Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlantský duatlon, dětský den a Beskydský Šerpa

I přes nepřízeň počasí se ve 4. ročníku Frýdlantského duatlonu popralo o vítězství spousta účastníků.

V neděli 6. září se na fotbalovém hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí konal už 4. ročník Frýdlantského duatlonu. Ten se skládá ze 4,5 kilometrového běhu, následuje 19 kilometrů jízdy na kole a nakonec 2,5 kilometrů běhu.

Martin Kráčalík, pořadatel Frýdlantského duatlonu: "Ten letošní ročník trošku je postižen pandemií, měli jsme to mít 1.6., ale díky tomu, co se tady kolem nás všechno děje, tak jsme to přesunuli na začátek školního roku."
David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Jsme opravdu rádi, že pořadatel i přes současnou nelehkou situaci díky koronaviru se rozhodl akci uspořádat a jde vidět podle počtu účastníků, že to má smysl, že lidi mají chuť závodit, mají chuť se porvat o vítězství, nebo o nějaký dobrý výsledek.

Součástí akce byl mimo duatlonu také dětský den, nebo závod Beskydský Šerpa.

Martin Kráčalík, pořadatel Frýdlantského duatlonu: "Děti tady mají možnost mít takzvaný svůj den, den dětí a vedle toho máme i závod pro rodiny, máme i juniorský běh, takže vlastně každá věková kategorie si přijde na své. Beskydský šerpa, což vlastně jde o vynášku sudu na Lysou horu, tady odsud z fotbalového hřiště ve Frýdlantu."
David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Mají za úkol vynést plný 50 litrový sud piva na Lysou horu, takže je to dá se říct 1000 metrů převýšení mezi Frýdlantem a Lysou horou a ti nejrychlejší to zvládají pod dvě hodiny, což je pro mě úplně neskutečný a úžasný výsledek a ti vítězové mají tu motivaci v tom, že ten 50 litrový sud potom mohou vypít."

V letošním 4. ročníku Frýdlantského duatlonu byl v závodu Beskydský Šerpa dokonce pokořen rekord.

Martin Kráčalík, pořadatel Frýdlantského duatlonu: "V tomhle tom deštivém a bahnitém počasí za hodinu a 41 minut vyšel nejrychlejší tým na vrchol Lysé hory."

Všem účastníkům závodů gratulujeme.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy