Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé frýdecko-místeckého hospice mají každou chvíli nějakou akci

Začátkem října se ve frýdecko-místeckém hospici rozjel provoz. A dnes už v něm pracuje 41 lidí, kteří se starají o patnáctku klientů.

Ve frýdecko-místeckém hospici se stále něco děje. Karnevaly, drakiády, oslava Mikuláše.

Jan Jursa, ředitel hospice ve F-M: "Dobrovolníci dochází za klienty a také jim jistým způsobem poskytují náplň toho jejich dne. Tzn. malování, hraní."

Kulturní vyžití bývá v současné době v Centru zdravotních a sociálních služeb pro patnáctku klientů. Mezi nimi je i 82letá paní Najdková ze Staříče. Do hospice přišla začátkem ledna a patří ke klientům v odlehčovací péči.

Ludmila Najdková, klientka: "Je to tady výborné, nemohu si vůbec stěžovat. Co člověk potřebuje, to má. Všichni jsou tady ochotní."

Stejný názor jako paní Ludmila mají i zaměstnanci hospice. V tom dnes pracuje 41 lidí.

Anketa, zaměstnanci: 1. "To zaměření hospice mi vyhovuje, takže já jsem spokojený." 2. "Všem se nám tady líbí."

Jan Jursa, ředitel hospice ve F-M: "Zaměstnanci jsou rozčleněni do několika úseků. Je to sociální a zdravotní úsek. A dále jako podpora celého centra to jsou zaměstnanci prádelny, kuchyně, apod."

V budově je 26 hospicových pokojů s 30 lůžky, 6 pokojů se 13 lůžky odlehčovací péče, 4 pokoje s 8 lůžky pro návštěvy pacientů nebo pro personál.

Libuše Kolková, vrchní sestra v hospici: "Hospic má takovou myšlenku, že člověk nezůstane v posledních hodinách osamocen, nebude trpět nesnesitelnou bolestí."

Centrum zdravotních a sociálních služeb - včetně vybavení - stálo město Frýdek-Místek 106 milionů korun. Kromě toho se radnice zavázala přispívat na provoz pět milionů korun ročně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy