Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budova Městského úřadu ve Frýdlantu nad Ostravicí prochází rozsáhlou rekonstrukcí

Budova Městského úřadu byla v dezolátním stavu, vzlínala zde voda, ve stropních konstrukcích se nacházela dřevomorka a propadali se stropy.

Budova Městského úřadu ve Frýdlantu nad Ostravicí prochází od loňského září rozsáhlou rekonstrukcí. Jedná se o jednu z nejstarších budov na území města, která byla v roce 1995 zapsána na seznam kulturních památek České republiky.

Helena Pešatová (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Už v roce 1841 tady stála hospodářská budova a v roce 1881 už byla označována jako národní dům. Rekonstrukce, ta základní, byla v roce 1956, kde došlo k zavedení ústředního topení, vytvoření kanceláří. Další takový významný krok proběhl v roce 1997 až 1999 a to s přístavbou a opravou Janáčkovi síně a přilehlých prostor."

Budova už byla ve velmi špatném stavu, vzlínala zde voda, ve stropních konstrukcích se nacházela dřevomorka a propadali se stropy. Oprava tak byla nutná.

Helena Pešatová (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "My teď v téhle té chvíli provádíme totální generální rekonstrukci této budovy. Problémy, které tady jsou, jsou hlavně s tím, že všechno musíme konzultovat s památkovým úřadem."
Jiří Kukelka, stavební dozor: "V rámci rekonstrukce byly po obnažení podlah nalezeny na schodišti a na podestách původní dlažby, které samozřejmě památkáři, nebo i investor, chce zachovat. Ve stropních konstrukcích teďka momentálně dochází k statickým propočtům, které trámy budou sanovány, které budou zpevňovány, které budou měněny. V průběhu užívání toho objektu, tady byly dodělávány příčky na stropní konstrukci, která na to nebyla stavěná, takže nyní se to musí zajistit staticky tak, aby nedocházelo k praskání."

Rekonstrukce budovy má být hotova do konce listopadu letošního roku.

Roman Adamčík, stavbyvedoucí: "Stavba je skutečně náročná, pokud nás ještě něco nepřekvapí, jakože tady je to samé překvapení, tak si myslím, že to je reálné."

Momentálně je veškerá agenda Městského úřadu přemístěna do sousední budovy Finančního úřadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy