Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový dopravní terminál u vlakového nádraží bude pravděpodobně hotový o mnohem dříve

Zhotoviteli se povedlo práce na stavbě nového dopravní terminálu urychlit tak, že by měl být hotový už na jaře příštího roku.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí pokračují práce na novém dopravním terminálu. Stavba byla zahájena letos na jaře a skončit měla do listopadu příštího roku. Zhotoviteli ale hlásí, že ukončí práce dříve.

Lenka Březinováodbor majetku a investic: "Zhotovitel i přes nepříznivé klimatické podmínky v letošním roce a probíhající pandemií koronaviru zkrátil práce a stavba bude ukončena v předstihu."

Aleš Kremertechnický dozorce: "Finální dokončení předpokládáme, že bude na jaře příštího roku."

Na konci měsíce srpna už byla zprovozněna první část dopravního terminálu, která slouží provozu autobusů. V současné době probíhají práce v druhé části a to v prostoru, kde bylo překladiště a skladiště materiálu.

Aleš Kremertechnický dozorce: "Byla tady kdysi strašná plocha, teď už ale vypadá velmi dobře. Máme to v předčasném užívání tuto část a na druhé straně byla skládková plocha, taky neutěšená a postaví se tam obrovské parkoviště, kde bude hodně místa pro občany. "

Lenka Březinová, odbor majetku a investic: "Dokončuje se dláždění chodníků okolo ulice Poštovní. Bude probíhat náhradní výsadba a výsadba v celém areálu dopravního terminálu."

Dagmar Klajmonováhlavní projektant: "Myslím si, že parkovací stání i veškeré zpevněné plochy jsou vhodně doplněny zelení. Veškeré detaily, dlažby, přířezy a podobně jsou provedeny v naprostém pořádku a v odborné kvalitě. Na jednotlivých autorských dozorech a kontrolních dnech, kdy jsme se potkávali, tak jsme neshledali žádné větší problémy."

Aktuálně probíhají práce na novém parkovišti.Zároveň se buduje a rekonstruuje veřejné osvětlení a pomalu také končí dláždění přednádražního prostoru.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Stanislav Karlík - pracoviště OMV Frýdek-Místek/Dobrá R48
Frýdek-Místek
od 110 do 115 Kč/hod.

Detail

Sodovkárna R. Sýkora s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, Okresní soud
Frýdek-Místek
od 11 700 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry