Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kaple sv. Antonína Paduánského na Ondřejníku prošla kompletní rekonstrukcí

Frýdlant nad Ostravicí získal loni do svého majetku kapli sv. Antonína na Ondřejníku. Ta dostala kompletně nový kabát.

Romantická kamenná kaple sv. Antonína Paduánského na Ondřejníku, postavená v roce 1933 se dočkala kompletní rekonstrukce. Ta probíhala v průběhu září a října letošního roku.

Lukáš Bražina, stavbyvedoucí: "Bylo přespárované veškeré degradované zdivo, všechno to zdivo bylo ošetřeno hydrofobním nátěrem, byl opraven vstupní stupeň, nově vzniklo oplechování z mědi, byl nově tady udělaný hromosvod, byly upraveny křesťanské symboly, které byly poměděné. Proběhla kompletní oprava střechy, v rámci sanace bylo ošetřeno dřevo proti plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu, na to přišlo nové podbití a nová šindelová krytina. Dále proběhla kompletní oprava vstupních mříží a okenních mříží."

Na původních mřížích byla umístěna kasička tak nešikovně, že ji návštěvníci nemohli najít. Nově je na viditelném místě a lidé do ní mohou vhazovat své finanční dary, které následně budou použity na případné další opravy nebo interiérové vybavení. Kompletní rekonstrukcí prošla také zvonice.

Petra Filipová, Odbor školství a kultury, Frýdlant nad Ostravicí: "Kaplička svatého Antonína Paduánského na Ondřejníku je jeden z turistických cílů, kam se dá lehce dojít z centra Frýdlantu. Město ji má ve svém majetku teprve od loňského roku. Na realizaci opravy jsme získali finanční prostředky z projektu Za kulturou bez hranice."

Kaplička je bezesporu jedním z typických prvků Ondřejníku a ve svém novém kabátě určitě opět bude příjemným cílem pro turisty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy