Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radim Wozniak ukončil kariéru ve frýdlantském týmu, v posledním utkání nastoupil proti Staré gardě Baníku Ostrava

Bývalí hráči Baníku Ostrava se sešli na hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. Pod hlavičkou Staré gardy se tam rozloučili s aktivní kariérou svého někdejšího spoluhráče Radima Wozniaka. Ten se teď bude věnovat Baňkám, tedy ženskému týmu Baníku Ostrava.

Na svém kontě má na 50 ligových zápasů. Teď se Radim Wozniak s aktivním fotbalem rozloučil i na svém posledním působišti - na hřišti divizního Frýdlantu nad Ostravicí.

Radim Wozniak, fotbalista: “Já si toho nesmírně vážím, že někdo pro mě udělal takový zápas. Nesmírně si vážím toho, že pan Zajaroš udělal Starou gardu Baníku Ostrava, kluky s kterýma jsem skoro se všemi hrával, všichni tady přišli. Je mi líto těch, kteří nemohli přijít, už z důvodu nemoci, nebo z nějakého pracovního vytížení, ale za všechny kluky, co jsou tady, tak jsem nesmírně rád. A abych se vrátil ke kariéře, já to nepovažuju za kariéru, já to považuji za to, že fotbal mě nesmírně bavil. Všude, kde jsem byl, tak jsem měl velké štěstí na kolektiv, na partu lidí, na výborné kamarády a teď vlastně dneska si tak odehraju takový asi poslední zápas za Frýdlant a jestli to je úplně poslední zápas, protože vím, že hodně fotbalistů říká, že končí s fotbalem a pak jim to bude chybět, uvidíme, co bude v zimě.”

Na hřiště se s Wozniakem přišli rozloučit nejen domácí, ale také někdejší spoluhráči z Baníku Ostrava, kde kdysi v 17 letech s velkou kariérou začínal.

Mojmír Vala, kamarád, spoluhráč: “Jako hráč i jako člověk upřímný, ochotný, pomůže všem lidem a co slíbí, to u něj platí. Tak bych ho hodnotil. Jestli bude ještě někde hrát nižší soutěže, to nevím, ale podle mě určitě ho začnou svědit nohy a určitě se asi někde objeví nižších soutěžích.”

Radim Wozniak s fotbalem úplně nekončí. Mezi virtuálními zdravicemi byla i ta od jeho současných svěřenkyň - ženského týmu Baníku Ostrava, zvaného Baňky. A poděkovali mu také zástupci města.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT): místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: “Fotbal určitě pro město Frýdlant je fenoménem. Patří mezi ty nejoblíbenější a nejnavštěvovanější sporty, takže jsme rádi, že mužský tým hraje divizi, což znamená čtvrtou nejvyšší soutěž, což už je opravdu velmi vysoká soutěž a daří se jim v ní. Minulý rok to vypadalo i na postup, ale nakonec to nevyšlo. Pořád si ale drží velmi dobrou výkonnost, takže fotbal a Frýdlant jdou k sobě. Dnešní akce má být rozlučkou s dlouholetým fotbalistou panem Wozniakem, který pro Frýdlant udělal strašně moc a věřím tomu, že tím dnešním dnem to jeho působení úplně nekončí. Že pořád ještě pro ten Frýdlant má co dokázat, má co nabídnout hlavně těm mladším fotbalistům, kterým je určitě vzorem a ta jeho kariéra byla opravdu dlouhá, byla výborná. Prošel několika prvoligovými kluby, setkal se s mnoha a mnoha dobrými fotbalisty, takže jak říkám, má co nabídnout i ve svém věku a se svými zkušenostmi. Jsme rádi, že jsme ho tady měli.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy