Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové poznatky získaly děti z Frýdlantu na Dni s IZS

Jak správně resuscitovat, co dělat v případě požáru a co všechno obnáší práce policisty, toto a mnohem více se dozvěděli žáci z Frýdlantu nad Ostravicí. Zúčastnili se totiž Dne s Integrovaným záchranným systémem.

Areál hasičské zbrojnice Frýdlantu nad Ostravicí se stal dějištěm akce s názvem Den s integrovaným záchranným systémem. Ten město připravilo pro žáky základních škol.

“Na třech stanovištích prezentují svou činnost jednotlivé složky, tzn policie ČR, Zdravotnická záchranná služba a hasiči. Téma ochrany obyvatelstva při mimořádných událostech je jednak průřezovým tématem školního vzdělávacího programu, a jednak připravujeme soutěž pro žáky druhého stupně na téma: Co dělat když… se ocitnou v určitých situacích, jak se v nich správně zachovat a co udělat jako první,” uvedla Petra Filipová z odboru školství a kultury Frýdlantu nad Ostravicí.

Na děti čekaly ukázky práce jednotlivých složek IZS, k tomu se dozvěděly řadu důležitých rad a informací.

Anketa, žáci základních škol: 1. “Viděl jsem hasiče, zjistil jsem, co si mám vzít v případě evakuace, naučil jsem se rozpoznávání sirén a tak.” 2. “Dozvěděl jsem se, co bych měl dělat, kdy se něco stalo a co si s sebou vzít na nějaký delší pobyt.” 3. “Učili jsme se rozpoznávání sirén a co máme dělat při evakuaci.”

Venku před zbrojnicí si mohly děti prohlédnout také hasičská vozidla a jejich techniku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy