Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí pečuje o svou zeleň. Letos v dubnu město vysadilo dalších 20 kusů okrasných dřevin.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí už tradičně, jako každý rok vysadili nové dřeviny.  Náhradní výsadba 20 okrasných listnatých stromů proběhla v rámci péče o městskou zeleň v druhé polovině dubna. 

"Jedná se převážně o alejové a solitérní dřeviny, jako je například Vrba smuteční, okrasné třešně Myrobalány, Svitel latnatý, Jírovec pleťový a Jírovec maďal. Tyto stromy byly vysázené v meziblokové zeleni na pozemcích města namísto již dříve vykácených stromů, které musely být odstraněny v rámci zhoršeného zdravotního stavu a z důvodu bezpečnosti osob," uvedla referentka odboru životního prostředí Žaneta Štefková.

Už v minulých letech vznikly krásné aleje v ulicích Okružní a Nádražní a příští rok chce město vysadit větší množství zeleně v areálu klášterní zahrady u Střediska sociálních služeb.

"Dále bude realizována výsadba dřevin v rámci výstavby dopravního terminálu na ulici Poštovní, a to v první etapě této výstavby v počtu 66 kusů, z toho 36 kusů stromů tvoří náhradní výsadbu Českých drah za pokácené topoly," dodal vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Widlarz," dodal vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Widlarz.

Nové stromy budou příští rok vysázeny i v rámci investiční akce Brána Beskyd.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Raškovice
Raškovice
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků