Herní terapie je nezbytnou součástí nemocniční péče o děti. Na dětském oddělení frýdeckomístecké nemocnice získala mezi lékaři i pacienty své nezpochybnitelné místo a to i přes to, že tento obor prozatím není v lékařské praxi právně ukotven.
Ivana Röschlová, primářka dětského odd. Nemocnice ve F-M: "Ten princip spočívá v tom, že se snažíme, aby děti, pokud už musí být hospitalizovány v nemocnicích, co nejméně trpěli stresem z hospitalizace a odloučení od rodiny."
Ve frýdeckomístecké nemocnici funguje herní terapie už třináct let. Její zakladatelkou je herní specialistka Věra Vojkůvková.
Věra Vojkůvková, herní specialistka Nemocnice ve F-M: "Herní práce má pro děti i jejich rodiče velký význam, protože takového nezdravotníka, nějaké přítele, ty děti i rodiče potřebují mít."
Věra Strakošová, herní specialistka Nemocnice ve F-M: "Práce herní terapeutky je na jedné straně hodně náročná a na druhé straně je to vlastně radost. Děláme to formou hry, povídáním si, nebo malujeme panenky. Těžiště naší práce ale spočívá v tom, že se snažíme děti zbavit strachu před nemocí, před něčím nečekaným."
V našem státě se zatím herní terapie setkává s nepochopením vládních úřadů a to i přes to, že v mnoha zemích Evropy je v medicíně dávno pokládána za rovnocenný obor.