desítky příznivců otužování.

Před svinovským kostelem stojí unikátní betlém

25. prosince 2025 9:38 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Ve Svinově letos poprvé vznikl obecní betlém. Nejde však jen o vánoční dekoraci, ale o nový symbol setkávání, který má lidem v uspěchané době připomenout klid a pospolitost.

Nová mapová aplikace pomůže návštěvníkům hřbitovů

Včera 9:42 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek představuje občanům mapovou aplikaci hřbitovů. Zájemci se prostřednictvím moderního a praktického nástroje snáze zorientují na 6 městských pohřebištích.

Beskydský šachový klub funguje už 100 let

Včera 9:26 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Přesně před sto lety byl ve Frýdku-Místku založen šachový klub. U té příležitosti pozvali šachisté své hosty do restaurace Radhošť, kde jejich oddíl v roce 1925 vzniknul.

Sváteční slova představitelů vedení obce Čeladná

24. prosince 2025 9:06 | Čeladná | Petra Dorazilová

Zhodnocení roku 2025 a sváteční slovo starosty Čeladné Pavola Lukši a místostarostky Věry Golové.

Petr Korč (Naše Město F-M)

23. prosince 2025 21:26 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

primátor Frýdku-Místku

Střední škola řemesel slaví 60 let a nabízí řadu oborů

23. prosince 2025 20:15 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední škola řemesel má už šedesátiletou tradici. U příležitosti kulatého výročí škola uspořádala setkání osobností a zároveň Den otevřených dveří pro veřejnost.

Občané Frýdku-Místku mají možnost se setkat s vedením města

23. prosince 2025 20:02 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek letos obhájil bronzovou příčku v celorepublikové anketě Přívětivý úřad. Podíl na tom má i otevřená komunikace s občany, jako například pravidelná setkávání.

Spolek Neposedné tlapky zachránil ve Frýdku-Místku už přes 1 000 opuštěných koček
Vydáno 10. února 2025 15:41, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Ochrana zvířat, hledání nových domovů, osvěta ohledně správného zacházení. To jsou hlavní cíle spolku Neposedné tlapky, který se ve Frýdku-Místku stará primárně o opuštěné a toulavé kočky. Aktuálně jich je v depozitu kolem šesti desítek.

Mourek Oreo, zrzavá Carola, plachý Athos nebo urostlý Otík. To je jen malý výčet jmen kočičích azylantů v zařízení Neposedných tlapek ve Frýdku-Místku.

Vanessa Lusová, praktikantka: "Já jsem teď nedávno pojmenovala Lunu, Luníčku. Tento je Drácula. Potom Chose, to takový kocourek černobílý a tak různě."
Adéla Chromčáková, spolek Neposedné tlapky: "Neposedné tlapky fungujeme od roku 2011, od roku 2018 aktivně tady ve Frýdku-Místku. Aktuálně tady máme kolem 60 koček, to je takový průměr. A celkové množství jsme někde přes 1000 už koček zachránili."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to vlastně také o hledání nových domovů pro tyto zvířátka, o osvětě, jak se chovat hezky ke zvířátkům a samozřejmě pořádání také různých besídek ve školách a ve školkách. Spolek Neposedné tlapky spolu s městem Frýdek-Místek vybudovali toto kočičí depozitum na ulici Sokolské."

Spolek se zaměřuje především na toulavé, opuštěné a nemocné kočky, kterým dá dočasný domov potřebnou i veterinární péči.

Vanessa Lusová, praktikantka: "V rámci školy máme praxe, studuju veterinární sestřičku, takže v rámci praxí tady jsme." - Co tady děláte? - "Vlastně čistíme záchody, dáme jim vlastně napapat a potom, když zbyde čas, tak se s nimi mazlíme."
Adéla Chromčáková, spolek Neposedné tlapky: "Míváme většinou takové ty opuštěné kočky, které k nám přiběhnou. Jsou mazlivé, jsou zvyklé na toho člověka. Nikdo se o ně nehlásí. Takže většinou si myslím, že jde o nechtěné dědictví."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pro veřejnost každé pondělí od 15:00 do 17:00 hodin probíhají takové dny otevřených dveří tady v kočičím depozitu, kdy mohou návštěvníci občané přijít. Pomazlit se s kočkami, pohrát si s nimi, donést s nimi případně nějaké krmivo, nějaké hračky. Jsem moc rád, že se daří spolupráce mezi spolkem a městem. Město pravidelně každoročně přispívá formou dotace a zajištění prostor. Samozřejmě bych chtěl také poděkovat moc veřejnosti, jejíž pomoc je taky velice významná."
Adéla Chromčáková, spolek Neposedné tlapky: "My přijmeme zvířátko, vždycky pátráme po tom původním majiteli, nikdy to zvíře nenabízíme i hned do té adopce. Pokud se majitel neozve, tak potom může dojít k adopci." - A kdyby někdo měl zájem? - "Tak se se mnou spojí, nebo máme ty návštěvní hodiny, vždycky každé pondělí. Osobně si o tom popovídáme, jaké má možnosti ten zájemce. Jaká je ta kočka, o kterou má zájem."

Více informací o spolku, možnostech podpory i adopci opuštěných kočiček najdete na webu neposednetlapky.cz.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000047228/spolek-neposedne-tlapky-zachranil-ve-frydkumistku-uz-pres-1-000-opustenych-kocek