Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek má opět stabilní koalici a plně funkční radu

Ve Frýdku-Místku byla potvrzena nová většinová koalice, která má zajistit stabilitu vedení města až do voleb v roce 2026. Koaliční partneři se shodli na pokračování programového prohlášení a doplnili chybějící členy rady.

Hnutí Naše Město F-M, uskupení SPOLU a nově i dovolení zástupci hnutí ANO 2011. Tak vypadá nová koalice ve Frýdku-Místku, která má v zastupitelstvu opět většinu, a to celkem 23 hlasů. 

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: „Já jsem rád, že město Frýdek-Místek opět získává většinovou stabilní koalici, která povede město až do voleb v roce 2026. A zároveň jsem rád, že nedochází k žádným programovým změnám. Tak, jak jsme se domluvili na programovém prohlášení po volbách v roce 2022, a toto prohlášení plníme, tak v něm budeme pokračovat a všechny důležité body v něm zůstávají.“
Lukáš Kmec (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: „Jak jsme již avizovali v minulých týdnech, připojili jsme se jako hnutí ANO 2011 ke koaličním partnerům (Naše Město F-M a SPOLU), a stali se tak součástí vedení města. Rovněž jsme přistoupili k podpisu koaliční smlouvy, která se zakládá na programových bodech, které jsme si stanovili na začátku tohoto volebního období. Hnutí ANO 2011 tak může i nadále prosazovat svůj program a vytvářet stabilní koalici ve Frýdku-Místku.“

Součástí změn bylo doplnění rady města o nového náměstka a člena rady.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: „Rada fungovala v omezeném složení, my jsme neměli dovoleného jednoho člena rady a jednoho uvolněného náměstka. Ta situace se nyní změnila – byl zvolen náměstek pan Kmec a člen rady pan Halabalík.“
Lukáš Kmec (ANO), náměstek primátora Frýdku: S ostatními členy jsme se dohodli na gescích, kterým se budeme primárně věnovat. Jedná se o oblasti bezpečnostních rizik, požární ochrany a ochrany veřejného pořádku. Mimo tato témata se budeme samozřejmě podílet i na ostatních společných projektech s našimi koaličními partnery.
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: „Stále velím jednotkám sboru dobrovolných hasičů, mohu jmenovat a odvolávat jejich šéfy. Zároveň vystupuji za město v rámci krizového řízení a zůstává mi velení městské policii. Nicméně budeme spolu velmi úzce spolupracovat v této oblasti.“

Cílem koalice je udržet kontinuitu projektů a zajistit stabilní řízení města. Většina bodů programového prohlášení už byla naplněna nebo se postupně realizují.

Nahlásit chybu


K tématu

Koalice ve Frýdku-Místku získá většinu. Vedení města posílí 4 zastupitelé zvolení za ANO

Město Frýdek-Místek povede opět většinová koalice. Utvoří ji hnutí Naše Město F-M, uskupení SPOLU a čtyři zastupitelé v minulosti zvolení za ANO. Ti vytvořili nový politický klub Sympatizanti hnutí ANO. Koalice bude mít v zastupitelstvu 22 hlasů.

Rozvoj Frýdku-Místku i parkovací místa za podpory zeleně. Nový náměstek promluvil o plánech ve funkci

Pokračování v rozjetých a důležitých projektech ve Frýdku-Místku. To je hlavní cíl nového náměstka Lukáše Slívy. Dále by chtěl řešit také problematiku parkovacích míst, která by podle něj neměla vznikat na úkor zeleně. Ale naopak za její podpory. Více už náměstek představil v následující reportáži.

Sociální projekty ve Frýdku-Místku budou pokračovat i pod novým náměstkem

Výstavba Alzheimer centra, Domovinky i nového krizového bydlení Bethel. Ale také rozvoj služeb pro seniory a matky s dětmi. To jsou projekty, ve kterých chce ve Frýdku-Místku pokračovat nově zvolený náměstek pro sociální oblast.


Frýdek-Místek přijal vyhlášku zakazující žebrání a bivakování na 43 místech

Zákaz agresivního žebrání, bivakování a konzumace alkoholu na vybraných veřejných místech. To je součástí nové vyhlášky, kterou zavedl Frýdek-Místek jako jedno z prvních měst v zemi. Jejím cílem má být zajištění bezpečnosti a pořádku, zejména v okolí škol, hřišť, supermarketů a náměstí.

Reakcí na vážné nehody v Opavě byla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na chodce

V Opavě proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na chodce. Vůbec poprvé se do ní společně zapojili Policie ČR, strážníci a krajský koordinátor BESIPu.

Tragický požár v domě s pečovatelskou službou v Petřvaldu, jeden muž zemřel

Dnes 11:29, vydáno dnes 7:43 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Šest jednotek hasičů zasahovalo ve středu při požáru bytu v domě s pečovatelskou službou v Petřvaldu. Hasiči zachránili tři osoby, další dvě evakuovala policie. Jeden muž bohužel při požáru zemřel. Škoda dosahuje jednoho milionu korun, přesná příčina vzniku požáru je v šetření.

Havířov usiluje o asfaltový povrch na cyklostezce u řeky Lučiny

Loňské povodně značně poničily cyklostezku u řeky Lučiny v Havířově. Radnice nyní po zimě začala s opravami. Mnozí lidé by si však přáli, aby nestmelený povrch nahradil takový, po kterém by se lépe jezdilo na kolech, koloběžkách, nebo na bruslích.

DK Poklad v Porubě ovládl již 4. ročník seniorského bálu. Poprvé vystoupil zahraniční host

Dům kultury Poklad zaplnili senioři. Nenechali si totiž ujít Seniorský bál, který opět lákal na pestrý program. Hvězdou letošního ročníku byl poprvé zahraniční zpěvák.

Mladík v Karviné střílel na dům, airsoftové zbraně chtěl ukázat kamarádům, v kufru měl i mačetu

Dnes 8:20 | Karviná | Lukáš Zavadil

Policisté v Karviné zasahovali po oznámení o střelbě v Novém Městě. Na místě našli skupinu mužů, jeden z nich měl z airsoftových zbraní opakovaně střílet na činžovní dům. V kufru auta měl kromě zbraní také mačetu. Policie ho obvinila z výtržnictví, hrozí mu až dva roky vězení.

Studéňáci se připravují na intenzivní třídění odpadu, k tématu se konají veřejné debaty

Studénka se připravuje na změnu organizace třídění odpadu. V květnu tu začnou zavádět systém door to door. Přesvědčit obyvatele o přínosu takového způsobu separace mají i veřejné diskuze.

Kraj investuje do rekonstrukce Nemocnice Karviná - Ráj

Nemocnice Karviná – Ráj zahájila už loni velkou rekonstrukci druhé části dětského oddělení. Radikální přestavbu financuje i její zřizovatel, MS kraj. A už za dva měsíce by mělo být hotovo.

Díky investicím velkých podniků klesají emise v MS kraji

Ovzduší v MS kraji se v dlouhodobém měřítku pořád zlepšuje. Velkou pomocí jsou investice velkých podniků do opatření k omezení emisí vypouštěných do přírody. Například Třinecké železárny splňují nejpřísnější emisní limity a v únoru vedení společnosti OKK Koksovny podepsalo dodatek s Ostravou k dohodě v oblasti životního prostředí.

Sdílená kola ve Frýdku-Místku mají letos řadu vylepšení

Od března je opět v ulicích Frýdku-Místku služba sdílených kol. Město uzavřelo novou smlouvu se společností nextbike, která přináší uživatelům několik novinek. K dispozici je větší počet stanovišť a také modernizovaná kola s lepším řazením.

Frýdek-Místek má novou většinovou koalici, připojilo se hnutí ANO 2011

Včera 8:51 | Frýdek-Místek | Lukáš Zavadil

Frýdek-Místek má novou většinovou koalici. K dosavadnímu menšinovému spojenectví hnutí Naše Město F-M a SPOLU se na 13. zasedání zastupitelstva 12. března 2025 připojilo hnutí ANO 2011. Vedení města se tak rozšířilo o nové členy – náměstkem primátora se stal Lukáš Kmec a novým radním Milan Halabalík.

Bazárek v Čeladenské Berušce přispěje na aktivity Ekoškoly

Bazárek je skvělou příležitostí, jak dát oblečení druhou šanci a zároveň podpořit udržitelnou módu, a to včetně té dětské. Mateřská škola Čeladenská Beruška pořádá tyto akce deset let. Už také proto, že je aktivní v mezinárodním projektu Ekoškola.

Přestavba bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku začíná, nabídne až 90 bytů

Začíná přestavba bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku. V budově vznikne nejen sídlo společnosti Distep, ale především až 90 nových nájemních bytů pod správou města.

ADRA otevřela ve Frýdku-Místku nový charitativní obchod

Dobrovolnická organizace ADRA otevřela ve Frýdku-Místku nový charitativní obchod. Lidé zde mohou nakoupit oblečení z druhé ruky a zároveň podpořit dobročinné aktivity. Obchod navazuje na dlouholetou činnost organizace v oblasti pomoci potřebným a lidé ho najdou v Místku.

Pro zvýšení kapacity přestaví historickou školu na Bystrém na mateřskou školu

7. března 2025 12:55 | Janovice | Libor Běčák | Janovický miniexpres

Více než 100 let stará škola na Bystrém by opět mohla sloužit dětem. Obec Janovice z ní chce vybudovat mateřskou školu.

Frýdek-Místek má opět stabilní koalici a plně funkční radu
Vydáno 13. března 2025 11:40, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Ve Frýdku-Místku byla potvrzena nová většinová koalice, která má zajistit stabilitu vedení města až do voleb v roce 2026. Koaliční partneři se shodli na pokračování programového prohlášení a doplnili chybějící členy rady.

Hnutí Naše Město F-M, uskupení SPOLU a nově i dovolení zástupci hnutí ANO 2011. Tak vypadá nová koalice ve Frýdku-Místku, která má v zastupitelstvu opět většinu, a to celkem 23 hlasů. 

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: „Já jsem rád, že město Frýdek-Místek opět získává většinovou stabilní koalici, která povede město až do voleb v roce 2026. A zároveň jsem rád, že nedochází k žádným programovým změnám. Tak, jak jsme se domluvili na programovém prohlášení po volbách v roce 2022, a toto prohlášení plníme, tak v něm budeme pokračovat a všechny důležité body v něm zůstávají.“
Lukáš Kmec (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: „Jak jsme již avizovali v minulých týdnech, připojili jsme se jako hnutí ANO 2011 ke koaličním partnerům (Naše Město F-M a SPOLU), a stali se tak součástí vedení města. Rovněž jsme přistoupili k podpisu koaliční smlouvy, která se zakládá na programových bodech, které jsme si stanovili na začátku tohoto volebního období. Hnutí ANO 2011 tak může i nadále prosazovat svůj program a vytvářet stabilní koalici ve Frýdku-Místku.“

Součástí změn bylo doplnění rady města o nového náměstka a člena rady.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: „Rada fungovala v omezeném složení, my jsme neměli dovoleného jednoho člena rady a jednoho uvolněného náměstka. Ta situace se nyní změnila – byl zvolen náměstek pan Kmec a člen rady pan Halabalík.“
Lukáš Kmec (ANO), náměstek primátora Frýdku: S ostatními členy jsme se dohodli na gescích, kterým se budeme primárně věnovat. Jedná se o oblasti bezpečnostních rizik, požární ochrany a ochrany veřejného pořádku. Mimo tato témata se budeme samozřejmě podílet i na ostatních společných projektech s našimi koaličními partnery.
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: „Stále velím jednotkám sboru dobrovolných hasičů, mohu jmenovat a odvolávat jejich šéfy. Zároveň vystupuji za město v rámci krizového řízení a zůstává mi velení městské policii. Nicméně budeme spolu velmi úzce spolupracovat v této oblasti.“

Cílem koalice je udržet kontinuitu projektů a zajistit stabilní řízení města. Většina bodů programového prohlášení už byla naplněna nebo se postupně realizují.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000047696/frydekmistek-ma-opet-stabilni-koalici-a-plne-funkcni-radu